Jak skrýt ohřívač vody? 5 snadných způsobů!

I když je horká voda nezbytná, může vás bolet oči, pokud nevíte, jak schovat ohřívač vody. Tento spotřebič poskytuje teplou vodu, kterou v zimě potřebujete pro různá použití, takže chcete získat ten nejlepší ohřívač vody. Ale můžete být zklamáni, pokud to zničilo estetiku domu.

Nedělejte si starosti. Existují některé prostředky a způsoby, jak váš spotřebič ukrýt. Vychutnáte si horkou vodu, kterou poskytuje, a přitom zůstane skrytá před vašima očima.

Nejlepší by však bylo, kdybyste byli opatrní, aby nebyla ovlivněna funkčnost a účinnost vaší jednotky. Takže pokračujte ve čtení a zjistěte, která metoda bude nejlepší pro nastavení ohřívače vody u vás doma.

Základy skrytí ohřívače vody

Při skrývání ohřívače vody musíte správně získat základy. Mělo by mít své stálé místo, takže si ho musíte naplánovat předem; před nákupem si položte základní otázky, včetně velikosti, kapacity, požadovaného připojení napájení atd. S těmito informacemi budete schopni vyvinout vhodný plán, jak udržet váš ohřívač vody skrytý, aniž by to ovlivnilo jeho účinnost. Můžete také zvážit pořízení těchto hybridních ohřívačů vody. Měli byste na to myslet ještě předtím, než si necháte postavit dům. Jinak to na vašem místě může skončit nepořádně.

5 způsobů, jak skrýt ohřívač vody

Jak již bylo zmíněno dříve, lze provést mnoho způsobů, jak udržet nádrž ohřívače vody skrytou. Můžete například zvážit tyto kryty. Existuje mnoho skvělých nápadů, ale ty nejběžnější jsou zástěny a závěsy. S těmi můžete skrýt ohřívač vody, aniž byste potřebovali větší rekonstrukci. To je ideální pro váš sklep, garáž nebo prádelnu. Ale někdy je nejlepší volbou mít plné skříně. Díky tomu můžete svůj ohřívač vody trvale zakrýt. Navíc estetičtější. Jak tedy skrýt ohřívač vody? Pojďme si je probrat níže.

Metoda č. 1. Obrazovky

Pokud chcete, aby obal zůstal přitažlivý, jsou obrazovky správnou volbou. Jedná se o dekorativní kryty, které vypadají jako tradiční přepážky obrazovky nebo vysoko postavené okenice. Protože mohou být samostatné, můžete je rychle přesouvat. Můžete je snadno natřít nebo natřít papírem. Někteří by je nechali tak, jak zpočátku vypadají.

Metoda č. 2. Záclony

Pokud chcete mít věci jednoduché, pak jsou vaší volbou záclony. Přidejte posuvné závěsy, které poslouží jako oddělovače. Stačí změřit výšku stěny a zjistit správnou potřebnou délku a šířku závěsu. Zajistěte, aby se závěs nedotýkal ohřívače. To bude vyžadovat, abyste podél stropu nainstalovali nějakou kolejnici k zavěšení závěsu. Ale to nemusí být tak atraktivní, když je umístěno v rušných místnostech. Skvěle se však hodí do vaší garáže nebo sklepa. Kromě toho je tato možnost velmi levná a umožňuje vám změnit vzory, když se vám nelíbí vzhled aktuálního.

Metoda č. 3. Skříně

Nejběžnějším způsobem, jak skrýt ohřívač vody, je použití skříně. Mnoho bytů ukládá ohřívač vody a pec uvnitř skříně. Jeho dvířka ladí s druhou skříní, takže váš host nebude mít ponětí, že je tam váš ohřívač vody. Jednou z výhod použití tohoto nastavení je rychlé umístění kolem vaší jednotky. Můžete dokonce přidat skříň ke dveřím do uzavřeného prostoru, který již existuje. To bude fungovat kdekoli v domě, dokonce i ve vaší kuchyni. Ať už je to jakkoli, nebude to přitahovat pozornost.

Metoda č. 4. Skříň

Dalším skvělým obalem je skříň. To je zvláště ideální pro dokončený sklep nebo kuchyni. Nejčastěji se vyrábí z čistého kovu, který působí industriálním dojmem. Některé skříně jsou ale také dřevěné. Mohou být buď samostatně stojící, nebo zapuštěné. Přestože spadá do vyšší cenové kategorie, určitě vydrží déle než jiné možnosti.

Metoda č. 5. Vestavěné stěny

Viděl jsem například komerční místa, jako jsou hotely s nejčistšími zdmi. Můžete být překvapeni, když uvidíte, jak z různých kohoutků vytéká horká voda. Samostatný ohřívač vody je to, co to umožnilo. To je připojeno pomocí instalatérských prací a potrubí. Ale to je pečlivě provedeno, aby bylo zajištěno, že tyto ohřívače vody lze v případě potřeby snadno vyjmout pro výměnu nebo opravu. Stěna je pečlivě vyřezána, aby se do ní vešel ohřívač vody. Dřevěné dveře jsou namontovány na maskované stěny a mají vynikající povrchovou úpravu. To ztěžuje vám nebo komukoli jinému identifikaci, že ohřívač vody je upevněn.

Je to obal!

Skutečně existuje mnoho způsobů, jak můžete svůj ohřívač vody ukrýt. Výše uvedené prostředky, jak skrýt ohřívač vody, však mohou profesionálně a efektivně skrýt váš spotřebič, aby vaše kuchyně nebo koupelna vypadala reprezentativněji. Jakákoli metoda, kterou použijete, by měla zlepšit estetiku a vzhled vašeho domu, aniž by to ovlivnilo efektivitu vašeho ohřívač vody.

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, proč mi nefunguje topení v autě a jak to udělat, aby se topení rychleji zahřálo.