Jak nainstalovat stohovatelnou pračku a sušičku ve stísněném prostoru? 8 snadných kroků!

Otázka zní: jak nainstalovat stohovatelnou pračku a sušičku ve stísněném prostoru? Skládání těchto strojů zahrnuje několik kroků a naučíte se je, když se dále ponoříte do tohoto článku!

Tyto obří stroje mohou být nepohodlné. Toto však patří mezi nejúčinnější způsoby, jak uvolnit místo ve vašem domě, aniž byste museli obětovat zásadní věc.

Instalace stohovatelné pračky a sušičky na malém prostoru může drasticky zvýšit množství dostupného prostoru ve vašem domě. Stohování těchto spotřebičů šetří místo a umožňuje vám větší flexibilitu při ukládání oblečení. Takže přátelé, pokud vás to zajímá a chcete se naučit krok za krokem průvodce, pokračujte ve čtení tohoto článku až do konce. Začněme!

Postup instalace stohovatelné pračky a sušičky na stísněném prostoru?

Níže uvádíme několik kroků, které vám pomohou nainstalovat stohovatelnou pračku a sušičku ve stísněném prostoru;

Krok č. 1. Změřte plochu

Prvním krokem je provést měření vašeho zařízení a omezeného dostupného prostoru. Spotřebiče musí být menší, než je dostupná plocha, s alespoň dvěma palci volného prostoru na všech okrajích pro ochranu a jednoduchou instalaci hadic a kabelů.

Kromě toho nesmí být sušička a pračka přitisknuty k zadní stěně a ponechat za nimi jen několik centimetrů volného prostoru. Nakonec nezapomeňte porovnat výšku prostoru s kombinovanou výškou obou jednotek. Než cokoliv přemístíte, zkontrolujte vodovodní kohoutek nebo drenážní systém. Bez vodovodního potrubí nebudete moci stroj připojit.

Krok č. 2. Umístěte podložku

Začněte umístěním pračky na požadované místo. Protože toto vybavení je obrovské a těžké, musíte požádat o pomoc. Protože je pračka mnohem těžší než sušička, když je v provozu, vždy sedí na dně stohu. Všimněte si, že pračka je plná vody. I když nyní není výrazný váhový rozdíl, bude při každém zapnutí zařízení.

Pokud se chystáte umístit pračku na těsné místo, ujistěte se, že máte přístup k zadní části stroje, protože ji budete muset připojit. Zkontrolujte přímost pomocí vodováhy. Nastavte nohy tak, aby byly. Úroveň myčky je kritická. Protože na ní bude sušička spočívat, bude se během cyklů chvět a třást, pokud pračka není ve vodorovné poloze. Sušička se může v důsledku této nestability posunout a převrhnout.

Krok č. 3. Umístěte stohovací sadu na horní část podložky

Jedná se o jednoduchý postup. Ujistěte se, že stohovací sada je správně zarovnána na podložce. Pokud vaše sada obsahuje integrovanou polici, ujistěte se, že přední část poněkud vyčnívá, abyste ji mohli vyjmout. Pokud si nejste jisti, přejděte na pokyny výrobce.

Krok č. 4. Vyndejte nožičky sušičky

S přípravou sušičky můžeme začít, jakmile je pračka na svém místě. Vyjměte nožičky ze sušičky, než je naskládáte na pračku. To umožňuje, aby se sušička vešla do stohovaného stojanu. Držte nožičky sušičky bezpečně uložené pro případ, že je znovu použijete.

Krok č. 5. Připojte sušičku k pračce

Umístěte sušičku na pračku s pomocí další osoby. Ujistěte se, že je sušička bezpečně připevněna ke spotřebiči. Posledním bodem, který potřebujete, je, aby se sušička převrhla, takže ji neuvolňujte, dokud si nebudete jisti, že se nebude třást ani nevibrovat.

Krok #6. Připojení strojů

Nyní, když je stoh rovný, můžete je začít spojovat. Nejprve si prostudujte pokyny ke stohovací soupravě pro připojení zařízení. Poté jsou spotřebiče bezpečně připevněny k sobě, utáhněte šrouby a zajistěte držáky. Toho lze nejlépe dosáhnout pomocí nastavitelného klíče.

Krok č. 7. Připojte hadici a šňůry

Nyní můžete bezpečně stohovat pračku a sušičku a znovu připojit kabely a odvětrávací potrubí a vypouštěcí hadici. Začněte připojením ventilačních potrubí sušičky a vypouštěcí hadice pračky, v případě potřeby se řiďte pokyny výrobce. Vzhledem k tomu, že se může vejít do omezeného prostoru, větrací otvor sušičky bude s největší pravděpodobností periskopový průduch.

Budete také muset použít fóliovou pásku k zakrytí všech mezer mezi větráním a stěnou. Nyní můžete připojit stroje poté, co jsou na místě. Možná vás také budou zajímat problémy s pračkou a sušičkou, které budete litovat, když je budete ignorovat.

Krok č. 8. Proveďte závěrečný test

A je to. Než se sbalíte, proveďte zkušební zatížení. Tím se zabrání kývání zařízení během provozu. Je lepší vše vyzkoušet hned, než čekat, až budete mít svůj první cyklus oblečení. Pokud se stroj třese, zkontrolujte, zda je ve vodorovné poloze.

Je to obal!

Nakonec jsme vám odpověděli: jak nainstalovat stohovatelnou pračku a sušičku ve stísněném prostoru. Jedná se o jednoduchou metodu, která vám může pomoci uspořádat vaši prádelnu. Stohováním těchto strojů můžete ušetřit místo. Při instalaci stohovatelné pračky se sušičkou ve stísněném prostoru je třeba si uvědomit, že je důležité zajistit dostatečné proudění vzduchu a použití správné stohovací sady pro jednotky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi v kontaktu! Možná si také budete chtít přečíst o pračce a sušičce v jednom, jak to funguje a jak pračku a sušičku skladovat.