Jak nainstalovat beztankový ohřívač vody? 6 snadných kroků!

Plánujete nákup ohřívače vody, ale nevíte, jak jej nainstalovat? Není špatné říkat, že beznádržové ohřívače vody jsou levné. Důvodem je, že neohřeje velké množství vody. To se provádí umístěním čepů. Sprcha funguje tak, že ohřívá určité množství vody najednou, takže se také nazývá poptávkový ohřívač.

Protože to necháme fungovat, jen když budeme chtít teplou vodu. Nevydrží tedy fungovat tak dlouho a neohřeje nadbytečné množství vody.

Ale jedna věc, kterou je třeba vzít v úvahu, je omezený přísun vody najednou. Tento typ vody nemůže fungovat pro tři sprchy najednou. No, to také závisí na jejich konkrétních kapacitách. Většinou to může způsobit problémy, pro které možná budete muset požádat o pomoc zkušené instalatéry. Ale pokud to chcete opravit sami, je to možné, ale budete potřebovat nějaké potřebné pokyny a pokyny.

Postup instalace beztankového ohřívače vody

Zde jsou kroky, jak nainstalovat ohřívač vody bez nádrže:

Krok č. 1. Správa hřebů

Po zakoupení ohřívače vody první věcí, kterou uděláte, je hledat ideální místo pro jeho instalaci. Můžete jej nainstalovat do sádrokartonu a omítky. Pro nalezení lepší destinace budete potřebovat pokyny a pokyny od odborníků. Hledače hřebů se používají ke zjištění lepšího místa pro umístění hřebů. Po jeho zjištění se pustíme do vytvoření otvoru mezi trny.

Krok č. 2. Vedení vodovodního potrubí

Nyní poté, co jste umístili ohřívač vody na správné místo, je důležitý další krok. Zde budete spravovat trasu potrubí vedoucího k vtoku. Kromě toho musí být trasa potrubí vedoucího do domu napojena na vývod. Tímto způsobem bude mít váš ohřívač vody stále vodu z výstupu.

Krok č. 3. Instalace ventilů

Instalace uzavíracích ventilů má hodně práce v celkovém procesu instalace. Tyto ventily se také nazývají uzavírací ventily. Uzavírací ventily v ohřívačích vody se používají k udržení průtoku vody pro jakékoli konkrétní zařízení. Instalací těchto ventilů již nebudete muset odříznout všechny přívody vody v domě, bude fungovat pouze pro to požadované místo. Uzavírací ventily budou upevněny na potrubí, které se nachází v blízkosti ohřívače vody. Kromě uzavíracího ventilu je dalším ventilem, se kterým se setkáme, přetlakový ventil. Přetlakový ventil slouží k udržení tlaku v ohřívači vody. V opačném případě může jeho tlak překročit limit, pak se stane problematickým pro celý proces.

Krok č. 4. Vkládání nastavení sjednocení

Po vložení ventilů vezmeme šroubení šroubení. Jedná se o druh adaptéru, který se přizpůsobí různým tvarům a velikostem potrubí. Slouží k narovnání dělení potrubí, takže pomocí spojovací armatury proveďte poslední připojení potrubí jak k vstupu, tak k výstupu.

Krok č. 5. Otevírání a zavírání ventilů pro kontrolu zpracování ohřívače vody

Abychom se ujistili, že ohřívač funguje správně nebo ne, budeme muset otevřít a uzavřít ventily a kohoutky. Nejprve otevřeme ventily a kohoutky. Jedná se o naplnění jednotky vodou na nějakou dobu, řekněme 1 nebo dvě minuty.

Krok #6. Čištění a testování jednotky

Lidé, kteří se ptají, jak nainstalovat ohřívač vody bez nádrže, musí vědět, že tento proces zahrnuje také čištění. Jakmile voda vyteče, nyní provedete čištění, aby byl ohřívač vody zbaven veškerých nečistot a částic nečistot. Po vyjmutí inline filtru jej důkladně vyčistěte, aby nezpůsoboval žádné odrazování. Vyměňte a nastavte filtr, nyní ventily znovu otevřete. Pro tentokrát ale zapněte plyn a obnovte elektřinu. Nyní, než budete pokračovat v procesu, zkontrolujte, zda to funguje dobře a správně. Vědět, jak čistit ohřívač teplé vody a zjistěte tento kontrolní seznam ohřívačů vody.

Co dělat před instalací nového beztankového ohřívače vody

Před instalací nového ohřívače vody musíme být připraveni na požadavky nového spotřebiče. Za prvé, co musíte udělat, je zkontrolovat kapacitu vašeho měřiče, zda může váš nový spotřebič používat nebo ne. Pokud ne, budete jej muset upgradovat s pomocí plynárenské společnosti. Druhá věc je zvážit typy potrubí a uzavírací ventily před instalací nového ohřívače vody. Vyberte si například výfukové potrubí z nerezové oceli nebo pokud máte vysoce účinný ohřívač vody bez nádrže, můžete místo toho potřebovat pouze plastové potrubí. Nakonec se ujistěte, že když je ohřívač vody volný, není přívod proudu.

It’s A Wrap!

Pokud osoba pracuje na všech výše uvedených pokynech, nezůstane v žádném zmatku, jak nainstalovat ohřívač vody bez nádrže. Dospělo se k závěru, že to sice není tak složité, ale pouze tehdy, když člověk dělá každý krok přesně a logicky. Možná vás také bude zajímat, kolik stojí beztankový ohřívač vody.