Jak nainstalovat ohřívač bazénu? 4 snadné kroky!

Máte bazén a chcete se naučit instalovat ohřívač bazénu? Instalace není tak obtížná a dlouhá, jak si myslíte, ale musíte být zvlášť opatrní a dobře informovaní, abyste mohli nainstalovat a zabránit poškození vašeho ohřívače a prodloužit jeho životnost.

Bazénové ohřívače vám mohou pomoci kontrolovat vodu v bazénu, zejména v chladném počasí. Můžete si užívat teplou vodu v bazénu s dětmi bez obav o teplotu. Je smutné, že některé značky vám nemohou pomoci v těžkých povětrnostních podmínkách. Proto si musíte vybrat vhodný bazénový ohřívač, který vyhovuje potřebám vaší rodiny a dokáže projít povětrnostními podmínkami ve vaší oblasti. Chcete se dozvědět, jak nainstalovat ohřívač bazénu a další důležité faktory? Můj příteli, čtěte dále níže.

Co je ohřívač bazénu?

Ohřívač bazénu se také nazývá „tepelné čerpadlo“. Je to zařízení, které ohřívá vodu v bazénu, aby zmírnilo její nízkou teplotu, stejně jako si užíváte sprchu s teplou vodou. Ohřívá vodu pomocí venkovního vzduchu a předává teplo chladicím cyklem. Funguje podobně jako klimatizace, ale ne pro chlazení a místo toho ohřívá teplotu vody. Bazénové ohřívače jsou napájeny elektřinou, plynem a solární energií. Můžete si vybrat, jaký zdroj energie musíte použít a který se hodí ve vaší oblasti.

Postup instalace ohřívače bazénu

Existují tipy, které byste měli znát, aby vám pomohly s instalací ohřívačů bazénu, zvláště pokud je to pro vás novinka. Tyto tipy vám pomohou porozumět běžným faktorům, které byste u bazénového ohřívače měli vždy zvážit, jako jsou povětrnostní podmínky a preferovaný zdroj energie. Povětrnostní podmínky pravděpodobně ovlivňují výkon bazénových ohřívačů. Ohřívač bazénu ohřeje bazén rychleji, protože vzduch pro daný den je teplejší, když je slunečno.

Během zimy nebo chladných dnů by to však šlo pomaleji. Pokud tedy žijete v zemi s mnoha teplejšími dny, solární ohřev bazénu nebo elektřina je pro vás tou nejlepší volbou. Mezitím si vyberte plynový, pokud žijete v oblastech s nestabilní elektřinou a je chladněji. Nyní jsou kroky, jak nainstalovat ohřívač bazénu:

Krok č. 1. Vzdálenost a bezpečná oblast

Protože ohřívače bazénu využívají venkovní vzduch, musíte toto zařízení umístit na otevřené a dobře větrané prostory. Standardní vzdálenost ve všech směrech je minimálně 50 mm, ta se však u jiných značek liší. Abyste se ujistili, zkontrolujte si v příručkách správné místo. Nedostatek ventilace způsobí výkon bazénového ohřívače a poškození nebo poruchu. Kromě toho umístěte ohřívače bazénu na bezpečné a stabilní místo z bezpečnostních důvodů a zabraňte jejich pádu ze země nebo materiálů, které by na ni mohly spadnout.

Krok č. 2. Obtokový ventil a potrubí

Mezi filtr a ohřívač musíte nainstalovat obtokový ventil. Obtokový ventil Vám umožní přístup k filtračnímu systému i bez ohřívače. Ohřívač se může vypnout a potřebuje čas na údržbu nebo servis, což vám pomůže ovládat tyto oblasti bez obav, zejména pokud dojde k netěsnosti v ohřívači bazénu. Na druhou stranu se nedoporučuje používat měkké trubky, protože mohou po určité době snadno unikat. Z bezpečnostních důvodů můžete použít tuhé PVC trubky a těsně je spojit. Můžete také přidat obětní ventil, který zabrání vniknutí chlorované vody do vašeho ohřívače. Můžete si také přečíst o dimenzování bazénového ohřívače.

Krok č. 3. Zemnící vodič

Nikdy nezapomeňte před připojením k napájení řádně uzemnit vodič. Země přitahuje kladné náboje. Při průchodu vybíjí náboje bez jakékoli újmy nebo rizika úrazu elektrickým proudem. Nadměrná elektřina způsobená poškozenými obvody nebo elektrickým přetížením může projít lidským tělem, způsobit úraz elektrickým proudem a v horším případě i život. Dojde-li k přetížení zařízení elektřinou, může dojít ke smažení součástí nebo k požáru.

Krok č. 4. Napájení

Pokud je váš ohřívač bazénu elektrický, ujistěte se, že váš zdroj dokáže splnit potřebné požadavky vašeho ohřívače. Nestabilní elektrické napájení může poškodit jeho výkon a ovlivnit jeho funkční části. Pokud jste doma nenainstalovali ohřívač bazénu, je nejlepší zavolat profesionála, aby provedl zapojení vašeho ohřívače, protože je v této oblasti zkušenější a znalejší. Mezitím, s plynovým pohonem, musíte zajistit, aby potrubí neprosakovalo směrem k ohřívači, a pro případ nouze instalovat izolační ventil.

It’s A Wrap!

I když existují různé typy a modely bazénových ohřívačů, lze je rychle nainstalovat svépomocí, ale vězte, že někteří výrobci nabízejí jinou záruku, takže při rozhodování o tom, kdo má ohřívač instalovat, musíte zvážit tuto kontrolu. Zjištění, jak nainstalovat ohřívač bazénu, bude záviset na modelu a typu ohřívače bazénu, který si zakoupíte, je snadné. Přesto, pokud je to vaše první instalace ohřívače bazénu, budete potřebovat profesionála, aby provedl kabeláž a instalatérské práce, ale pokud vyměňujete staré ohřívače bazénu, musíte zkontrolovat dráty a potrubí, abyste se ujistili, že mohou dobře fungovat. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak funguje ohřívač bazénu a jak dlouho ohřívač bazénu vydrží.