Jaké je nejlepší garážové topení? 3 úžasné typy!

Chcete vědět, jaké je nejlepší garážové topení? No, máte spoustu možností; tyto věci budete vědět, když se hlouběji ponoříte do tohoto článku.

Vskutku, bylo by nepříjemné pracovat v zimě ve vaší chladné garáži. Naštěstí nyní existují specializovaná garážová topidla. Ale s širokou škálou ohřívačů na trhu, jak si vybrat ten nejlepší?

Nebojte se, protože jsme tu, abychom vám s tím pomohli. Tento příspěvek vám poslouží jako průvodce, abyste si zajistili, že dostanete ten správný. Dostanete průvodce nákupem, takže až půjdete na trh, budete vědět, jak si vybrat ten, který vyhovuje vašemu rozpočtu a potřebám. Čti dál!

Nejlepší typy garážových topení

Abyste pochopili, co je nejlepší garážové topení, musíte vědět, jaký typ garážového topení byste chtěli získat. Pojďme si projít každou z nich níže, abyste mohli porovnat a porovnat jejich charakteristické rysy.

#1. Sálavé nebo infračervené garážové topidlo

Tento typ garážového topení ohřívá objekt, na který je namířeno. Může to být podlaha, stěna nebo povrch. Dokáže se rychle zahřát a na vytopení větších ploch je potřeba více času. To je ideální pro projekty, které zahrnují chaotické materiály, jako je dřevo, protože se nedodávají s ventilátory. Odpadní produkty ve vašem pracovním prostoru nebudou rozvířeny.

#2. Garážová plynová topidla

Ohřívače zemního plynu nebo propanu nemají elektřinu k provozu, což z nich činí nákladově efektivnější možnost. Jsou také přenosnější, pokud je správně nainstalujete. Tento typ ohřívače je poháněn palivem nebo plynem. Uvnitř je plamen, který ohřívá vzduch. Poté je ohřátý vzduch tlačen ventilátorem do místnosti. Plynové ohřívače dokážou rychle vytopit prostor. Mohou také udržovat teplou teplotu po dlouhou dobu bez přerušení. Mějte na paměti, že je nutná pravidelná údržba. Zjistěte, kolik stojí provoz plynového garážového topení.

#3. Ventilátorový ohřívač

Tento typ ohřívače nasává vzduch pomocí ventilátoru. Poté jej jeho topné těleso zahřeje, než jej vyfoukne zpět do místnosti. Dokáže efektivně vytopit jakýkoli uzavřený prostor bez ohledu na jeho velikost a zvládne to rychle. Ale protože fouká vzduch, není to ideální při práci s barvou nebo dřevem.

4 zdroje energie garážových topení

Garážové ohřívače mohou provozovat různé zdroje energie, včetně elektřiny, propanu, zemního plynu a petroleje. Pojďme diskutovat o každém z nich níže.

#1. Elektřina

Obecně platí, že údržba elektrického topení v garáži je dražší než u jiných typů na palivo, jako je zemní plyn. Ale mnozí to volí jak pro obytné, tak pro komerční účely. To je způsobeno jeho výkonem při vytápění větších ploch, protože jeho použití je snadné a bezpečné.

#2. Propan

Jedná se o slavnou alternativu pro každého, kdo nemůže využívat energii topení elektřinou a plynem. Výhodou tohoto je však to, že jej musíte často doplňovat, pokud jej běžíte několik hodin. Jedná se o ideální variantu, pokud hledáte jednotku pro rekreaci. Podívejte se, jak převést garážové topení na zemní plyn na propan.

#3. Zemní plyn

Tato možnost je vysoce nákladově efektivní. To platí zejména tehdy, když již máte v domě vedení na zemní plyn. Jeho hospodárnost nejvíce využijete při vytápění velkých ploch a dlouhodobém používání garážového topení. S topením na zemní plyn rychle vytopíte prostor, který je navíc stabilní. Výhodou tohoto ohřívače je rychlé chlazení, takže se nemusíte bát, když jednotku náhle opustíte.

#4. Petrolej

Garážová topidla poháněná petrolejem jsou obvykle spolehlivá a přenosná. Existují dva typy ohřívačů na petrolej, včetně konvekčního a sálavého garážového ohřívače. Druhé je ideální pro menší prostory, protože využívá ventilátor nebo reflektor, který směruje ohřátý vzduch k objektu. Naproti tomu první jmenovaný je určen pro větší plochy, protože dokáže rovnoměrně rozvádět teplo nahoru i ven. To je možné díky jeho válcovému tvaru.

Nejlepší bezpečnostní prvky garážových topení

Bez ohledu na zdroj energie vašeho garážového topení byste měli věnovat pozornost jeho bezpečnostním prvkům, které mohou být vestavěné nebo nezávislé. Každý typ ohřívače přichází se zřetelnou potenciální hrozbou, ale při nákupu garážového ohřívače se vyplatí hledat následující vlastnosti.

#1. Ochrany a ochranné sítě

To je důležité, aby se zabránilo náhodnému spálení. Samozřejmě byste se neodvážili dotknout se vašeho garážového topení. Ale nehody se stávají, takže se ujistěte, že riziko popálení bude s tímto bezpečnostním prvkem omezeno.

#2. Ochrana proti převrácení

Tato bezpečnostní funkce umožňuje automatické vypnutí garážového topení v případě, že se převrhne.

#3. Ochrana proti přehřátí

Tento systém zajišťuje, že se vaše garážové topení samo vypne, pokud se některý z jeho topných prvků příliš zahřeje.

It’s A Wrap!

Nyní víte, že je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů, pokud jde o to, jaké je nejlepší garážové topení. Bez ohledu na zdroj energie mají všechny typy ohřívačů své výhody a nevýhody. Na konci dne závisí nejlepší garážové topení na vašich preferencích, požadavcích a potřebách.