Jak odhodit deku tkalcovského stavu ve 3 snadných krocích

Pro ty, kteří chtějí vědět, jak odhodit deku tkalcovského stavu, jsme to pro vás zjednodušili do tří kroků! Svázání nebo odhození pokrývky tkalcovského stavu je poměrně přímočarý proces, který můžete udělat úhledně. Spojili jsme však všechny nejlepší kroky, takže to bez problémů zvládnou i začátečníci.

Již dříve jsme vás naučili, jak plést přikrývku na stavu, takže vám také pomůže naučit se odhodit přikrývku na stavu. Myšlenka je tak jednoduchá, jako sbírat stehy a plést je dohromady. Pokud jste stále zmatení, pokračujte ve čtení níže:

Jak odhodit tkalcovskou deku pro začátečníky

1. Naberte očka pomocí pletacího nástroje 

K nabírání stehů můžete použít háček nebo pletací nástroj. Začněte kolíčkem úplně vpravo v horní řadě a uchopte steh na kolíčku úplně vlevo stejné řady. Nyní, když máte na nástroji dva stehy, zvedněte první steh přes druhý, abyste je spojili jako jeden steh.

Poté vložíte nástroj na další kolíček opačné řady, abyste získali další steh, a zvedněte přes něj první steh, abyste je spojili. To je podstata vázání nebo odhazování tkalcovského stavu, když se přibližujete ke konci příze. Proces je rychlý a hladký, dokonce i pro začátečníky.

2. Spleťte oka k sobě

Jakmile pochopíte, jak plést očka a kombinovat je dohromady, budete pokračovat přes tkalcovský stav. Po odložení přikrývky skončíte s jedním stehem na nástroji. Poté přízi odstřihněte, takže na uzel zbývá jen asi 5 palců ocasu.

Sundejte poslední steh na nástroji, prostrčte jím ocas, který jste nechali, a smyčku. Zatažením zajistěte uzel a zaplette všechny ocásky na dokončení. Poté můžete přistoupit k odhození druhého konce přikrývky.

3. Tkát ocásky příze a dokončit vazbu

Na druhém konci je postup stejný. Nástroj vložíte na steh nejdále od ocasu, který je úplně vpravo. Utáhněte další oko a upletete ho prvním okem, aby se uvázal.

Opakujte proces s kotvicí přízí, která vás vede, dokud vám nezbude jeden steh. Podobně jako v kroku 2 protáhněte ocas posledním stehem a udělejte uzel. Propleťte konec příze přes přikrývku a odstraňte konec kotvící příze.

Jak odhazujete dlouhý tkalcovský stav?

Co kdybyste udělali deku na dlouhém nebo obdélníkovém stavu? Jak se svážeš? Jakmile pochopíte hlavní koncept odlévání pomocí tří výše uvedených kroků, bude svázání všech typů tkalcovského stavu snadné.

Pamatujte, že bez ohledu na to, zda jste použili pravoúhlý nebo kulatý tkalcovský stav, je odlévání podobné. Můžete použít základní techniku ​​vyvázání vysvětlenou výše, protože dokončujete rovnou hranu. Ale pokud jste udělali projekt, který musí být roztažitelný, jako pár ponožek nebo čepice, vázání bude trochu jiné.

Jak vytvoříte pružný úvaz?

Před řezáním a navlékáním na jehlu omotejte přízi kolem stavu, abyste získali další délku. Poté prostrčte jehlu smyčkou levého kolíku směrem dolů, než jděte nahoru smyčkou pravého kolíku, abyste je těsně přitáhli. Pokud nevíte, které kolíčky, jednoduše pracujete na kolících na obou stranách příze, pokud je přivedete nalevo od stehu, kterým jste skončili.

Podobně jako u základní techniky odhazování, pouze přesunete smyčky přes první kolík. Nový kolík se stane levým kolíčkem a levý kolík předtím se stane pravým kolíkem. Přízi budete mít za tímto novým pravým kolíčkem, takže můžete sjíždět po očku levého kolíku a nahoru po očku pravého kolíku.

Pokračujte ve vázání, abyste dosáhli prvních dvou smyček, se kterými jste začali. Měli byste zkontrolovat, zda se v tomto bodě první pravý kolík stane levým. Nakonec přízi svažte a máte hotovo.

Jak svážete tkalcovský stav?

Co kdybyste místo pletení použili stav na tkaní? Proces vázání tkaného projektu je stejně jednoduchý jako pletený projekt. Chcete-li to provést, otočte tkaní a pracujte na zadní straně. Otočte první smyčku a utáhněte ji proti niti, než přes ni protáhnete druhou smyčku pomocí háčku.

Posuňte první smyčku, kterou jste vytvořili, k základně druhé smyčky a otočte. Zopakujete tuto praxi protažení nové smyčky přes předchozí a zatlačení druhé smyčky do další smyčky. Otočte výslednou smyčku na háčku a pokračujte, dokud nedosáhnete spodní části vazby.

Nakonec zajistěte poslední smyčku provlečením šicí šňůrky. Provázek zapracujte pod nejbližší nití a smyčku na tuto nit dvojitě uzelte. Zastrčte konce a zastřihněte, aby byla vazba bezpečná a úhledná.

Závěr

Pokud umíte uplést deku, měli byste ovládat správnou techniku ​​svlékání nebo vázání. V tomto průvodci ve třech krocích, jak odhodit přikrývku tkalcovského stavu, jsme jej zjednodušili, abychom začátečníkům pomohli lépe tomu porozumět. Hlavní podstatou je nabírání oček a jejich pletení dohromady.