Jaké barvy byste neměli nosit na svatbu

Pokud chcete vědět, jaké barvy byste na svatbu neměli nosit, vzpomeňte si na sedm skupin. Je však třeba poznamenat, že je můžete nosit na určitých svatbách, protože ne všechny svatby jsou tradiční.

V případě pochybností doporučujeme promluvit si se samotným párem, abyste se ujistili, že na sobě nemáte něco potenciálně urážlivého. Můžete se také zeptat ostatních hostů na barvy, které budou nosit, abyste získali představu o tom, jaký by měl být váš outfit.

Jaké barvy se na svatbu nehodí?

 • Bílá a příbuzné barvy

Nejběžnější známou barvou, které je třeba se na svatbách vyhnout, je bílá, protože je to barva tradičně určená pro nevěstu, jak se můžete dočíst v tom, co je bílá svatba. Proto je pro každého svatebního hosta nevkusné nosit bílé, protože se bude zdát, že odvádíte pozornost od nevěsty.

Při rozhodování o tom, jaké barvy na svatbu nosit, je také lepší se vyhnout podobným barvám, jako je špinavě bílá a slonová kost. Proto musíte být opatrní s určitými odstíny, které mohou na pohled vypadat jako bílé.

Pokud jde o další barvy, jako je béžová a šampaňská, je lepší se jim také vyhnout, protože je často nosí maminka nevěsty. Na svatbu tedy místo těchto světlých a bělostných barev vsaďte na pastelové odstíny.

 • Černá

Černá je také ošemetná barva na svatbu, protože některé kultury připisují černou smutku. Některá svatební témata však mají černou jako vhodnou barvu, například ti, kteří si nejsou jisti, co si vzít na gotickou svatbu.

Dále existují velmi formální svatby nebo ty, které se konají večer, kde se černá hodí k formálnosti. Je možné nosit černé šaty nebo černý oblek, aby odpovídaly svatebnímu dress code.

Zaveďte však do svého oblečení jiné barvy, protože byste mohli vyniknout s celočerným oblečením. Pokud je také letní nebo venkovní svatba odpoledne, černá může být žhavá na nošení.

 • Červená

Červená je oblíbená barva mezi indickými nevěstami a čínskými nevěstami, což znamená, že jako host na těchto svatbách nebo těch, kteří mají kořeny v těchto kulturách, je nejlepší nosit jinou barvu. Můžete si přečíst, co znamenají červené svatební šaty, abyste se dozvěděli více o této jedinečné svatební barvě.

Červená je navíc výrazná a intenzivní barva pro svatebního hosta, který by si měl na události zachovat jemnost, aby zvýraznil pár. Jemnější červená a některé potisky s červenou jsou však na některých svatbách přijatelné, pokud vypadají nenápadně.

 • Jasné barvy

Etiketa svatebního hosta zahrnuje vypadat skromně a jemně. Světlé a neonové barvy se proto budou nosit nechutně, protože přitahují pozornost.

Je také vzácné, že svatba používá ve své paletě jasné neonové odstíny. Poslední věc, kterou chcete, je „zářit“ na místě a být na svatebních fotografiích extra poutaví.

 • Třpytivé barvy

Kromě jasných neonových barev by si třpytivé barvy měly vyhrazovat pro předsvatební oslavy, jako je rozlučka se svobodou nebo pokud si nejste jisti, co si vzít na svatební sprchu. Mohou vypadat příliš okouzlující a některé mohou být na svatební obřad příliš třpytivé a nevkusné.

Vyhněte se třpytivým outfitům, ale mohou být přijatelné na botách a taškách, zejména na formálních svatbách. Dejte si pozor na konkrétní barvy, jako je stříbrná, protože vypadají jako nevěsta.

 • Barva svatební hostiny

Zeptejte se družičky nebo nejlepšího muže na barvu, kterou budou mít na svatbě. Nechcete vypadat, jako byste byli součástí svatební hostiny jako host.

Vypadalo by to trapně a ostatní hosté by se vás dokonce mohli na svatbu zeptat víc. Také, pokud nejste blízkým přítelem nebo rodinou páru, může to poslat špatnou zprávu.

 • Džínovina

Neformální oblečení není na svatbách nikdy přijatelné, pokud to nevyžaduje dress code. Jak bylo řečeno, džínové oblečení bude nevhodné, včetně jeho barev na svatbu.

Některé džínové kalhoty jsou však přijatelné, hlavně obyčejné černé nebo modré, na poloformálních až neformálních svatbách. Vypadají dostatečně formálně, ale nikdy nenosí zdobené džíny nebo ty, které jsou v nouzi nebo roztrhané.

Jaká je nejoblíbenější barva na svatbu?

Nejoblíbenější barvou na svatbě je tmavě modrá. Jako host je to také dobrá volba barvy, protože je to neutrální odstín, který se hodí k většině svatebních témat.

Námořnická modř také nemá žádnou potenciální urážlivou konotaci a je to barva, kterou lze snadno upravit pro muže i ženy. Protože je to však oblíbená svatební barva, ujistěte se, že to není to, co nosí družičky nebo mládenci.

Jaké barvy nosit na svatbu

 • Pastelové barvy pro denní svatby
 • Zemské tóny pro většinu svateb
 • Barvy šperků pro formální až poloformální svatby
 • Neutrální odstíny pro většinu svateb
 • Temné barvy na večer
 • Tisky pro cílové nebo neformální svatby

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, jaké barvy byste na svatbu neměli nosit: bílá a příbuzné barvy, černá, červená, světlé barvy, třpytivé barvy, barvy na svatební hostinu a džínovina.

Některé z nich však mohou být přijatelné v závislosti na svatbě, které se účastníte. Ale když máte pochybnosti, zeptejte se páru nebo místo toho noste neutrální barvy.