Jak odstranit plíseň z nafukovacího domku: 3 fáze

Vědět, jak odstranit plíseň z nafukovacího skákadla a ušetřit si tak zábavu. Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle třífázového průvodce — před, během a po odstranění plísně.

Prohlídka nafukovacího nafukovacího domku je stejně důležitá jako otázka „měli byste při koupi domu podstoupit kontrolu plísní“. Skutečný dům a nafukovací skákací dům se liší pouze konstrukcí a materiálem, přesto mají společný účel, kterým je, aby se někdo cítil bezpečně a v pohodě.

Nyní se připravte, protože to může způsobit fyzické vyčerpání. Začněte shromažďováním potřebných materiálů až po samotný třífázový proces čištění.

Přesto to bude stát za to!

Vše o nafukovacím skákacím domku

Nafukovací skákací domy mají za úkol rozdávat radost dětem a dokonce i těm nejmenším. Navzdory tomu však plísně využily tyto domy, které se mají stát jejich sídlem.

Může to být trochu legrační pomyšlení, ale přesto je třeba to brát vážně. Koneckonců, je to drahé — vlastnit jeden je už investice.

Pokud tedy nechcete investovat do odpadu, dbejte na to, abyste se o něj dobře starali. Formy ve vašem nafukovacím skákacím domku musí být odstraněny pomocí správných nástrojů nebo zařízení.

Materiály potřebné k odstranění plísní

1. Čisticí prostředek

Čistící prostředek je základním materiálem, který použijete při odstraňování plísní v nafukovacím houpacím domě. Najít to v obchodech však není snadné.

Níže jsou uvedeny některé čisticí prostředky pro domácnost, které můžete použít. Stačí navštívit odkaz pro další informace o tom, jak tyto produkty používat.

  • Destilovaný ocet
  • Borax
  • Ocet
  • Bleach

2. Voda

Vodu můžete použít dvěma způsoby. První je, že jej můžete rovnoměrně smíchat s čisticími prostředky, zatímco druhý je na čištění.

3. Štětinový kartáč

Poté, co nanesete nebo nastříkáte jakýkoli výše uvedený čisticí prostředek, budete používat kartáč. K vydrhnutí místa napadeného plísní použijte kartáč se štětinami.

4. Rukavice

Při odstraňování plísně musíte nosit rukavice. Chránit si ruce znamená chránit i celé tělo.

Rukavice na ruce vám zajistí ochranu před podrážděním čisticími prostředky. Také, aby se zabránilo přímému kontaktu s plísní.

5. Dezinfekční

Ihned po odstranění všech plísní použijte dezinfekční prostředek. Dezinfikujte vnitřní i vnější části vašeho nafukovacího domku.

3 fáze odstraňování plísní

Dokončete tohoto třífázového průvodce a zbavte se plísní efektivně.

1. Před odstraněním plísně

Tuto fázi „před“ lze také nazvat „chemické čištění“.

Zde musíte zkontrolovat každý roh a část vašeho odrazového domu. Zkontrolujte, zda nedošlo k fyzickému poškození, jako jsou trhliny a natržení.

A co je nejdůležitější, hledejte známky vývoje plísní. Označte vše, co si myslíte, že je třeba opravit.

Udělejte si všechen čas, který potřebujete, abyste prozkoumali nafukovací skákací dům. Nespěchejte, abyste nepřehlédli další detaily.

Po kontrole musíte odstranit nepotřebné věci. Odložte hračky, oblečení nebo cokoli, co bylo uvnitř nafukovacího domku.

2. Při odstraňování plísní

Vlastní proces odstraňování plísní je ze všech tří nejdůležitější. Bude určovat, zda ke změnám dojde nebo ne.

Chcete-li začít, připravte si všechny materiály, které od vás byly dříve požadovány. Umístěte je všechny na snadno dostupné a bezpečné místo, zejména vysavač.

Při odstraňování formy postupujte podle těchto jednoduchých kroků.

Krok č. 1. Naneste čisticí prostředek

Je velmi vhodné nalít roztok do rozprašovače. Tímto způsobem jej můžete aplikovat stříkáním; není potřeba žádný přímý kontakt.

Nezapomeňte počkat hodinu, než budete pokračovat dalším krokem.

Krok č. 2. Vydrhněte formu

Použijte svůj štětinový kartáč k drhnutí formy. Udělejte to vší silou, ale ujistěte se, že síla nepoškodí odrazový dům.

Nepřetržitě drhněte všechna napadená místa, dokud nezmizí veškerá přítomnost plísní. Zůstane-li plíseň, způsobí opět další nepříjemnost – šíření.

Krok č. 3. Očistěte vodou

Opláchněte vše vodou, ano, jako v celém nafukovacím skákacím domku. Věnujte zvýšenou pozornost místům, kde plísně rostou.

Čištěním se smyjí částice plísní i čisticí roztok. Udělejte to, abyste se ujistili, že úlomky nikomu neublíží.

3. Po odstranění plísně

Doufáme, že jste přesně dodrželi druhou fázi, protože jste se dostali k poslední části.

Vydezinfikujte celý bounce house, protože voda k zabití jiných bakterií nestačí. Po dokončení udržujte co nejvíce v suchu, abyste zabránili dalšímu růstu plísní.

Závěr

Hraní v nafukovacím skákacím domku je zábava, dokud nezplesniví! Nemusíte se bát, protože se správnými materiály se jich můžete zbavit.

Je potřeba vědět, jak odstranit plíseň z nafukovacího nafukovacího domku. Očekáváme, že vám tento průvodce pomohl, nyní udělejte svůj díl a začněte uklízet!

Pokud potřebujete důkladné kroky k odstranění plísní a prevenci, měli byste se také podívat na tuto příručku o tom, jak zastavit plíseň v mobilním domě.