Jak dlouhé jsou schůzky se svatebními šaty: Co se stane

Odpověď na to, jak dlouhé jsou schůzky na svatební šaty, je asi hodina. A abychom vám pomohli vytvořit plán pro schůzku svatebních šatů před svatbou, přečtěte si níže, co můžete očekávat od schůzek svatebních šatů.

Probereme také, kolik schůzek budete potřebovat a zda budete platit při zkoušení svatebních šatů. Koho pozvat na nákup svatebních šatů, aby vás připravil na schůzku svatebních šatů, si můžete přečíst dále.

Jak přesně dlouhé jsou schůzky se svatebními šaty

Jako nevěsta byste měla vědět, jak dlouhá je typická schůzka svatebních šatů. Počítejte s tím, že při zkoušení svatebních šatů strávíte v každém butiku u většiny schůzek hodinu.

Svatební schůzka může zabrat i celý den, protože některé nevěsty za jeden den navštíví minimálně dva až tři obchody, aby si mohly vybrat z různých svatebních šatů. Ujistěte se však, že máte v průběhu dne čas, protože termín svatebních šatů je obvykle rezervován.

Jak si domluvíte schůzku svatebních šatů?

Než si zarezervujete schůzku ve svatebním butiku nebo návrháři svatebních šatů, stanovte si prosím rozpočet na svatební šaty. Pak si vyberte svých pět nejlepších návrhářů nebo butiků a rozhodněte se, který z nich vyhovuje vašemu rozvrhu.

Můžete se také podívat na recenze ostatních nevěst ohledně jejich zkušeností se sjednáváním svatebních šatů v obchodě. Poté navštivte webové stránky návrháře nebo obchodu, kontaktujte je a zarezervujte si schůzku.

Například David’s Bridal je docela známý pro svatební šaty. Jejich webové stránky mají sekci pro sjednání schůzky, kde svatební schůzka obvykle trvá hodinu.

Musíte se domluvit na vyzkoušení svatebních šatů?

Většina svatebních butiků a návrhářů nepřijímá vstupy. Některé menší a méně známé obchody však mohou dovolit, aby schůzky na svatební šaty byly zbytečné.

Bez ohledu na to je lepší předpokládat, že budete potřebovat schůzku svatebních šatů. Promluvte si s lidmi, se kterými chcete nakupovat své svatební šaty, abyste věděli, kdy vás mohou doprovázet na schůzky svatebních šatů.

Časová osa nákupu svatebních šatů

  • Rok před svatbou: stanovte si rozpočet na svatební šaty, rozhodněte se, koho si vezmete do výbavy svatebních šatů, procházejte různé svatební šaty pro inspiraci, prozkoumejte oblíbené salony svatebních šatů a zeptejte se na termíny svatebních šatů
  • 10 měsíců před svatbou: začněte schůzky svatebních šatů, naplánujte si další svatební doplňky, boty a šperky, které budete také nosit podle toho, jaké šaty chcete
  • 8 měsíců před svatbou: kupte si svatební šaty, aby krejčí věděl, jak je vhodně upravit
  • 6 měsíců před svatbou: nakupte spodní prádlo, které budete nosit ke svatebním šatům, a zvažte možnost vyzkoušet svatební účes a make-up, o kterém si myslíte, že se hodí k vašim svatebním šatům
  • 3 měsíce před svatbou: očekávejte příchod svatebních šatů, promluvte si se švadlenou o požadovaných úpravách
  • 2 měsíce před svatbou: proveďte druhou úpravu, zkuste chodit a dělat jiné pohyby v šatech
  • 3 týdny před svatbou: nechte si upravit poslední svatební šaty a přineste si svatební doplňky, boty a spodní prádlo
  • 1 týden před svatbou: ujistěte se, že váš svatební vzhled, jako jsou šaty a doplňky, je připraven

Protože budete mít asi tři úpravy svatebních šatů, přečtěte si, kolik stojí úpravy svatebních šatů, abyste si stanovili rozpočet.

Jak dlouho obvykle trvá vyzkoušení svatebních šatů?

Svatební schůzka může trvat i hodinu na obchod. Můžete dokonce strávit celý den přecházením z jednoho obchodu do druhého.

Celkově si udělejte čas na svatební schůzky, než zvážíte nákup šatů a podepsání smlouvy. Nakonec začněte se svatebními schůzkami 10 měsíců před svatbou, abyste se vyhnuli potížím a zajistili si, že dostanete své vysněné svatební šaty.

Kolik svatebních schůzek bych si měl udělat?

Schůzky svatebních šatů můžete začít 10 měsíců před svatbou. Některé nevěsty si dokonce objednávají svatební šaty již rok před svatbou.

Jak již bylo řečeno, realistické očekávání je mít tři svatební šaty denně. Můžete také uvažovat o dvou obchodech za den, ale pamatujte, že existují i ​​​​jiné svatební povinnosti, které je třeba splnit, naplánujte si podle toho svůj rozvrh.

Kolik stojí svatební schůzka?

V závislosti na butiku nevěsty mohou, ale nemusí platit za jmenování svatebních šatů. Někteří návrháři požadují při domluvě s nimi vratnou zálohu, zatímco jiní neúčtují, když si jejich šaty vyzkoušíte.

Pochopte, že existují i ​​obchody, které vyžadují zálohu, pokud si nevěsty náhodou poškodí róby. Pokud jste omezeni rozpočtem na svatební šaty, najděte si obchod, kde si nevěsty mohou svatební šaty zdarma vyzkoušet.

Zkoušíte si své svatební šaty, až si je vyzvednete?

Nevěsty si mohou své svatební šaty vyzkoušet, jakmile si je vyzvednou. Mohou si tak vyzkoušet i chůzi a sezení s talárem.

Ke svatebním šatům si můžete přinést i boty na cvičení. Proto je ideální pro výběr svatebních šatů tři měsíce před svatbou.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Abychom rekapitulovali, jak dlouhé jsou schůzky svatebních šatů, strávíte na každou schůzku hodin hodinu.

Nevěsty mohou mít tři schůzky nebo dva obchody denně, v závislosti na rozvrhu. Je důležité mít schůzky jeden rok až 10 měsíců před svatbou, abyste se vyhnuli stresu s harmonogramem svatby.