Proč je plánování svatby tak stresující: jak to zvládnout

Pokud vás zajímá, proč je plánování svatby tak stresující, způsobují to tři věci. Identifikace těchto spouštěčů stresu při plánování svatby vám pomůže porozumět příčině a mnohem efektivněji se orientovat a zvládat tlak.

Podělíme se také o tipy, jak se vyhnout a překonat stres a tlak, který většina párů při plánování svatby zažívá. A pro ty, kteří jsou omezeni časem, si můžete přečíst, jak naplánovat svatbu za 3 měsíce.

Proč je plánování svatby tak stresující: 3 spouštěče stresu z plánování svatby

Závazek vedoucí ke svatebnímu dni

Svatba je bezpochyby závazek, podobně jako manželství samotné. A s jakoukoli odpovědností v životě se očekává, že se bude cítit pod tlakem a stresem, zatímco bude předvídat a připravovat se na to.

Jednou z hlavních příčin stresu při plánování svatby je závazek, který začíná rok před samotným svatebním dnem. Pamatujte, že plánování svatby by mělo začít jeden rok před vámi vybraným datem svatby a tato doba může způsobit, že si páry představí scénáře, které je mohou vystresovat.

Nejlepší by bylo, kdybyste věnovali čas hledání perfektního místa, prodejců, svatebního tématu, svatebního oblečení a dokonce i dokončení seznamu hostů. Skutečnost, že se budete muset připravovat a plánovat jednu věc za druhou, vám může připadat ohromující a budete si myslet, že od té doby, co jste začali a splnili další svatební potřeby, už není žádné ohlédnutí.

Rozpočet a věci na svatbu

Kromě závazku může pro pár způsobit stres i rozpočet na svatbu. Rozpočet je první věcí, kterou se při plánování svatby nastavuje, protože určuje kapacitu a omezení svatby.

Pokud se často přistihnete, že kvůli omezení rozpočtu děláte kompromisy, nahrazujete nebo necháváte něco, co byste na svatbu chtěli, budete se cítit vystresovaní, protože nedostáváte to, co jste si představovali. To je důvod, proč se některé páry rozhodnou najmout svatebního plánovače, takže tento profesionál za ně udělá rozpočet.

Možná zjistíte, že váš svatební rozpočet se bude stále zmenšovat, zatímco stále nemáte zarezervované nebo nakoupené svatební potřeby. Mohlo by to také způsobit třenice mezi vámi a vaším partnerem, zvláště pokud jedna osoba cítí kompromisy na jejich straně mnohem více než druhá.

Zde je návod, jak zaplatit za svatbu, abyste zmírnili stres z rozpočtu.

Očekávání na svatbách

Kdykoli se cítíte ve stresu a způsobuje to spoustu nedorozumění a hádek mezi vámi a vaším partnerem, udělejte krok zpět a přehodnoťte, proč se tak cítíte. Plánování svatby je také vzrušující, což znamená, že vaše pocity jsou vysoké.

Pravděpodobně jste si představovali svatbu, což vedlo k očekávání. Ale jak nastává realita, kdy musíte zvážit svého partnera, svatební rozpočet a další svatební prvky, nesplňujete svá očekávání.

To samozřejmě povede ke stresu a obavám, protože nedostáváte to, co chcete. Můžete se také cítit zklamáni sami sebou a zdá se, že věci se vymknou kontrole, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Co je při plánování svatby nejvíce stresující?

Rozpočet

Svatební rozpočet může být velmi stresující a někteří by tvrdili, že je to nejvíce stresující a hlavní příčina úzkosti z plánování svatby a dalších negativních emocí. Rozpočet totiž určuje, co si na svatbu můžete pořídit.

Pokud už máte v hlavě nastavenou svatbu snů, vede to k očekávání. A jak váš svatební rozpočet pohltí různé věci během procesu plánování svatby, můžete se cítit ve stresu, protože se zdá, že nebudete mít dost.

Seznam hostů

Další stresující součástí plánování svatby je seznam hostů. Můžete mít například velkou rodinu, ale váš rozpočet a preference jsou vhodné pro intimní svatbu s méně než 50 hosty.

Je pochopitelné, že sdělit tuto touhu příbuzným, kteří očekávají, že budou pozváni, bude stresující. A konečně, zdrojem podrážděnosti ohledně seznamu hostů je, když někteří lidé nereagují rychle nebo pokud předpokládají, že mohou přinést plus-jedna bez ptaní.

Přečtěte si, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou, abyste se vypořádali s jedním z nejčastějších zdrojů svatebního stresu.

Jak se vypořádat se stresem při plánování svatby?

  • Pamatujte si, že život se nevyhýbá tomu, aby vám nedal to, co chcete
  • Před jakýmkoli rozhodnutím vždy udělejte krok zpět a přehodnoťte situaci
  • Když se s partnerem hádáte, nezvyšujte hlas a místo toho sdělte, proč se tak cítíte, a buďte otevření vůči partnerově odpovědi
  • Věnujte několik klidných dnů nebo rande nocí relaxaci
  • Ujistěte se, že jsou splněny obě vaše potřeby, aby se jedna osoba necítila opomíjená svými svatebními preferencemi
  • Nastavte svatební rozpočet a dodržujte jej bez ohledu na to, co se stane
  • Pamatujte na své výhry během procesu plánování
  • Buďte pevní ve svých volbách, zvláště když lidé dávají nevyžádané názory nebo rady

Závěr

A to je vše! Důvodem, proč je plánování svatby tak stresující, jsou tři faktory: závazek, rozpočet a očekávání během plánování svatby.

Seznam hostů je dalším potenciálním spouštěčem stresu, protože nechcete zranit city ostatních lidí, ale přesto si stanovíte své hranice. Doufáme, že vám naše tipy výše mohou pomoci; dejte nám níže vědět, jak zvládáte svatební stres.