Jak vyrobit akrylové svatební cedule nejsnazším způsobem

Pokud chcete vědět, jak vyrobit akrylové svatební znamení, jsou to jen tři kroky. Nejprve vás naučíme, jak používat vaši domácí tiskárnu a pár fixů na DIY akrylové svatební cedule, které jsou skutečně jedinečné.

Zajímají vás také akrylové svatební oznámení? Máme pro vás další snadný návod, jak vyrobit akrylové svatební pozvánky, tak to neváhejte zkontrolovat.

Akrylové svatební cedule a akrylové svatební pozvánky se stávají trendem, protože jsou esteticky příjemné a elegantní. Při jejich výrobě se však nemusíte spoléhat na tiskárnu.

Jak vyrábíte akrylové svatební cedule?

Krok 1. Příprava

 • Připravte si materiály pro akrylové svatební tabule, jako jsou akrylové listy, fixy, pásky a domácí tiskárnu
 • Je-li to nutné, ořízněte akrylové listy na velikost, kterou potřebujete, nebo si kupte listy s rozměry, které chcete na svatební znamení
 • Získejte barvy fixů, které odpovídají barevnému schématu svatebního motivu
 • Odstraňte ochranný podklad na obou stranách každé akrylové fólie

Krok 2. Vytiskněte a přilepte návrh

 • Na svém počítači použijte platformu grafického designu, jako je Canva, k vytvoření požadovaného designu pro svatební znamení
 • Můžete také použít jakýkoli návrhářský software, který vám vyhovuje
 • K typickým svatebním cedulím patří uvítací cedule, cedulka návštěvní knihy, cedule časové osy obřadu, cedule k sezení, cedule na bar a znamení laskavosti
 • Používejte písmo, které lze snadno dešifrovat, a při vytváření návrhu znamení mějte na paměti motiv svatby
 • Změňte velikost znaku a vytiskněte jej
 • Odstřihněte přebytečný papír vzoru a přilepte jej na střed zadní strany akrylové fólie
 • Před lepením na akrylovou fólii se ujistěte, že je návrh dokonale zarovnán

Krok 3. Trasování a dokončení

 • Nakreslete design na přední straně akrylové desky pomocí barvy dle vlastního výběru
 • Doplňte písmena a další podrobnosti o cedulce jinými fixami
 • Při obkreslování a plnění trhů s barvami buďte pomalí a nehybní
 • Držte ruce mimo list, aby nedošlo k náhodnému rozmazání barvy při vyplňování nápisu
 • Počkejte, až přední strana akrylu zaschne, abyste viděli, zda není nutné natřít zadní stranu a zlepšit její krycí schopnost
 • Pokud se cítíte extra kreativní, vytvořte 3D efekt pomocí několika listů akrylu
 • Natřete každou vrstvu a naskládejte je k sobě pomocí lepidla

Jak malovat akrylové svatební cedule

Na akrylový list můžete malovat od ruky pomocí malířského pera, nebo pro mírně složité detaily vytisknout a nalepit na zadní stranu akrylového listu. Poté obkreslete akrylový design pomocí barevných per.

Jakmile budete hotovi, nechte nápis více vyčnívat natřením zadní strany akrylovou řemeslnou barvou. Začněte v levém horním rohu a poté táhněte napříč a dolů.

Pokud potřebujete opravit nebo odstranit barvu, může fungovat aceton, kokosový olej nebo dokonce Windex. Nakonec nechte namalovaný akrylový nápis zcela zaschnout nebo použijte fén v přiměřené vzdálenosti.

V případě potřeby utěsněte barvu polymerovým lepidlem, abyste zabránili poškrábání laku.

Jakou barvu používáte na akrylové nápisy?

Nejlepší barvou pro výrobu akrylových nápisů je akrylová barva. Vydrží déle než jiné řemeslné barvy, pokud použijete kvalitní. Poté jej aplikujte pomocí štětce, houby nebo dokonce jako sprej, v závislosti na designu, který na akrylovém nápisu děláte.

Dávejte pozor na tloušťku natřených částí, aby mohly důkladně zaschnout. To je důležité při čekání na další nátěr.

Proces schnutí můžete urychlit fénem, ​​pokud se akryl nikdy nezahřeje tak, že byste poškodili barvu nebo způsobili zkroucení listu. Nakonec natřený akryl utěsněte, aby se design neoškrábal.

Jak děláte písmena na akrylu?

Obkreslování písmen na akrylu je mnohem jednodušší, zejména pro začátečníky. Nejprve si vytiskněte nápis na počítači a poté pomocí pera sledujte tahy každého písmene.

Zvažte tužku s akrylovou barvou nebo tužku s barvou na olejové bázi, abyste zabránili rozmazání, jak děláte písmena. A v závislosti na designu použijte správnou velikost hrotu pera, abyste dosáhli požadované jemnosti nebo tloušťky.

Pokud se vám lépe pracuje s písmem od ruky, můžete také použít kaligrafický hrot a inkoust na akrylové listy. Jen se ujistěte, že akrylová deska, kterou navrhujete, má hladký povrch.

Co když jste udělali chybu? Inkoust nebo barvu můžete odstranit mýdlem a vodou, pokud jsou stále mokré, nebo Windexem pro zaschlou barvu.

Použijte papírové ručníky, mýdlo a vodu pro kaligrafický inkoust nebo vydrhněte pomocí Windex, pokud se jedná o zaschlou akrylovou barvu. Bohužel tužky na olejové barvy jsou trvalé a nelze je odstranit, takže buďte opatrní, když s nimi píšete.

Závěr

A to je vše! Naučili jsme se, jak vyrobit akrylové svatební znamení vytištěním a nalepením vzoru na zadní stranu akrylového listu, poté obkreslováním pomocí malířských per.

Odtud můžete akrylovou barvou navrhovat a malovat, jak chcete.

Věděli jste, že kromě nápisů se mohou vaši hosté spolehnout také na zřízence, který je provede? Přečtěte si, co je svatební uvaděč, abyste se dozvěděli více.