Jak odstranit plísňové skvrny z vinylu v 6 účinných krocích

Tento článek poskytuje rychlý přehled o tom, jak odstranit skvrny od plísní z vinylu. Nastal čas použít na vinylovou podlahu chemikálie, pokud máte odolné skvrny nebo stopy, které nelze odstranit standardními čisticími technikami.

Jednou z nejviditelnějších výhod vinylového zboží je jeho snadné čištění a údržba oproti jiným typům podlah. Vzhledem k tomu, že vinylové výrobky jsou vysoce odolné, mnoho spotřebitelů je preferuje před různými typy výrobků.

Na druhé straně mají vinylové materiály nevýhodu, že jsou citlivé na plísně, jako je vystavení vlhkosti po delší dobu. I když může být odstranění plísní z vinylových povrchů obtížné, existují způsoby, jak je odstranit a zabránit jejich rozvoji na vinylových površích.

Jak odstraníte skvrny z vinylu?

Plíseň musí přežít, aby se mohla rozmnožit. Potřebuje také kyslík, přísun potravy, správnou teplotu a vlhkost.

Pokud tyto faktory odstraníte z atmosféry, spory plísní nebudou schopny růst. Některé z těchto proměnných budou mimo vaše ruce, ale plíseň nebude moci prosperovat, pokud některou z nich odstraníte.

Nejúčinnější strategií je eliminovat vlhkost nebo přísun potravy. Vinylové podlahy často obsahují drážky, které slouží jako úkryt pro zásoby potravin, a spory plísní se mohou šířit z něčeho tak bezvýznamného, ​​jako je nahromadění drobných částeček.

Pokud jste plíseň neodstranili, zde je další průvodce odstraněním plísně z vinylu.

Krok č. 1. Do kbelíku nalijte teplou vodu s malým množstvím čisticího prostředku na nádobí. Většinu skvrn od plísní můžete odstranit vodným roztokem a špetkou středně jemného saponátu.

Krok č. 2. Plíseň z vinylových povrchů můžete odstranit tak, že namočíte měkký bavlněný hadřík nebo houbu do čisticího prostředku a otřete je po celé ploše.

Krok č. 3. Před čištěním vinylový povrch omyjte teplou čistou vodou z vodovodu a osušte jej lehkým bavlněným hadříkem z mikrovlákna, abyste odstranili veškeré zbytky.

Krok č. 4. Chcete-li odstranit odolnější skvrny od plísní, smíchejte 2 šálky vroucí vody, tři polévkové lžíce bílého octa a jednu čajovou lžičku boraxového prášku v plastové láhvi a posypte jím postižené místo.

Před nanášením na povrch směs důkladně protřepejte. Poté, co necháte směs na látce působit přibližně 30 minut, ji jemně otřete měkkým kusem látky.

Krok č. 5. Nalijte několik kapek neředěného tekutého chlorového bělidla přímo na nejnáročnější místa plísně a poté oblast vydrhněte středně měkkým čisticím kartáčkem, abyste odstranili zbývající plíseň.

Krok #6. Použitím směsi jednoho dílu bílého octa a tří dílů vody můžete zabránit tomu, aby se na povrchu objevily budoucí skvrny od plísně. Pomohlo by, kdybyste to dělali pravidelně, abyste pomohli zachovat vinylové povrchy odolné proti plísním.

Protože plíseň vzniká na špinavých površích, pravidelné mytí jemným čisticím prostředkem a teplou vodou může pomoci předejít opakujícím se problémům s plísněmi, které by se mohly v budoucnu objevit. Zde je návod, jaká je nejnebezpečnější plíseň.

Je bělidlo účinné při odstraňování skvrn od plísní?

Bělidlo je všestranný čisticí prostředek, který můžete použít k odstranění různých problémů, včetně plísní a plísní. Měli byste ho však držet dál od skvrn, které se na vaší podlaze nahromadily, hlavně kvůli vinylu.

Při použití bělidla na vinylu odstraníte z materiálu oleje, které jsou nezbytné pro životnost materiálu a voděodolnost. Také vliv okolních podmínek je šití, které spojuje vaše sedadla dohromady, což může způsobit jejich vyblednutí a případně rozpadnutí.

Ano, váš vinyl nevydrží donekonečna, ale tím, že se během tohoto procesu čištění vyvarujete použití bělidel, můžete prodloužit jeho životnost. Při výběru čisticího roztoku na plísně a plísně zvažte, že mnoho z těchto ošetření používá bělidlo jako jednu ze svých aktivních složek, takže buďte opatrní.

Jak mohu zabránit plísním na vinylu?

I když jste již provedli dost na odstranění plísní z vinylových podlah, není na škodu provést na nich menší údržbu.

Vinylové ochranné prostředky mají dvojí účel v tom, že oba zlepšují vzhled vašich podlah a zároveň je chrání před poškozením UV zářením. Kromě toho použití těchto druhů předmětů pomůže dlouhodobě zabránit růstu plísní a plísní.

Rovněž sníží potřebu nákladných oprav nového povrchu a pomůže udržet neporušenou strukturální integritu vaší lodi.

Kromě použití vinylových ochranných prostředků existuje několik dalších způsobů, jak se vyhnout čištění plísní a plísní. Po použití podlahy otřete, protože vlhkost způsobuje plísně a plísně.

I když není vidět vlhkost, pomáhá otřít ručník mezi mezerami a švy.

Závěr

Nyní, když víte, jak odstranit skvrny od plísní z vinylu, zvažte investici do sedadel odolných vůči plísním.

Předpokládejme, že čistíte nebo vyměňujete opotřebované podlahy – výzkum tkanin odolných vůči plísním. I když nejsou neomylné, pomohou snížit pravděpodobnost plesnivé katastrofy.