Jak odstranit skvrny od sušičky z látky? 4 úžasné způsoby!

Zajímá vás, jak z hadříku dostat skvrny od prostěradla? Zde je několik úžasných tipů, které vám pomohou odstranit tyto skvrny, a dozvíte se je, když se dále ponoříte do tohoto článku. Na čerstvě vypraném a suchém oblečení mohou povlečení někdy zanechat skvrny.

Skvrny na listu sušičky se mohou objevit v důsledku chyb uživatele, chemických sloučenin nebo povahy položek. Sušicí prostěradla fungují tak, že potahují vlákna látky lubrikantem, díky kterému se budete cítit velmi měkce, když se látka dotkne vašeho těla.

Silikon, který se váže k vláknům, je často hlavní složkou produktu. Velké úrovně vrstvy mohou na oděvech zanechat skvrny, zvláště pokud je sušíte při vysokých teplotách. Usazenina se objeví na hadříku jako olej nebo mastné skvrny. Pokud použijete příliš mnoho listů, skvrny budou namodralé. Pokud k tomu všemu dojde, existuje mnoho technik, které můžete udělat pro odstranění skvrn doma. Projdeme si, jak odstranit skvrny ze sušičky a zabránit těmto skvrnám na látce. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Způsoby, jak odstranit skvrny ze sušáku

Níže uvádíme několik úžasných tipů, které vám pomohou při hledání toho, jak z hadříku odstranit skvrny na sušičce. Pojďme je vykopat jeden po druhém:

#1. Použití octového roztoku

Pokud vaše oděvy mají po vyjmutí ze sušičky modré skvrny, pokud k tomu dojde, jednoduše vložte oblečení zpět do pračky bez jakéhokoli prostěradla, mýdla nebo pracího prostředku. Poté si vezměte misku s vodou a přidejte destilovaný ocet. Pro odstranění skvrn nechte provést úplné máchání. Nepoužívejte neředěný ocet na barevné materiály, protože obsahuje mírnou kyselost, která může vyblednout barvu. Když vložíte oblečení zpět do bubnu, nalijte na něj jeden šálek tohoto octového roztoku. Okamžitě začněte načítat.

#2. Použití bělidla

Pokud si všimnete, že skvrny na povlečení sušičky již byly zaschlé, zkombinujte bělicí roztok na bázi kyslíku s vroucí vodou podle pokynů k balení. Po dobu asi 4 hodin nebo déle namočte potřísněný hadřík do roztoku bělidla. Poté tento hadřík vymáchejte bez mýdla nebo pracího prostředku. Na bílé a barevné omyvatelné materiály je vhodné aplikovat kyslíkové bělidlo.

#3. Pomocí kostky mýdla

Pokud se na nedávno vysušeném oblečení objevují mastné skvrny a bojíte se zbylého povlečení ze sušičky, masírujte místa vlhkým mýdlovým blokem. Malé množství tekutého prostředku na mytí nádobí a poté důkladně opláchněte. Pokud používáte sušicí povlečení, vaše oblečení je v nebezpečí ušpinění. Chcete-li problém vyřešit, postupujte podle těchto kroků. Kromě skvrn ze sušičky je cenným přístupem i mýdlo.

Měli byste používat prostě bílé mýdlo bez chemikálií, protože barevné mýdlo by mohlo na vašem oblečení zanechat barevné skvrny. Barevné skvrny od mýdla můžete snadno odstranit důkladným umytím, ale může být náročné zjistit, zda jste skvrnu zcela zakryli, pokud nepoužijete bílé mýdlo. Skvrny ze sušičky lze vyčistit mýdlem. Na skvrny vetřete mýdlo; to napomáhá rozkladu všech olejových zbytků. Poté oblečení vyperte běžným pracím prostředkem bez přidání aviváže a před vložením do sušičky zkontrolujte, zda nejsou skvrny.

#4. Použití mýdla na nádobí

Skvrny z aviváže může být obtížné odstranit pomocí tekutého mýdla na nádobí, protože je určen k rozkladu mastných a olejových skvrn. Jednoduše nasypte trochu saponátu na znečištěný hadřík a jemně jej rozetřete. Nechte mýdlo na skvrně působit 10 minut, aby se místo rozložilo. Nakonec oblečení důkladně vymáchejte pomocí běžného pracího prostředku. Pokud si nejste jisti, zda skvrna již zmizela, nepoužívejte aviváž.

Jak předcházet skvrnám na povlečení

Protože se chemikálie mohou rozptýlit, před každým použitím nádobu důkladně protřepejte. Pro usnadnění roztírání kapaliny ji před vložením do stroje nařeďte stejným množstvím horké vody. Aviváž by se nikdy neměla lít přímo na látku. Ujistěte se, že sušička není přetížená. Některým oděvům se příliš mnoho aviváže absorbuje, pokud nemají dostatek prostoru pro průchod vodou a roztokem aviváže, což může vytvářet pruhy nebo skvrny.

Vždy položte prostěradlo sušičky na horní vrstvu čerstvě vloženého oblečení a hned sušičku zapněte, abyste zabránili skvrnám na čistém oblečení od prostěradel sušičky. Sušičku znovu nepřeplňujte. Zabraňte vkládání listu sušičky do středu náplně, protože by to mohlo způsobit jeho přilepení. Teplo aktivuje sušicí listy. Proto by neměly být používány při nízké teplotě. Možná vás také bude zajímat informace o chybách při praní, kterých se pravděpodobně dopouštíte.

It’s A Wrap!

Doufejme, že jsme odpověděli na otázku, jak dostat skvrny od sušáku z oblečení. Mnohokrát se váš hadřík zašpiní kvůli listu sušičky. Pozorným přečtením článku můžete tyto skvrny odstranit použitím těchto tipů. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, kolik sušička váží a jak přejít z plynové sušičky na elektrickou. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!