Jak nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce? 10 snadných kroků!

Jak nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce? Postupujte podle kroků pro seřízení ventilu a spuštění motoru, nastavte jej na vhodné otáčky, vyjměte nylonovou vložku zámku, vyjměte pružinu a podložku, poté vezměte klíč a zajistěte dvě matice na tři závity. a připevněte tlak mezi čerpadlo a tlakovou hadici.

Vypouštěcí ventil v pračce je důležitý, protože hraje zásadní roli. Problém je v tom, že to není snadné zvládnout. Naučte se, jak můžete nastavit vypouštěcí ventil v tlakové myčce. Nedělejte si starosti, protože níže uvedené podrobnosti vám řeknou, jak správně nastavit vypouštěcí ventil.

Vypouštěcí ventil & Jeho účel

Zjistěte, jak užitečný je vypouštěcí ventil v tlakové myčce. Jednoduše se seznamte s drobnými součástkami. Tento vypouštěcí ventil funguje jako regulátor tlaku, který řídí průtok vody v čerpadle. To pomáhá vodě procházet systémem pro vypouštění stříkací pistole. Vypouštěcí ventil nasměruje vodu do ještě bezpečnějšího výstupu, protože na vodu nestříkáte. Posouvá ji dozadu a směrem k vstupní straně. Navíc zajišťuje správnou cirkulaci čerpadel ostřikovacího systému a vrací se do vstupu přečerpávače. Vypouštěcí ventil je skutečně základním faktorem tlakové myčky.

Nastavení ventilu přečerpávače & Jeho důležitost

Úroveň dosahu tlakové myčky je relativně vysoká, některé dosahují 3500 PSI a je silná. Tento rozsah však není vhodný pro jiné věci, jako je auto. Buďte opatrní, jinak skončíte s větším poškozením v autě. Podlahový systém dokonce vyžaduje vyšší tlak, protože jej vydrží a hromadu nečistot, která tento tlak umožňuje. Nechte si otestovat tlak na malé ploše, abyste si byli jisti. Neočekávaný nárůst tlaku je škodlivý pro lidi a věci kolem.

V ideálním případě dosáhněte napětí pružiny ve ventilu tak, aby po spuštění stříkací pistole byl extrémní tlak. Navíc je při jeho uvolnění dosaženo minimální špičky tlaku. Většina tlakových myček snižuje tlak na mytí nábytku, obrazovek a mytí aut. Správně nastavte přepouštěcí ventil a počkejte, dokud nebude plně fungovat. Vědět, jak je správné seřízení vypouštěcího ventilu v tlakové myčce.

Kroky pro nastavení ventilu přečerpávače na tlakové myčce

Snadné ovládání při nastavování tlaku tlakové myčky. Záleží na potřebném čištění. Postupujte krok za krokem, jak to udělat. U některých modelů se mohou vyskytovat nepatrné rozdíly, ale postupujte podle níže uvedeného návodu, který vám pomůže nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce:

Krok č. 1. Spuštění motoru při nastavování ventilu

Při nastavování ventilu běžte motor. Před nakládkou nastavte rovnou otáčky 3700 a pod nakládkou tři tisíce čtyři stovky.

Krok č. 2. Vyjmutí zámku vložky nylonového typu

Odstraňte vložkový zámek typu nylonu ve vypouštěcím ventilu. Vypněte knoflík, který upravuje tlak.

Krok č. 3. Demontáž pružiny a podložky

Odstraňte pružinu a podložku, protože typ pístnice se závitem je ponechán se svými 2 pojistnými maticemi.

Krok č. 4. Získání klíče a zajištění těchto dvou matic

Vezměte si klíč a pak zajistěte dvě matice pouze na tři závity pod nimi. Poté vložte pružinu, matici a podložku zpět na místo, kde byly předtím.

Krok č. 5. Zacvaknutí tlaku v čerpadle a tlakové hadici

Zajistěte tlak mezi čerpadlem a tlakovou hadicí tak, že je nevidíte. To je také, když utahujete knoflík nebo spouštíte pistoli. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak vyměnit olej v čerpadle tlakových ostřikovačů a jaký druh oleje pro čerpadlo tlakových ostřikovačů.

Krok #6. Nechání vzduchu vycházet z pistole

Nechte vzduch vycházet z pistole, zatímco vodu zapnete.

Krok č. 7. Při utahování pružiny se soustřeďte na manometr tlakové myčky

Zaměřte se na jeho měřidlo a začněte utahovat pružinu. Vraťte se do bodu, kdy dosáhnete maximálního tlaku a jakmile zasáhnete zbraň. Jakmile spoušť povolíte, zvýší se tlak o 6 až 9 procent. Toto je vhodný bod, kdy matice musí zastavit seřizovací knoflík. V tomto případě pokračujte krokem #4.

Krok č. 8. Posouvání těch matic nahoru a dolů

Pokud si myslíte, že toto není situace, ve které se nacházíte, pokračujte v pohybu těch ořechů nahoru a dolů. Počkejte, až se konečně dostanete do bodu, kdy tlaková špička povolí a bude méně než 10 procent. Znovu sejměte pružinu, podložku a nastavovací knoflík.

Krok č. 9. Znovu to zkontroluji

Znovu zkontrolujte, zda jeho měřidlo dává stejné hodnoty.

Krok #10. Zašroubování matice typu nylonového zámku

Zašroubujte zpět nylonovou pojistnou matici nad pístní tyčí. Umístěte jeho uzávěr na zadní stranu nastavovací formy knoflíku.

It’s A Wrap!

Nyní se pomocí uvedených kroků naučíte, jak rychleji a snadněji nastavit vypouštěcí ventil na tlakové myčce. Tyto kroky vám pomohou ušetřit peníze každý rok tím, že si najmete uklízeče. Tlaková myčka je cenným nástrojem pro čištění příjezdové cesty, garáže, automobilů, venkovních grilů a dvorku. Dosáhněte správných kroků a udržujte majetek v bezpečí. Stačí nastavit vypouštěcí ventil tlakové myčky!