Co je Bigger Loveseat nebo Futon?

Zvažte následující scénář: jsou Vánoce a vy jste pozvali mnoho členů rodiny, aby to s vámi doma oslavili. Máte pár nafukovacích matrací navíc, ale nevíte, jak udělat váš dům příjemným pro všechny. Tento článek bude hovořit o tom, která je větší loveseat nebo futon.

Jak můžete udělat více místa na spaní, aniž byste přidali další nepořádek? V tomto případě by byl futon nebo pohovka docela užitečná. Která by však byla větší?

Každý z těchto kusů nábytku má vlastnosti, které mohou být vhodné pro vaše požadavky. Ale jak lze učinit skutečně informované rozhodnutí? Není třeba se znovu znepokojovat.

Pro každý z těchto kusů nábytku jsme vytvořili seznam výhod a nevýhod. Doufejme, že vám to pomůže při rozhodování právě včas pro hostování. Pojďme se tedy podívat na to, co každý z nich dokáže a který je větší loveseat nebo futon.

Co je to vlastně futon?

Futon je matrace, kterou můžete složit na pohovku nebo jiný kus nábytku. Futony se dodávají ve třech různých tloušťkách, podobně jako matrace: měkké, střední a pevné. Dodávají se také v konvenčních velikostech matrací, což vám umožňuje jednoduše vybrat správnou velikost futonu.

I když sedíte, zdá se, že futon není nic jiného než krytá matrace. Futony se často používají v malých oblastech, jako jsou studia nebo byty. Lze je použít jako pohovku, a protože jsou rozkládací, můžete je přestavět na ložnici.

Výhody futonu

Futony jsou ideální pro vytvoření místa na rychlé spaní v malém prostoru. Není potřeba nic vytahovat nebo upravovat rám, protože se skládají bez námahy. Připomínají větší, plošší polštář, ale v poloze vleže sedí na nastavitelném okraji.

Protože jsou futony polohovací postele, můžete si je zakoupit v různých tvarech a velikostech, aby vyhovovaly vašim potřebám. Navíc, protože můžete měnit úrovně tloušťky, může to znamenat větší pohodlí pro vaše hosty. Na futonu mohou dva jedinci obvykle spát velmi pohodlně.

Futony jsou lehčí, takže se snáze pohybují po prostoru a zjednodušují přenášení bytů nebo domů. To je další malý velký kus nábytku, se kterým je třeba se vypořádat. Než porovnáme, která je větší sedací souprava nebo futon, pojďme diskutovat o tom, co je milostná sedačka.

Co je to loveseat?

Kvůli jejich velikosti jsou loveseats někdy známé jako pohovky velikosti bytu. Je ideální pro použití na kompaktních místech, jako jsou obývací pokoje a byty. Je to dvoumístná pohovka, na kterou se usadí dva lidé nebo pár, a proto se tomu tak říká.

Nezaberou mnoho místa, ale vytvářejí vřelou a příjemnou atmosféru. Můžete je také využít k vytváření konverzačních skupin ve velkých obývacích pokojích poskytnutím dalších možností sezení. Při hledání musíte vybrat sedací soupravu v závislosti na vašich možnostech designu a požadavcích.

Výhody loveseatů

Lepší využití prostoru

Pro malé, obtížné oblasti jsou skvělou alternativou sedátka. Pohovka může zaplnit zvláštní kout nebo poskytnout pohodlí místnosti ve vašem domě. Například pohovka na konci postele může způsobit, že příliš velká hlavní ložnice bude opulentnější.

Schopnost sladit se s dobrým designem

Mnoho obchodů s nábytkem nabízí soupravy do obývacího pokoje, které obsahují sedátko a pohovku, které se k sobě hodí. Protože 60 % respondentů uvedlo, postavili by svůj obývací pokoj kolem pohovky, která by odpovídala sedáku. Se sedací soupravou proto můžete vytvořit přitažlivý prostor, aniž byste se museli starat o sladění barev a textur.

Co je Bigger Loveseat nebo Futon

Velikost standardní sedačky

Při nákupu sedací soupravy je důležitá velikost, protože byste neměli předpokládat, že je malá a vejde se do jakékoli oblasti. Pohovky se dodávají v různých velikostech. Většina velikostí je čtyři až šest stop dlouhá od paže k paži a přibližně tři stopy hluboká.

I když se jedná o standardní velikost, jsou k dispozici v různých velikostech, aby vyhovovaly estetice a prostoru. Naučte se tedy, jak vypočítat správnou velikost pohovky pro vaši aktuální oblast. Samozřejmě, pokud jde o loveseats, první věc, kterou lidé hledají, je délka.

Zde jsou některé z nejoblíbenějších velikostí sedaček. Dvojité loveseats jsou malé a jen 45 až 51 palců dlouhé s hloubkou 28 palců. Dvojité loveseats jsou ideální pro jednu osobu.

Od jedné paže k druhé jsou malé standardní sedátka dlouhé 52 palců. Střední loveseats jsou poněkud významnější než malé loveseats, zabírající 58 palců od jedné paže k druhé. Plné pohovky se rozkládají na 64 palců od jednoho komponentu ke druhému a jsou vhodné pro prominentnější osoby.

Rozměry futonové matrace

Věříte, že máte futon v plné velikosti, ale chcete to zkontrolovat. Nejprve zkontrolujte následující rozměry pomocí měřicí pásky. Pak je čas zjistit, jak velký je váš futon.

Matrace v plné a dvojité velikosti jsou totožné (54 x 57 palců). Nejčastější velikostí prodávanou pro použití jako pohovka jsou futony v plné velikosti. Mají také dostatek místa, aby sloužily jako postel pro hosty.

Co je tedy větší loveseat nebo futon?

V určitých ohledech je rozdíl mezi sedací soupravou a futonem významný. Například ve srovnání s futonem není sedák vhodný na spaní. Navíc je futon z hlediska celkové velikosti větší než loveseat.