Jak odstranit plíseň z oblečení peroxidem vodíku

V tomto článku se dozvíte, jak odstranit plíseň z oblečení peroxidem vodíku. Kromě toho jsme do zabíjení plísní zahrnuli také další čtyři techniky, pokud chcete alternativy.

Také jsme vysvětlili, jak se plíseň tvoří v oblečení a její účinky na lidi. Přečtěte si až do konce, abyste se dozvěděli o růstu plísní na oblečení!

Forma v oblečení

Plíseň roste i na prominentních místech, jako oblečení. Plísni se daří, pokud má vlhkost, kterou se živí.

Růst plísní na oblečení může být způsoben nedostatečným větráním, kde je oblečení uloženo. Může to být také kvůli vystavení růstu plísní na vašich skříních.

Ať tak či onak, víme, že znečištění plísní na oblečení není dobrá zpráva. Jak na nich ale vůbec vypadají?

Jak vypadají?

Plíseň na oblečení je většinou bílá. Někdy jsou zeleno-černé.

Plíseň na oblečení se liší od plísně, která roste na stěnách. Plíseň na oblečení je často kmenem Aspergillus.

Je odlišný od kmene toxických plísní S. chartarum. Pokud najdete v jakékoli části vašeho domu toxickou plíseň, okamžitě zavolejte odborníka.

Toxická plíseň může kromě problémů s dýcháním vést k problémům s imunitním systémem. Může to dokonce vést k otravě plísní.

Jaké jsou jejich účinky na lidi?

Plíseň na oblečení je nejen nepříjemná, ale také nebezpečná pro vaše zdraví. Mohou vést k kožním alergiím nebo dokonce k respiračním problémům.

Pro ty, kteří jsou zranitelní, mohou být účinky na zdraví vážnější. Proto je důležité odstranit plíseň na oblečení, jakmile si ho všimnete.

Různé metody odstraňování plísní z oděvů

Odstranění plísně z oblečení přichází v různých metodách. Některé metody používají přírodní složky. Jiné vyžadují odbornou pomoc, protože jsou složeny z křehkých materiálů.

Metoda č. 1. Použití peroxidu vodíku

Peroxid vodíku je jedním z řešení pro odstraňování plísní z oděvů. Díky dezinfekčním a antimikrobiálním vlastnostem funguje dobře s plísní.

Při používání peroxidu vodíku potřebujete asi 3% zředěné šálkem horké vody. Nalijte směs do rozprašovače vhodné pro horkou vodu.

Poté nastříkejte roztok na obě strany postižené oblasti vašeho oblečení. Směs nechte deset minut nasáknout. Nalijte zbývající roztok do kbelíku a poté v něm prádlo perte ručně.

Metoda č. 2. Pomocí borax

Borax je další přírodní složkou, která funguje dobře při hubení plísní. Dezinfikuje a zbavuje zápachu na oblečení.

Před použitím boraxu musí být rozpuštěn. Připravte si misku naplněnou horkou vodou. Poté do misky vložte půl šálku boraxu.

Roztok míchejte, dokud se borax úplně nerozpustí. Poté vložte oblečení kontaminované plísní do mísy na dvacet minut.

Poté prádlo v míse perte ručně. Nezapomeňte si při tom nasadit brýle, protože borax dráždí.

Metoda č. 3. Použití oleje z čajovníku

Třetím prostředkem k odstranění plísní z oděvů je olej z čajovníku. Je to dražší volba. Malá lahvička však vydrží několik sezení. Kupte si čisté oleje, protože pokud si koupíte ty s přísadami, skončíte s olejovými skvrnami.

Chcete -li použít olej z čajovníku, smíchejte jeho lžičku s šálkem teplé vody. Poté směs opatrně nalijte do rozprašovače.

Nastříkejte roztok na obě strany kontaminovaného hadříku. Směs nechte odležet alespoň deset minut.

Poté nalijte zbývající směs do pračky a vyperte v ní látku. Pokud si však myslíte, že má vaše pračka také plíseň, rozhodněte se pro ruční praní. U praček kontaminovaných plísní může pomoci tento článek o odstraňování plísní z praček.

Metoda č. 4. Pomocí jedlé sody a octa

Jedlá soda a ocet dobře spolupracují v boji proti kontaminaci plísní v oblečení. První odstraňuje zápach, zatímco druhý zabíjí plísně.

Jsou dokonalým týmem, jak se zbavit plísní. Pro tuto metodu použijte podložku.

Ujistěte se, že vaše pračka nemá plíseň. Pokud se jedná o pračku s čelním nakladačem, zkontrolujte, zda nemá plíseň. Zde je článek, který vám pomůže odstranit plíseň na těsnění čelního nakladače.

Pro první cyklus přidejte do vody šálek octa. Poté ve druhém cyklu přidejte půl šálku jedlé sody. A je to; zabili jste plíseň a odstranili její nepříjemný zápach z vašeho oblečení.

Metoda č. 5. Chemické čištění

Existují druhy oblečení, které lze čistit pouze chemicky. Pokud jsou vaše oděvy kontaminované plísní jedním z nich, odstraňte nejprve formu jemným kartáčem.

Přitom očistěte viditelnou plíseň a používejte ochranné pomůcky. Poté vložte své oblečení do plastového sáčku a předejte jej profesionálovi.

Jakmile se dostanete k odborníkovi, informujte je o problému s plísní. Nakonec upozorněte na plísňové skvrny, které chcete odstranit, aby jim neunikly.

Závěr

Je užitečné vědět, jak odstranit plíseň z oděvů peroxidem vodíku nebo jakoukoli přírodní látkou. Proč? Je to proto, že růst plísní na jakékoli části vašich věcí přináší stres.

Kromě stresu může dokonce vést ke zdravotním problémům. Proto doufáme, že vám tento článek o metodách odstraňování plísní pomohl.