Jak používat závěsné háčky na běžné záclony

Snadno zavěste závěsy pomocí závěsného háčku správné velikosti, který je připevněn k horní zadní části závěsu. Existuje mnoho způsobů, jak použít závěsné háčky na běžné záclony, ale podívejme se na některé základní techniky.

Zavěšení závěsů pomocí staromódních háčků se může zdát trochu zastaralé. Ale je to docela základní dovednost, kterou musíte ovládat. Naštěstí je koncept používání závěsných háčků poměrně snadno pochopitelný.

Háčky na závěsy

Závěsný hák vypadá jako běžný hák vyrobený z jednoho drátu složeného proti sobě. Na jedné straně má zakřivený konec, zatímco druhá vypadá jako ostrý hrot. Závěs můžete zavěsit buď za závěsný kroužek nebo látkové očko na samotném závěsu.

Krok 1: Výběr správné velikosti

Závěsné háčky mohou mít mnoho různých velikostí, aby vyhovovaly různě těžkým závěsům. Je zřejmé, že větší háčky na závěsy mohou držet těžší kusy látky, jako je samet a další podobné závěsy. Pokud máte středně těžké závěsy, měl by vám stačit háček na závěsy běžné velikosti. Ujistěte se, že rovná část špendlíku není delší než lem.

Spolu s háčky na závěsy byste si měli pořídit také kroužek na záclony s vestavěným kovovým nebo plastovým očkem pro usnadnění procesu zavěšení. Přizpůsobte si obyčejné kroužky na záclony pomocí barvy ve spreji nebo je zakryjte stuhami.

Krok 2: Označte závěs

Běžnými závěsy máme obvykle na mysli jakýkoli závěs, který máte doma. Ať už se jedná o kapsy na pruty nebo závěsy na zadní straně, všechny by měly mít šev ve spodní části lemu. Nyní můžeme přejít k tomu, jak použít závěsné háčky na běžné záclony.

Položte látku tak, aby přední strana směřovala ke stolu. Hledejte šev v dolní části lemu na horním okraji záclony. Získejte měřicí pásku a označte umístění každého závěsného háčku. Prostor mezi každým háčkem je zásadní, protože dodává závěsu stabilitu.

Poznámka: Pokud pracujete se závěsy zadního poutka, můžete připevnit špendlíky na samotný látkový štítek. Může vám ušetřit čas při označování umístění špendlíků a měření látek.

Krok 3: Vložte špendlík.

Uchopte háčky na závěsy a připněte rovný okraj na látku. Přirozenou délku látky můžete zvětšit nebo zmenšit pouhým posunutím háčků o palec pod nebo nad standardní výškový nástavec.

Přišpendlete závěsný háček na zadní vrstvu látky. Dávejte pozor, abyste jej nezatlačili úplně dopředu. V opačném případě bude špendlík viditelný a zničí vzhled závěsu. Zajistěte kolíky na místě a ujistěte se, že jsou připevněny ve stejné výšce.

Poznámka: Pokud chcete zajistit háčky na závěsy, velký rozdíl bude mít připevnění řasící pásky k lemu před přišpendlením háčku na závěsy.

Krok 4: Zavěste závěs

Krása závěsných háčků spočívá v tom, že je můžete zatáhnout dovnitř a ven z látky a změnit jejich umístění. Pokud si myslíte, že jste jej přišpendlili v mnohem vyšší výšce, než je nutné, odstraňte jej z původního místa a přemístěte kolík.

Jakmile zajistíte háčky na závěsy na místě, pořiďte si kroužky na záclony. Předpokládejme, že jste to udělali správně, vaše křivka závěsného háčku by měla vyčnívat z látky, zatímco rovný okraj ji zajišťuje na místě.

Zahákněte závěsný špendlík na očko vašich záclonových kroužků. Pokud nemáte očko, můžete jej zavěsit na prsten. Jen se ujistěte, že kruh není ani příliš tenký, ani příliš silný, aby háček držel na místě. Nasuňte kroužky na tyč a zavěste je na držák.

Závaží na záclony

Někteří lidé rádi přidávají závěsům závaží, aby splývaly a vypadaly rovněji. Dodává závěsu více přizpůsobený vzhled a může omezit neustálé houpání nebo houpání látky.

Můžete rychle přidat nějaké závaží na záclony, aby spodní šev záclony držel na místě. Tato technika je ideální pro průsvitné závěsy nebo lehké materiály. Při přidávání závaží záclon k závěsům zavěšeným na hácích však musíte být opatrní.

Závěsné háčky mohou udržet pouze určitou váhu, zejména ty, které jsou menší. Naštěstí si můžete pořídit mnoho středně velkých háčků, pokud chcete přidat těžší závaží na závěsy, abyste se vyhnuli pramínkům záclon.

Nainstalujte je pomocí rozrývače švů. Otevřete spodní lem záclony, přidejte závaží a ujistěte se, že jsou rovnoměrně rozmístěny ve švech. Můžete zkusit udělat malé kapsy na zadní straně závěsu, aby závaží zůstalo na svém místě.

Proč používat háčky na závěsy

Použití závěsných háčků k zavěšení záclon je pravděpodobně jedním z nejstarších a nejtradičnějších způsobů zavěšení závěsů. Navzdory své dlouhé a historické přítomnosti závěsných závěsů má však stále daleko k tomu, aby vyšel z módy. Naštěstí se závěsné háčky instalují poměrně snadno, ale jsou stále stejně účinné jako ostatní závěsové kování.

Celkově vzato, naučit se používat závěsné háčky na běžných záclonách je docela základní. Stačí si pro danou práci pořídit správné nástroje a vybavení a můžete začít. Můžete jej použít k zavěšení nádherně vypadajících závěsů, aniž byste se museli starat o další obtížné závěsy, které mohou být absolutní bolestí hlavy.