Jak prát potah dětské autosedačky

Jak prát potah dětské autosedačky? To je častá otázka novopečených rodičů.

Je téměř jisté, že v určitém okamžiku své rodičovské cesty budete muset umýt dětskou autosedačku.

Ať už je to proto, že toho jídla, vyplivnutí nebo hovínka bylo příliš mnoho na to, abyste je zvládli a nedají se vyčistit pouhým otíráním, nebo pokud jen hledáte způsob, jak udržet autosedačku vašeho dítěte čerstvou a čistou.

Jak perete potah dětské autosedačky

Potah autosedačky vašeho dítěte je místem, které absorbuje všechny druhy nečistot a částeček jídla, takže je velmi nečisté. Potah sedačky byste měli prát alespoň jednou za několik týdnů, aby bylo vše čisté a bezpečné pro vaše dítě.

Následuj tyto kroky:

Krok 1. U pratelných potahů autosedaček můžete opatrně ručně vyprat jemným jemným mýdlem. Na žádnou z částí látky byste neměli používat bělidlo.

Krok 2. Pokud je váš potah vyroben z voděodolného materiálu, může být v pořádku prát v pračce na 30 stupňů Celsia, ale vyhněte se sušení v sušičce nebo chemickému čištění.

Mohlo by dojít k poškození vodotěsných těsnění. Pokud jde o materiály, které nejsou voděodolné, jako je síťovina, i když většina produktů nabízí specifické pokyny pro praní, doporučujeme, abyste se řídili těmito pokyny:

Pouze ruční mytí; nedávejte jej do pračky nebo sušičky. Nečistěte pomocí rozpouštědel, jako je ředidlo barev nebo benzen.

Můžete dát autosedačky do pračky?

Ano, autosedačky můžete dát do pračky. Existuje však několik pravidel, která je třeba při tom dodržovat, abyste nepoškodili potah sedadla nebo popruhy a stále je dostatečně čisté pro použití dítětem. Postupujte pečlivě podle následujících kroků:

Neperte s nastavením na vysokou teplotu (zejména za horka), protože by mohlo dojít k deformaci plastových součástí sedačky. Používejte pouze studenou vodu, ale přidejte čisticí prostředek. V případě potřeby přidejte jemné bělící prostředky, jako je ocet nebo jedlá soda. Umyjte ručně jemným kartáčem. Zkontrolujte všechny přezky, než je vrátíte zpět do vozidla. Nesušte venku na plném slunci, uvnitř vždy sušte na vzduchu.

Jak často mám čistit kožený interiér auta?

Doporučuje se, abyste si jednou nebo dvakrát ročně zakoupili profesionální čisticí prostředky na sedadla, volant, loketní opěrky, dveřní panely a podlahové rohože.

Vysavač dokáže odstranit nečistoty z prasklin v čalounění, aniž by je poškodil, pokud se provádí správně každých pár měsíců, bude uvnitř vašeho auta vypadat dobře.

Používání čisticích prostředků speciálně navržených pro automobilové interiéry je velmi důležité při zvažování toho, jak často to dělat.

Jaký je nejlepší způsob čištění látkových autosedaček?

Navlhčete žínku teplou vodou a otřete látkovou autosedačku dočista. K vysušení přebytečné vlhkosti použijte staré kalhoty na jógu.

Jak vyčistím autosedačku svého dítěte?

Pravidelně byste měli otírat obě strany popruhů vašeho dítěte, protože to jsou místa, kde se mohou časem hromadit bakterie. Také si chcete být jisti, že žádné jiné povrchy na sedačce vašeho dítěte (nebo vaší) nemají drobky nebo jiné nečistoty, protože ty mohou poškodit vaši autosedačku.

Jak sundáte kryt z dětské autosedačky?

Chcete-li sundat potah dětské autosedačky, musíte uvolnit patentky a sejmout je.

Jak vyčistím svou dětskou autosedačku Graco?

Zde je několik obecných pokynů pro čištění dětských sedaček Graco: První věc, kterou je třeba udělat, je odstranit všechny součásti z potahu a vyprat jej v teplé vodě ručně nebo v pračce s předním plněním na jemný cyklus.

Během praní nepoužívejte bělidlo nebo aviváž, protože časem rozkládají plast. Nedávejte žádnou část autosedačky do sušičky – může dojít také k poškození. Jakmile je vše po umytí vysušeno, vyjměte každý kus jeden po druhém a před opětovným složením je důkladně otřete lihem.

Jak čistíte plísně na autosedačkách?

Najděte velký kbelík nebo nádobu, která je dostatečně hluboká, aby ponořila sedadlo. Použít můžete i plastovou popelnici, pokud ji máte doma k dispozici, jen se ujistěte, že je dostatečně velká pro vaši autosedačku a neprotéká. Pokud máte jedlou sodu, přidejte trochu s vodou.

To pomůže vyčistit všechna ta zákoutí, kde se plíseň ráda skrývá. Navlhčete celou plochu na obou stranách, dokud nebude úplně prosáklá, takže nezůstanou žádná suchá místa při čištění/smáčení skvrn od nečistot ze sedadel čalounění.

Přidejte mýdlo na nádobí do teplé vody z rozprašovače, poté promíchejte a poté důkladně nastříkejte na látkové části autosedačky.

Můžete dát potah autosedačky do sušičky?

Ne, sušit potahy autosedaček není bezpečné.

Jsou použité autosedačky bezpečné?

Pokud pro své dítě pořizujete autosedačku z druhé ruky nebo dříve vlastněnou autosedačku, ujistěte se, že se jedná o takovou, která ještě neměla nehodu. Pokud předchozí majitel říká, že se nikdy nestal účastníkem žádné nehody, není způsob, jak zjistit, zda mluví pravdu.

I když se jejich příběh prověří a ten jejich skutečně nebyl zapojen do žádné kolize, ale co potom všichni jeho sourozenci, kteří přišli po nich? Nevíte, kolikrát už tento konkrétní model mohl být zapojen do kolize, takže se vyhýbejte.