Jak dlouho vydrží ohřívač teplé vody? 3 šokující signály, které to nahradí!

Otázka zní: jak dlouho vydrží ohřívač teplé vody? Chceme mít jistotu, že dostaneme náhradu, až náš současný ohřívač vody doslouží. No, kdo by se chtěl sprchovat studenou vodou, zvláště v zimě?

Mnoho majitelů domů upřednostňuje stav svých ohřívačů vody. Pokud jste jedním z nich, musíte vědět, jak dlouho byste očekávali, že se vaše jednotka vydá.

Stejně tak si musíte být vědomi známek, že váš ohřívač vody dosloužil. Bude ale záležet především na typu ohřívače vody, který máte, a na údržbě, kterou budete provádět. Podívejte se, co tím myslím, když se dostaneme ke specifikům níže. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Průměrná životnost ohřívačů vody

Při znalosti životnosti vašeho ohřívače vody by některé aspekty hrály zásadní roli. Některé známky toho, že váš ohřívač vody nezahrnuje řinčení, stejně jako produkci studené a zabarvené vody. O těch bude řeč později v tomto příspěvku.

Průměrná životnost ohřívačů vody by se pohybovala od 10 do 12 let. Servis a správná údržba mohou, ale nemusí být zahrnuty. V tom, jak dlouho ohřívač teplé vody vydrží, však hraje zásadní roli několik faktorů. Některé z těchto faktorů zahrnují, zda vaše jednotka má nebo nemá nádrž, četnost používání, kvalitu vody a umístění, protože to určuje množství času potřebného k ohřevu vody.

Typ vody ve vaší oblasti také určuje životnost. Průměrná životnost zásobníkového ohřívače vody se pohybuje mezi 8 až 12 lety. Na druhou stranu by měl beztankový ohřívač vody delší životnost, maximálně asi 20 let. Plynové a elektrické ohřívače vody by také měly různou životnost. Obecně by se plynové ohřívače pohybovaly mezi 8 a 12 lety, zatímco elektrické by mohly vydržet od 10 do 15 let nebo i více.

3 příznaky výměny ohřívače teplé vody

Některé známky je třeba sledovat, abyste věděli, že váš ohřívač vody již potřebuje výměnu. V první řadě byste měli zvážit pořízení nové jednotky, když je vaší současné více než deset let a začnou se objevovat níže uvedené problémy.

#1. Méně teplé vody

Jedním z příznaků poklesu vašeho ohřívače vody je nedostatek horké vody, kterou můžete získat ze sprchy nebo kohoutku. Pokud se již sprchujete několik minut, dostanete studenou vodu. Může to být známka ložisek nerostů nebo sedimentů.

#2. Špatná údržba

Jedním z běžných problémů mezi nádržemi bez řádné údržby je pravidelné opotřebení a trhání. Pokud ohřívač vody vydává klepavé zvuky nebo netěsní, znamená to, že je třeba jednotku vyměnit. Totéž platí s vodou vycházející z kohoutku, která je rezavá. Oprava ohřívače vody může být nákladná. Většinou je potřeba vyměnit několik dílů. Pokud tedy vaše jednotka prochází každým rokem více než opravou, je lepší ji vyměnit. Tentokrát zajistěte řádnou údržbu vaší jednotky, aby vydržela.

#3. Hromadění usazenin

Pokud je vaše nádrž příliš stará, může se na její spodní části nahromadit sediment. V důsledku toho nebudete mít neustále teplou vodu, protože nánosy ovlivnily topné těleso. Usazeniny mohou být vyčištěny nebo propláchnuty některými opraváři, aby se problém vyřešil. Pokud je však spotřebič příliš starý, zvažte jeho výměnu. Vědět, jak dostat sediment z ohřívače vody.

Jak často je potřeba výměna?

S ohledem na tvrdost vody, použití, umístění a životnost budete schopni odhadnout, jak dlouho váš spotřebič vydrží. Podle odborníků je ale lepší pořídit si výměnu dva roky před očekávanou životností vašeho ohřívače teplé vody. Ušetříte si tolik problémů, když se rozhodnete vyměnit jednotku dříve, než se úplně opotřebuje. Vyhnete se neočekávaným výdajům a budete moci počítat s nákupem nové jednotky, když víte, že se blíží její konec.

Navíc nebudete muset čekat bez vody, dokud váš ohřívač teplé vody nedokončí opravy. Mnohem víc si budete moci vybrat moudře tím, že provedete předběžné vyhledávání, abyste zjistili, zda ohřívač vody vydrží déle a zároveň pokryje vaše potřeby teplé vody. Nové modely jsou navrženy tak, aby byly efektivnější. Určitě budete mít prospěch z úspory účtů za energie, protože jsou efektivnější. Navíc váš starý model již nemusí splňovat požadavky. Zde je čas vyměnit ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Je důležité vědět, jak dlouho ohřívač teplé vody vydrží, abyste si byli vědomi, že vaše jednotka již potřebuje výměnu. Nebo možná oprava mezitím problém vyřeší. V každém případě budete potřebovat pomoc profesionála, abyste věděli, kterou možnost byste měli zvolit. Chci vám poděkovat, že jste se mnou byli až do konce tohoto příspěvku. Snad vám tento článek pomůže. Snad jsme vaši otázku dostatečně zodpověděli. Vše nejlepší!