Co je ochrana čerpadla tlakové myčky? 3 různé možnosti!

Co je ochrana čerpadla tlakové myčky? Chrání čerpadlo tlakového čističe před korozí, zamrznutím, předčasným opotřebením a minerálními usazeninami při dlouhodobém skladování. Je také užitečný pro všechny tlakové myčky.

Co je na něm úžasné, je to, že přidává mazání ventilům, pístům a těsněním, které zabraňují slepování.

Kromě toho chránič čerpadla tlakového čističe chrání čerpadlo tlakového čističe včetně vnitřních součástí, jako jsou těsnění a písty. Připojuje se také ke vstupu tlakové myčky a vydává kapalinu při přípravě a skladování tlakové myčky. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Význam aplikace chrániče pumpy při skladování

Oxidace kovu a akumulace minerálů mohou opotřebovat píst a těsnění čerpadla kvůli odpadu uvnitř čerpadla. Vzhledem k tomu, že čerpadlo je častěji vystaveno vlhkosti, nečistoty mohou zůstat v tlakové myčce po jejím vyprázdnění a vysušení. Nečistoty, které tam zůstanou po dlouhou dobu, zamrznou a ovlivní čerpadlo. Nemrznoucí ochrana čerpadla tlakové ostřikovače je chemikálie, která se vstřikuje do čerpadla stroje, aby se zabránilo zamrznutí součástí.

Ve skutečnosti je to nezbytný krok k udržení konvenčního zazimovacího tlaku v elektronickém čerpadle ostřikovače. Chránič čerpadla chrání před korozí, aby pronikla do skulin a zákoutí v čerpadle tlakové myčky. Nejlépe tak zachová původní stav. Před uložením zařízení propláchněte mazivo, abyste ušetřili více než sto dolarů na nákladech na opravy.

Různé možnosti ochrany čerpadla tlakové myčky

Co je tedy ochrana čerpadla tlakové myčky? Níže jsou uvedeny různé možnosti ochrany čerpadel tlakových myček, které je třeba zvážit.

#1. STA-BIL 22007

Toto mazivo chrání těsnění, písty, & těsnění proti znehodnocení při delším nepoužívání. Tento produkt je vhodný pro údržbu zařízení, protože maže a chrání vnitřní součásti po podobném výkonu. Navíc tento nemrznoucí olej uvolňuje ochrannou pěnu v trysce kapaliny. Připravte se na zimní sezónu s tímto chráničem pumpy, který udržuje vedení proti zamrznutí ve vodě s ochranným složením oleje.

Aplikujte roztok, když připojíte vstup čerpadla do hadičky přes nádobu typu chrániče čerpadla. Vydávejte roztok při otevírání horního krytu stisknutím tlačítka. Tekutina, která se začne vzdalovat od výstupu ventilu, zajišťuje čerpadlo. Odpojte hadici na vstupu čerpadla, zatímco zařízení skladujete na bezpečném místě.

#2. Generac 6656

Olej do tlakových myček v Generac je mazivo s rozumnou cenou za každou láhev dvacetiuncového oleje. Obsahuje konvenční černou nádobu s průhledným plastem na jedné straně a ukazatelem objemu, který vám dá vědět o obsahu oleje v lahvičce při každém použití. Nyní vám to umožňuje odměřit vynaložené množství pro každé použití a během toho budete sledovat zbytek oleje v nádobě.

Olej je mazivo určené pro čerpadlo tlakových myček. Čerpadlo tlakového čističe funguje hladce, takže nedochází k žádnému vnějšímu tření, které by dále poškozovalo zařízení. Tento olej je podpořen robustní chemickou technologií, která chrání čerpadlo před horkým prostředím a extrémními podmínkami. Navíc snižuje třecí síly, které ovlivňují provoz při spouštění. Je to uznávaná značka, díky které má tlaková myčka dlouhou životnost. Olej na ochranu čerpadla je složen, což je vynikající volba.

#3. Syntetický olej

Tento motorový olej je víceúčelový, který funguje při teplotě padesát stupňů Fahrenheita nebo deset stupňů Fahrenheita a více. Syntetický olej funguje jako náhrada komerčního oleje zakoupeného v obchodě v čerpadle tlakové myčky. Chrání tak čerpadlo před určitými podmínkami a zároveň snižuje spotřebu oleje a zvyšuje výkon při spouštění v tlakové myčce. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jaký druh oleje pro čerpadlo tlakové ostřikovače.

Několik indikátorů, že došlo k poruše čerpadla tlakového čističe

Některé indikátory mohou zjistit, zda je čerpadlo tlakové myčky vadné, například nízkotlaký výstup, pulzující tlakový výstup a netěsnost. Netěsnost je způsobena poškozeným nebo opotřebovaným těsněním čerpadla. A pulzující tlak znamená, že v čerpadle není dostatek vody, zatímco nízký tlak je také způsoben ucpáním nečistotami nebo opotřebovanými O-kroužky na vstupu čerpadla.

#1. Indikátor netěsného čerpadla

Únik je běžný problém spojený s čerpadlem tlakové myčky způsobený opotřebovaným nebo poškozeným těsněním. Popadněte nové těsnění, vyměňte staré a odstraňte netěsnost. A netěsnost vstupního nebo výstupního kolena a hlavy válců je způsobena zamrzlou vodou v čerpadle. Poté před zimou vypusťte vodu uvnitř čerpadla. Nebo se může roztáhnout a poškodit části plastu. Identifikujte netěsnosti odstraněním pouzdra v tlakové myčce. Zapněte vodu, ale ne s odstraněným motorem nebo motorem a skříní. Voda v hadici teče v čerpadle, které informuje o oblasti, kde únik vzniká.

Možná vás také bude zajímat, jak vyměnit olej v čerpadle tlakových ostřikovačů.

#2. Nízkotlaký výstup

Tlaková myčka nevytváří dostatečný tlak, což ukazuje na vadné čerpadlo. Nízký tlak je způsoben opotřebeným O-kroužkem nebo pryžovým těsněním ve ventilu a pístech. Vyřešte problém výměnou O-kroužku. Obnovte tlak stroje, abyste odstranili nečistoty a nečistoty.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co je ochrana čerpadla tlakového čističe chrání čerpadlo tlakového čističe před korozí, zamrznutím, předčasným opotřebením a minerálními usazeninami při dlouhodobém skladování. Navíc se naučíte různé možnosti nákupu chrániče čerpadla tlakové myčky. Zde je definitivní průvodce čerpadly tlakových myček, který byste si také měli přečíst!