Jak umístit podsedák do auta

Dnes vás naučíme, jak umístit podsedák do auta. Číst dál.

Postup umístění podsedáku do auta

Krok 1 – Při instalaci autosedačky neutahujte žádné popruhy.

Krok 2 – Nainstalujte jej podle výšky a hmotnosti vašeho dítěte, přičemž oba popruhy pevně připevněte.

Krok 3 – Ramenní popruh by měl být na nebo nad rameny vašeho dítěte. Zabráníte tak zranění při nárazu, kdy je potřebujete ochránit před letem dopředu tím, že se pevně přidržíte tohoto pásu – i když je někde v systému postrojů vůlí (tj. přezka v rozkroku).

Hrudní spona by měla být umístěna dostatečně blízko, abyste mezi ní a klíční kost/hrudník dítěte nemohli vklouznout dvěma prsty; ale také ne nižší než její pupík a nikdy pod paží jamky kvůli problémům s masáží tkání s ohledem na proudění vzduchu během procesu dýchání.

Krok 4 – Když jste upevnili postroj, zatáhněte za něj, abyste jej utáhli. Měla by být velmi přiléhavá a nedovolila, abyste si při vytahování skřípli mezi prsty další popruh.

Můžete také zkusit umístit malý předmět do oblasti rozkroku dítěte, abyste simulovali nehodovou situaci, kdy by sklouzlo dopředu pod oba popruhy (pokud je jeden uvolněný). Pokud k tomu dojde, upravte je nebo je vložte zpět do autosedačky a začněte znovu s novými úpravami.

Kde je nálepka FAA na autosedačce?

Nálepka FAA je na boku autosedačky. Štítek bude mít N, P nebo T s čísly pod ním. Dítě musí být připoutáno buď břišním pásem vozidla nebo ramenním popruhem, aby splnilo federální bezpečnostní normy pro cestování letadlem.

Pokud nemají na sobě žádné z těchto zařízení a neexistuje žádný jiný způsob, jak je bezpečně připoutat, mohou vám místo toho sedět na klíně – ale pouze během vzletu a přistání.

Je důležité si uvědomit, že mnoho sedadel v letadlech vám v rámci svých nových bezpečnostních pravidel už ani nedovoluje držet malé dítě na klíně!

Starší děti vážící více než 40 liber mohou používat vlastní autosedačku schválenou pro letadlo, pokud vedle nich během letu sedí alespoň jeden dospělý (a autosedačka je bezpečně připevněna k sedadlu letadla pomocí pojistné spony).

Jak přepravujete autosedačku v letadle

Autosedačky by měly být připevněny k sedadlu letadla břišním pásem nebo popruhem. Pokud je autosedačka příliš velká, můžete použít schválené dětské zádržné zařízení, jako je, ale nejen: Postroj CARES; Autosedačka Combi Coccoro Convertible; Diono Radian a Pacifica RXT kabriolety All-in-One (všechny tyto možnosti jsou zde).

Vezměte prosím na vědomí, že tento seznam zahrnuje připoutaná zařízení navržená speciálně pro děti vážící 22 liber a méně. Tato omezení vyžadují jednu letenku/dítě na kolo na zařízení; pokud je ve vaší skupině více než jedno nemluvně, vyberte si jinou možnost, která se vejde pod sedadlo, protože nemá žádné další příruční zavazadlo kromě dospělých doprovázejících cestujících.

Pokud se rozhodnete použít zařízení, které není na tomto seznamu, informujte se před letem přímo u letecké společnosti. Pokud cestujete po tuzemsku a máte více než jedno dítě do dvou let, které vyžaduje samostatné sedačky, ve kterých bude pro každé použita dětská autosedačka, doporučujeme zvážit zakoupení sedačky pro autosedačku, aby ji nebylo nutné držet.

Pro cesty mimo Severní Ameriku nebo pokud ve vašem letadle nejsou k dispozici žádná prázdná prostřední sedadla nebo sedadla u okna, pak FAA důrazně doporučuje používat bezpečnostní postroj schválený Federálním úřadem pro letectví (FAA), jako je CARES, namísto držení dětí v sedě během pojíždění. , vzlet a přistání.

Jak zajistíte podsedák s vysokým opěradlem?

A. Po nastavení výšky opěrky hlavy a zádové opěrky jej zajistěte bezpečnostním pásem vozidla.

b. Nastavte štěrbiny tak, aby byly na úrovni ramen vašeho dítěte nebo pod ní, a poté, pokud je to možné, použijte břišní a ramenní pás; jinak zatím používejte pouze břišní pás, dokud nebude moci sedět s nohama pohodlně zkříženýma přes sebe (viz obrázek).

Nenechte se v pokušení nechat své dítě jezdit bez jakéhokoli bezpečnostního vybavení, protože si myslíte, že je dostatečně vysoké na to, aby to nepotřebovalo – dokonce i děti, které splňují minimální požadavky svého státu, mohou stále potřebovat posilovače až do svého dospívání!

Pokud vaše dítě neovládá dobře své trupové svaly, mělo by v tomto typu sedačky zůstat, dokud nebude fyzicky dostatečně vyspělé, aby systém bezpečnostních pásů vozidla poskytoval dostatečnou ochranu.

Jak podsedák zůstává na místě?

Podsedáky jsou lehké a snadno se instalují, ale díky bezpečnostnímu pásu zůstávají na svém místě. Pánevní pás nebo šerpa musí být upevněny přes obě nohy, aby byly bezpečné.

Pokud používáte podkládací sedák, ujistěte se, že při používání tohoto typu systému postrojů je mezi hrudníkem vašeho dítěte a přezkou alespoň palec. Ujistěte se, že žádné vycpávky pod ramenním popruhem nebudou překážet při dostatečně těsném oblékání.

Mohu doprostřed umístit podsedák?

Ano, prostřední bezpečnostní pás můžete použít k zajištění podsedáku vašeho dítěte. Pokud to na jednu nebo druhou stranu sedí lépe, je to také v pořádku! Jen se ujistěte, že je jejich autosedačka správně ukotvena oběma způsoby.