Jak naplánovat svatbu s rozpočtem 1000 $

Je možné se naučit, jak naplánovat svatbu s rozpočtem 1 000 $, pokud kategorizujete svatební prvky. Probereme tipy, jak vybrat vše od místa konání až po focení, abyste neměli pocit, že o svatbu svých snů přicházíte.

Také si myslíme, že si můžete přečíst, jak naplánovat svatbu bez svatebního plánovače. Nenajmutí plánovače může také znamenat další úspory na celkových nákladech na svatební rozpočet.

Kompletní průvodce, jak naplánovat svatbu za pouhých 1000 $

  • Místo konání

Jedním z největších spotřebitelů svatebního rozpočtu je místo pro obřad. Jak již bylo řečeno, svatbu za 1000 dolarů můžete vytáhnout pouze tehdy, pokud budete mít malou svatbu nebo zvažujete něco rychlého, jako je civilní svatba.

Náklady na sňatek u soudu začínají na 25 dolarech, ale mějte na paměti, že budete muset zaplatit také povolení k uzavření sňatku a další případné poplatky za obřad. Na druhou stranu, pokud se rozhodnete pro svatbu v kostele, možná budete potřebovat pouze dar.

  • Recepce

Dalším potenciálním nákladným prvkem svatby je hostina. A pokud máte rozpočet pouze 1000 $, musíte najít levné místo pro recepci, zkrátit oslavu, omezit počet hostů nebo místo toho uspořádat párty na vašem dvorku.

Nezapomeňte, že kromě pronájmu recepce musíte také zaplatit za hudbu, světla, catering a nápoje. Proto ušetříte více na výdajích, pokud je recepce již vaše.

Můžete si také přečíst, co dělat místo svatební hostiny pro další možnosti.

  • Úřadník

Přečtěte si, kolik zaplatíte knězi za svatbu, pokud budete mít katolický svatební obřad. Další možností je nechat si vysvětit přítele, aby legálně odbavil vaši svatbu.

Vyberte si úředníka, který vás může právně zavázat, takže nebudete potřebovat více obřadů, abyste zajistili platné manželství a vyhnuli se dodatečným nákladům. Celebranta můžete mít na jakémkoli místě svatby, ale pamatujte, že budete potřebovat další obřad, jako je civilní nebo církevní svatba, aby byl sňatek oficiální.

  • Pozvánky

Vzhledem k tomu, že jste omezeni svým rozpočtem, bude levnější posílat pozvánky online, než zasílat e-maily zdarma. S největší pravděpodobností budete mít malou svatbu, takže je přijatelné poslat pozvánky e-mailem.

Ujistěte se, že se u svých hostů ověříte, zda jej dostali, abyste mohli dokončit počet zaměstnanců pro catering a místa. Můžete také požádat přátele a rodinu, aby je oslovili.

  • Oblečení

Svatební šaty a obleky pro ženicha mohou být nákladné, ale přesto chcete ve svůj svatební den vypadat co nejlépe. Vždy se můžete rozhodnout pro cenově dostupné oblečení a pak utratit více za to, že si je necháte upravit na míru, aby vám co nejlépe seděly.

Vy a váš partner můžete také hledat prodej nebo si místo toho půjčit šaty a smoking a můžete získat kousky pod 100 $. Rovněž by mělo být přijatelné půjčovat si od přátel a rodiny.

  • Make-up a vlasy

Možná jste již zruční v líčení, tak proč si neudělat svatební make-up sami? Můžete také požádat přítele nebo člena rodiny o vaše vlasy, abyste dokončili svůj vzhled.

Ale pokud máte nějaké peníze navíc, zde je návod, jak najít maskérku na svatbu.

  • Jídlo a nápoje

S jídlem a pitím můžete být strategickí, abyste zůstali v rámci svého svatebního rozpočtu 1000 $. Proč si například místo večeře neudělat na recepci téma brunch nebo tea party, abyste ušetřili náklady na jídlo?

Tím také přeskočí potřeba alkoholických nápojů, kde může být otevřený bar drahý. Pokud se jedná o malou svatbu, můžete se také rozhodnout pro styl potluck, i když to může být nepříjemné, protože jste pozvali své hosty.

Pokud jde o svatební dort, není potřeba nic vrstveného nebo velkého. Místo toho z lahodného, ​​ale přímočarého kulatého dortu bude fantastický svatební dort.

  • Květiny

Tip, jak ušetřit na svatebních nákladech za květiny, včetně svatebních kytic, živůtek, boutonnieres a dekorací, je smíchat je s falešnými květinami. Můžete také vytvořit menší aranžmá s méně květinami.

Máte zahradu? Můžete se dokonce naučit, jak si vyrobit vlastní svatební kytici a aranžmá.

  • Fotografie a natáčení videa

Při fotografování a natáčení svateb nechcete příliš dělat kompromisy, protože se budete dívat zpět na fotografie a film, abyste si vzpomněli na svůj výjimečný den. Místo toho se rozhodněte pro nové fotografy nebo kameramany, protože obvykle nabízejí levnější balíčky pro své první zákazníky.

Můžete se také zeptat studenta fotografie nebo ochotného přítele či příbuzného, ​​i když to může být složité. Pamatujte, že vaši hosté jsou tu také proto, aby s vámi oslavovali, takže je zvažte pouze v případě, že se dobrovolně přihlásí.

Závěr

A to je vše! Naučili jsme se, jak naplánovat svatbu s rozpočtem 1000 $, kompromisem v některých svatebních prvcích.

Hlavním cílem je omezit počet hostů a zvážit nenápadnější obřad a recepci. Důležité je být legálně ženatý a mít tu s vámi vaši nejbližší přátelé a rodina.

Zaškrtněte prosím tyto otázky, které byste si měli položit při plánování svatby, abyste mohli svou událost efektivně zorganizovat.