Jak zavěsit závěsy na zeď? 4 jednoduché a snadné způsoby

Závěsné závěsy jsou skvělým způsobem, jak v místnosti promítnout požadovaný styl. Při stěhování do nového domu nebo bytu je často velkou výzvou, jaký typ závěsu postavit a jak vybrat ten nejlepší materiál závěsu. Po výběru typu závěsu přichází další starost, a to jak závěsy pověsit na zeď.

Abych odpověděl na tak důležitou otázku, zkoumal jsem a experimentoval s rychlými a jednoduchými způsoby, jak zavěsit závěsy na zeď.

Můžete vidět mnoho lidí, kteří si vybírají různé vzory a kroky k zavěšení záclon; při zavěšování závěsů na zeď je však třeba dodržovat profesionální způsoby a kroky.

Krok za krokem průvodce zavěšením závěsu na zeď

Prvním krokem k tomu, jak zavěsit závěsy na zeď, je připravit materiály na záclony. Závěs může být domácí, nebo si jej můžete zakoupit v jakémkoli místním obchodě nebo na trhu.

Krok č. 1: Proveďte měření okna, abyste si mohli vybrat závěsy

Dobrým pravidlem je pořídit si záclonové panely, které jsou dvakrát větší než vaše okno nebo větší, takže získáte luxusní záhyby, když jsou zavěšené, a plné krytí, když jsou zavřené.

Délka záclony, kterou si vyberete, závisí na tom, jak vysoko budete věšet záclonovou tyč a jak blízko k podlaze chcete záclony umístit.

Vždy je 4 až 6 palců nad rámem okna, ale aby se místnost cítila vyšší, zavěste je blíže ke stropu až 12 palců nad rám okna.

Pro čistý ležérní vzhled zvolte délku, která spadá půl palce nad podlahu. Pro luxusnější efekt louže zvolte záclony, které jsou o šest až osm palců delší než rozměr tyče k podlaze.

Nezapomeňte, že při výškových rozměrech se zohlední hlavička závěsů. Kapsy na pruty budou viset kratší než průchodky nebo vršky na záložky. Tyč by měla být o šest až dvanáct palců širší než vaše okno, takže vaše záclony nezakrývají žádný z vašich výhledů, když jsou otevřené.

Jednoduché tyče umožňují zavěsit pouze závěs nebo průhledné panely; dvojité tyče vám umožní zavěsit záclonové i průsvitné panely.

Krok č. 2: Vytvořte šablonu úhlu

Dalším krokem, jak zavěsit závěsy na zeď, je vytvoření úhlové šablony. Pomocí lepenky vytvořte jednoduchou pravoúhlou šablonu pro označení místa držáku, abyste zajistili, že vaše pruty nebudou křivé. Pamatujte, že vaše držáky by měly být čtyři až šest palců nad rámem okna a tři až 6 palců mimo rám na každé straně.

Ušetřete čas a použijte tuto šablonu v celém svém domě, takže všechny vaše záclony budou zavěšeny ve stejné výšce.

Pomocí tužky a pravoúhlé šablony označte místo držáku na každé straně podle pokynů pro tyč. Pokud je vaše tyč delší než čtyři stopy, připevněte držáky ke stěně; přidejte třetí držák do středu, abyste se vyhnuli tomu, že váš prut bude uprostřed.

Krok č. 3: Zavěste závěs

Položte tyč nahoru a na její horní část položte vodováhu. Zkontrolujte, zda je vše rovnoměrné a vyvážené. Zavěste závěsy na tyč.

Krok č. 4: Utáhněte šrouby

Poslední krok, jak zavěsit závěsy na zeď utahováním šroubů. Vycentrujte tyč a poté utáhněte stavěcí šrouby na konzolách, aby držely na místě. Nádherná konečná úprava vašeho pokoje zavěšením závěsů by neměla být složitá.

Jak mohu zavěsit závěs bez vrtání na zeď?

Existuje mnoho způsobů, jak můžete závěs zavěsit na zeď bez vrtání. Mezi kroky, které můžete použít, patří;

  • Použití dočasných háčků příkazů
  • Použití napínacích tyčí k zavěšení záclon
  • Závěsné závěsy s zakázkovými kompresními odstíny
  • Použití umělého římského odstínu.
  • Nasaďte a otočte záclonové tyče.
  • Zavěšení záclonových tyčí na strop, aby se zabránilo vrtání.

Kam byste měli umístit držáky na záclony?

Při zavěšování závěsu záleží na výšce, ve které držáky umístíte. Oba držáky by měly být umístěny ve výšce, kterou jste si předtím zvolili, a poté asi 4 až 6 palců od obou stran okna. Je to proto, aby byl dostatek prostoru pro velmi dobré otevření závěsu.

Jak zavěsím závěsy na svou slabou zeď?

Často, když chcete pověsit závěs, zjistíte, že stěny jsou slabé. Podle níže uvedených kroků však budete moci pověsit závěsy na slabou zeď doma nebo kdekoli.

Krok č. 1. K označení místa použijte tužku

Zde si pomocí tužky nebo jiného ostrého předmětu označte zeď, kam budete závěs pověsit.

Krok č. 2: Vrtejte

Pomocí vrtačky vytvořte díru.

Krok č. 3: Dále budete muset použít šroub. Utáhněte šroub na stěně a poté jej vyjměte.

Krok č. 4: vložení šroubu Molly

Nyní byste měli do otvoru vložit molly-šroub. Molly-bolt je dodáván se závěsy nebo si jej můžete koupit odkudkoli.

Krok č. 5: Přidejte šroub

Pomocí šroubu utáhněte molly-šroub. Dále opravte držáky. K pevnému uchycení držáků byste měli použít šroub. Dále přidejte koncovky na záclonovou tyč a poté nasaďte záclonu na tyč. Zavěste závěs na oba držáky a pomocí šroubů utáhněte.

A je to. Jsi připraven vyrazit.

Závěr

Doufám, že vám tento článek pomohl v tom, jak zavěsit závěsy na zeď. Pokud budete nábožensky postupovat podle kroků uvedených v tomto článku, uvidíte, že je to velmi snadné a snadné.