Jak odstranit plíseň z procházení: 6 bezpečných a jednoduchých kroků

Zajímá vás, jak odstranit plíseň z prolézacích prostorů? Odpovědi jsme dostali v tomto článku, takže určitě zůstaňte naladěni až do konce!

Odhalení plísní v domácnosti často vyvolává v obyvatelích paniku. Plíseň je naopak místy častější.

Protože se mu daří v pohodlném a vlhkém prostředí, je prostor pro procházení ideálním místem, kde se mikroskopické spory usazují a prospívají.

Přestože plíseň by se měla řešit a odstranit, ne všechny plísně jsou stejné. Než začnete kopat v hlíně, zjistěte, jaký druh plísně máte.

Znáte typ plísně

Plíseň se vyskytuje v různých formách, které lze nalézt v domácnosti. I když se budete chtít zbavit jakékoli plísně v prostoru procházení, vědět, jaký druh plísně máte, vám pomůže určit nejlepší postup.

Přestože je žlutá plíseň běžná, může být škodlivá pro materiály v prostoru procházení. Serpula lacrymans, známá také jako plíseň domácí, je druh plísně.

Uvnitř prolézacího prostoru rozežírá dřevěný materiál. Žlutá plíseň se může vyskytovat v půdě pokojových rostlin a dalších nečistotách importovaných do vašeho domova.

Aspergillus je běžná domácí houba, která není škodlivá pro zdravé dospělé. Dýchání v aspergilu po delší dobu může způsobit dýchací potíže u malých dětí a jedinců s oslabeným imunitním systémem.

Na druhou stranu Centers for Disease Control považuje aspergillus za nevyhnutelnou vzdušnou houbu. Podívejte se na bezpečnostní tip v tomto propojeném článku o tom, co způsobuje zápach plísní ve stěnách.

Nebezpečná plíseň v prolézacích prostorech

Plíseň v oblasti plazení může způsobit dýchací potíže a další zdravotní problémy. Existuje několik bakterií, které jsou nebezpečnější než ostatní. Toto jsou některé z nich:

Píseň typu #1. Alternaria je alergická plíseň, která může vyvolat sípání, kašel, kýchání a další dýchací potíže.

Píseň typu #2. Cladosporium je nebezpečná houba, která může rychle způsobit velké dýchací potíže u dětí, starších osob a astmatiků. Tato černá plíseň může růst na mírně vlhké špíně a dřevu, textiliích, v systémech HVAC, malovaných zdech, matracích a potravinách a papíru.

Píseň typu #3. Plíseň, na kterou nechcete přijít, je Stachybotrys. Plíseň, která může růst v prolézacím prostoru, je nejtoxičtější.

Toto je skutečná „černá plíseň“, která je škodlivá pro každého, kdo s ní přijde do styku v nečistotě, koberci, sádrokartonu, podkladu nebo izolaci. Možná budete chtít zapojit odborníka, aby tuto formu plísně odstranil, aby se nerozšířila do dalších částí domu.

Odstranění plísní z prostor pro procházení

Když se nás lidé ptají, jak dostat plísně a plísně z lezeckých prostor, vždy zdůrazňujeme nutnost lidské bezpečnosti. Před zahájením jakékoli svépomocné operace odstraňování plísní chraňte své zdraví pomocí respirátoru nebo obličejové masky s hodnocením OSHA, brýlí bez ventilace, těžkých rukavic a jednorázových kombinéz.

Krok č. 1. Analyzujte okolnosti

Zhodnoťte stupeň plísní a plísní v prostoru procházení, když máte na sobě bezpečnostní vybavení. Postavte světla a položte na podlahu plastové fólie, které zachytí plíseň při jejím odstraňování z povrchů.

Pokud se vám práce zdá být příliš náročná, okamžitě zavolejte společnost na odstraňování plísní. Přečtěte si tento článek o tom, jak zabránit plísním ve skříních, kde najdete další bezpečnostní opatření.

Krok č. 2. K čištění použijte pěnící sprej

Poškozená místa nastříkejte pěnovým čisticím prostředkem specifickým pro odstraňování plísní. Než povrchy důkladně otřete, nechte jej expandovat a uvolnit formu.

Krok č. 3. K namáčení použijte přípravek na hubení plísní/plísní

Pomocí domácí směsi na hubení plísní nebo rozpouštědla na odstraňování plísní namočte všechny zbývající tenké vrstvy plísně. Komerční produkty jsou často účinnější a dokážou odstranit i skvrny od plísní.

Krok č. 4. Odstraňte zbytky

Postižené povrchy nechte vyschnout, než vydrhnete zbytky plísně ostrým kartáčem. Může to být zdlouhavá procedura, ale chcete se plísní zbavit co nejvíce.

Krok č. 5. Zbavte se všeho

Opatrně složte plastovou fólii a uzavřete ji do velkého pytle na odpadky. Kombinézy, kartáče a jakékoli jiné kontaminované vybavení by mělo být zlikvidováno stejným způsobem.

Krok #6. Kontrolujte teplotu v prolézacích prostorech

Existuje několik různých způsobů, jak se vypořádat s prostředím ve vašem prolézacím prostoru, ale odvlhčovač je obecně účinnější a cenově výhodnější varianta.

Zvažte nastavení modelu, který může fungovat ve stísněných prostorách. Udělejte z průzkumu prostoru pro procházení pravidelnou součást jarní a podzimní údržby vašeho domova.

Závěr

Plísně a plísně jsou součástí našeho přirozeného ekosystému, ale nemají místo ve vašem prolézacím prostoru. Protože se živí konstrukčními prvky přímo pod vaším domem, rychle se rozšíří i malá záplata.

Plísně a plísně ve vzduchu se mohou šířit po celém domě a ovlivnit zdraví každého, kdo bydlí nahoře. Plíseň není tolerována na žádné úrovni v prostoru procházení.

Neberte si práci, která je příliš velká nebo příliš nebezpečná, bez ohledu na to, jak moc si věříte ve své kutilské schopnosti. To zabalí vše o tom, jak odstranit plíseň z prolézacích prostorů.