Jak mít elegantní svatbu za 5000 nebo méně

Pokud chcete vědět, jak uspořádat elegantní svatbu za 5000 nebo méně, doporučujeme vám pět níže uvedených tipů, jak to úspěšně zvládnout. Můžete je také považovat za návod, jak naplánovat svatbu pod 5000 a přesto mít událost svých snů.

Může být zdrcující snažit se spravovat malý svatební rozpočet, ale můžete to udělat tak, že se přizpůsobíte a uděláte kompromisy. Další rychlé čtení, které by vás mohlo zajímat, je, jak naplánovat svatbu v destinaci s malým rozpočtem.

4 tipy, jak mít elegantní svatbu za 5000 nebo méně

 • Méně lidí na seznamu hostů

Víte, že při plánování svatby je rychlý způsob, jak mít vše, co budete na svatbu potřebovat, i s rozpočtem 5 000 $ a nižším, mít pár hostů? Když se nad tím zamyslíte, méně hostů znamená rezervaci menší recepce a místa konání, méně pozvánek, talířů, alkoholu a laskavostí.

Proto můžete utrácet více na umístění a dekorech, abyste měli stále elegantní svatbu. Kromě toho je snazší vytvořit elegantní událost s pouze několika hosty, protože prostředí je intimnější a kontrolovanější.

Ale pokud máte příliš mnoho příbuzných a přátel, můžete je pozvat na recepci nebo jinou oslavu někdy jindy. Můžete se zaměřit na malý seznam hostů pro svůj svatební obřad a snížit náklady.

Pro podrobnější návod na to, že máte málo hostů, zde je návod, jak naplánovat mikrosvatbu.

 • Získejte realistické místo

Místo konání svatby může zabrat minimálně 40 % vašeho svatebního rozpočtu. Pokud tedy můžete za svou svatbu utratit pouze 5 000 $, musíte být realističtí s místem, které získáváte.

Rezervace jednoduššího sálu místo drahého hotelu však neznamená, že nebudete mít elegantní svatbu. Zdobení a maximalizace prostoru může způsobit, že vaše svatba bude vypadat nákladně, zvláště pokud vytvoříte nástěnku vizí z různých svatebních inspirací.

A protože budete mít pravděpodobně málo svatebčanů, proč neuvažovat o svatbě v destinaci? I s rozpočtem 5 000 $ nebo nižším si můžete dovolit jeden, když získáte nabídky a balíčky all-inclusive.

 • Naplánujte si catering podle svého svatebního rozpočtu

Další výrazná část svatebního rozpočtu bude věnována cateringu. A pokud máte pouze 5 000 $ nebo potenciálně méně, musíte si naplánovat své menu.

I když máte málo hostů, typ jídla, které budete na svatbě podávat, může být stále velmi drahý. Ale samozřejmě, potluck je mimo vaše možnosti, protože chcete elegantní svatbu.

Zvažte proto, že si uděláte bufet nebo uděláte svatbu po obědě. Čajový dýchánek může působit noblesně a nestál by tolik jako tradiční vícechodová svatební večeře.

Zde je nejlevnější jídlo na svatbu, pokud jste napjatí na výdaje.

 • Pořiďte si jednoduché oblečení

Elegantní svatba neznamená hned utratit 10 000 $ za svatební šaty. Naplánováním oblečení nevěsty a ženicha však stále můžete vypadat draze.

Možná máte například svatební šaty nebo oblek z dědictví, které si oba můžete nechat ušít na míru. Dobře padnoucí oblečení vyzařuje eleganci, protože dobře lichotí vaší velikosti a tvaru těla.

Můžete si také pronajmout své svatební šaty, než je koupit, abyste snížili náklady. A pokud jste velmi dobří v hledání výprodejů, můžete dokonce získat designové kousky za polovinu původní ceny.

 • Podle toho plánujte dodavatele

Kvůli malému rozpočtu musíte zvážit zkrácení seznamu svatebních prodejců, které si zarezervujete. Můžete také zkontrolovat portfolio těch, kteří začínají v oboru, protože budou účtovat nižší poplatky než ti, kteří mají dlouholeté zkušenosti.

Některé svatební role, které si můžete sami vyrobit nebo přidělit někomu, kdo se může chtít dobrovolně přihlásit, zahrnout svatebního MC, DJe nebo dokonce officianta. Jen se ujistěte, že opravdu chtějí a mohou zvládnout povinnosti, pokud jim přidělíte přítele nebo příbuzného.

Někteří prodejci, kterým možná budete chtít přidělit rozpočet, aby zahrnovali svatebního fotografa a dekoratéra. Ale zase to závisí na vaší kapacitě a lidech, které znáte.

Ukázkový rozpis svatebního rozpočtu ve výši 5 000 $

Za předpokladu, že budete mít méně než 20 hostů, můžete uspořádat elegantní svatbu za 5 000 $ nebo méně s následujícím rozpočtem:

 • 1 000 $: svatební oblečení a doplňky
 • 600 $: snubní prsteny
 • 100 $: vlasy a make-up
 • 50 USD: svatební květiny
 • 1 200 USD: místo svatebního obřadu a výzdoba
 • Recepce na dvorku: zdarma
 • 1 000 $: svatební jídlo a dort
 • 800 $: svatební fotograf

Co je považováno za nízkorozpočtovou svatbu?

Průměrné náklady na svatbu jsou asi 28 000 USD, takže cokoli nižší než 5 000 USD je považováno za nízkorozpočtovou svatbu. Na přidělení malého rozpočtu však není nic špatného, ​​protože důležité je být právně sjednocený se svým partnerem a oslavit milník se svými oblíbenými lidmi.

Malé svatby a útěky jsou levné, ale i svatby v destinaci mohou být cenově dostupné, protože svatby mohou být v některých hotelech a letoviscích zdarma. Takže se rozhodněte pro balíčky, abyste více ušetřili a zmírnili potíže s hledáním prodejců.

Závěr

Byl tento průvodce rozpočtem užitečný? Abychom rekapitulovali, jak uspořádat elegantní svatbu za 5000 nebo méně: mějte málo hostů, vyberte si cenově dostupné místo, catering, oblečení a dodavatele.

Můžete si také vyrobit některé role a prvky na svatbě, abyste dále ušetřili na výdajích. Celkově lze říci, že i s omezeným rozpočtem je stále možné mít elegantní svatbu.