4 triky, jak snadno opravit cedrovou truhlu poškozenou vodou

Domácí triky jako ocet nebo jedlá soda jsou jednoduché způsoby, jak opravit cedrovou truhlu poškozenou vodou. Tyto metody jsou ideální pro drobné skvrny zanechané mokrým sklem nebo kapičkami vody.

V případě vážnějšího poškození můžete cedrovou truhlu renovovat pomocí speciálních chemikálií a hadříku. Pokud máte vhodné materiály, můžete dokonce pracovat na dýze hrudníku.

Proč byste si měli opravit cedrovou hruď?

Možná si říkáte, proč byste měli projít všemi těmi potížemi, abyste si napravili čistou hruď? Tento nábytek z tvrdého dřeva je skvělým doplňkem vašeho obytného prostoru!

Cedrové truhly jsou rozmanité a mají několik použití. Oni mohou být:

 • Konferenční stolek
 • Noční stolek v ložnici
 • TV stojan
 • Úložný kontejner
 • Sedadlo u okna
 • Box na hračky
 • Místo v domě navíc
 • Kartotéka
 • Chladič
 • Dekorace obývacího pokoje

Cedrové truhly jsou také vynikajícím rodinným dědictvím se sentimentální hodnotou. Starožitné cedrové truhly mají také vysokou hodnotu na trhu s nábytkem.

Jednoduché triky k odstranění skvrn od vody z cedrové truhly

Cedrová truhla je skvělou ozdobou, kterou můžete ukázat přátelům, když přijdou. Můžete jej dokonce použít jako svůj svačinkový stůl, abyste si ho více vážili.

Bohužel však vaši hosté zapomněli dát pod sklenice tácky a na hrudi vám zanechá kruhovou vodní skvrnu. Může se to zdát jako malá práce, ale trvalé poškození může zanechat bílé stopy na hrudi. Naštěstí díky některým jednoduchým domácím prostředkům může váš cedrový hrudník vypadat dobře jako nový.

1. Jedlá soda a voda

Připravte roztok se sodou a vodou. Naneste to na hrudník a poté vlhkým hadříkem vše setřete.

2. Majonéza

Pomocí papírového ručníku naneste na skvrnu trochu majonézy. Nechte přes noc na hrudi a druhý den jej setřete čistým hadříkem. Dále použijte ocet k vyleštění stolu a bude vypadat dobře jako nový!

3. Ocet a olivový olej

Smíchejte stejné díly olivového oleje a octa a poté pomocí hadříku naneste na vodní skvrnu. Směs otřete stejným směrem jako zrno dřeva a opakujte, dokud skvrna nezmizí. Dalším hadříkem otřete cedrovou hruď.

Ocet je vynikající čistič skvrn, zatímco olivový olej leští hruď a udržuje ji hladkou.

4. Zubní pasta

Ujistěte se, že máte bílou zubní pastu. Naneste velkorysé množství na skvrnu a vetřete, dokud značka nezmizí. Zubní pastu setřete čistým hadříkem.

Nyní si nemusíte dělat starosti! Stačí se podívat do spíže nebo lékárničky a najdete perfektní prostředky na vodní skvrnu.

Podrobný postup, jak udržovat cedrovou truhlu

Některé formy poškození vodou nyní budou k opravě potřebovat více než zubní pastu. Nehody nebo roky zanedbávání mohou způsobit, že cedrová truhla vypadá špinavě a neatraktivně.

Nebojte se však. Svou hruď můžete také rychle renovovat doma! Stačí najít správné nástroje a chemikálie pro proces čištění.

Krok č. 1. Vyhodnoťte svoji cedrovou hruď

Existují různé stupně poškození hrudníku, vyprázdněte ho a podívejte se, kolik práce byste měli udělat.

Krok č. 2. Vysajte celý hrudník

Použijte ruční vysavač a upravte jej na nejjemnější nastavení. Projděte exteriér a interiér cedrové truhly.

Krok č. 3. Otřete exteriér

K tomuto kroku budete potřebovat čisticí prostředky. Ujistěte se, že jste vybrali správnou chemikálii v závislosti na stavu hrudníku.

 • Mírné poškození – Použijte jakýkoli leštidlo na nábytek pomocí hadru na leštění nábytku. Venku otřete stejným směrem jako zrno dřeva.
 • Mírné poškození – Můžete použít bílý ocet nebo mýdlo Murphy’s Oil. Tyto chemikálie fungují nejlépe se skvrnami od plísní.
 • Extrémní poškození – vaší tajnou přísadou pro těžké poškození je bělidlo. Smíchejte jednu skládku bělidla v galonu vody a směs otřete v souladu se zrnem dřeva.

Krok č. 4. Čistý interiér

Jakmile dokončíte čištění zvenčí, je čas pracovat na vnitřní straně. V závislosti na stupni poškození použijte stejné chemikálie jako exteriér. Nezapomeňte vždy čistit stejným směrem jako zrno dřeva.

Krok č. 5. Vyčistěte rohy

Vlhkost způsobená poškozením vodou může vést k růstu plísní v tmavých rozích hrudníku. Někdy je příliš obtížné dosáhnout těchto míst pomocí objemné látky. Zkuste pomocí vlhké špičky Q dosáhnout těchto pohodlných oblastí a odstranit veškerou plíseň.

Krok č. 6. Vysušte cedrovou hruď na vzduchu

Nyní, když je váš hrudník čistý, poslední věc, kterou chcete, je, aby plíseň znovu rostla. Nejlepších výsledků dosáhnete, když necháte hrudník jeden den venku vyschnout s otevřeným krytem.

Krok č. 7. Brousit vnitřek

Tento poslední krok odstraní všechny zbývající skvrny a přinese osvěžující vůni cedru. Nyní bude vaše hruď jako nová!

Může pojištění pokrývat cedrovou truhlu poškozenou vodou?

Pojištění zvládne několik typů poškození vodou, ale zahrnuje to cedrovou truhlu? Nejprve musíte určit, zda je váš hrudník starožitný.

Zvláštní pojišťovny jsou zaměřeny na starožitnosti a pojistné krytí může řešit cokoli od poškození vodou po poškození můrou. Zkuste vycouvat z místa, kde jste dostali hrudník, a zjistěte, zda jej můžete zahrnout do pojistné smlouvy. V případě obav se můžete poradit s právníkem.

Závěr

Poškození je pro váš drahocenný nábytek nevyhnutelné, takže se můžete cítit zahlceni, když si všimnete drobných bílých skvrn. Když víte, jak opravit vodou poškozenou cedrovou truhlu, můžete zachovat krásu svého vzácného tvrdého dřeva a udržet svůj životní prostor krásný.