Co je vrhací deka? Všechno vědět

Pokud chcete vědět, co je to přikrývka, je to prostě menší předmět, který plní funkce neomezené na vizuální přitažlivost. Stejně jako přikrývky jsou přikrývky univerzální díky svému designu, velikosti a materiálům. Tento článek bude diskutovat o tomto šikovném produktu podrobněji níže.

Ale nejdřív, proč byste se měli obtěžovat s přikrývkami? Jak se dále dočtete, přikrývka je více než estetický kousek. Kromě toho jej lze považovat za domácí nezbytnost spolu s prostěradly a přikrývkami.

Co je to vrhací deka a jak ji používáte?

Přehozové přikrývky jsou menší přikrývky, které položíte na pohovku jako dekoraci. Jejich účel se však neomezuje pouze na estetiku, protože přikrývku můžete zachumlat také, když se poflakujete v obývacím pokoji. Tyto kousky by proto neměly jen dobře vypadat, ale také se cítit dobře, když se obepínají kolem těla.

K čemu slouží přikrývky?

Jak jsme zmínili, jedná se o dekorativní deky, které využijete i při lenošení. Jejich použití si snadno zapamatujete ze samotného názvu, podobně jako účel mít házecí polštáře. Přikrývky se dodávají v různých provedeních a materiálech, takže můžete být kreativní v tom, jak je využijete k vylepšení vaší pohovky.

1. Jako dekoraci použijte přikrývky

Při výběru přikrývky nemusíte sladit polštáře a pohovku. Může mít jinou barvu nebo texturu, pokud to doplňuje celkové téma. Nejste také omezeni pouze na přehození, protože některé styly fungují dobře jako tapisérie.

2. K relaxaci používejte přikrývky

Kromě designu dbejte na materiál, který vaše deka používá. Měla by být prodyšná a měkká, aby vám byla při používání příjemná. Co je skvělé u většiny přikrývek je, že je můžete používat celoročně, protože můžete vrstvit na zimu nebo používat jen jednu na léto.

3. K ochraně nábytku používejte přikrývky

Kusy nábytku jsou pěkně drahé, takže je přirozené, že je chcete mít v původním stavu. Proč si neuchovat stylový obývací pokoj a přitom záludně používat deku jako pokrývku nábytku? Udrží pohovku čistou od prachu a jiných usazenin.

Proč se tomu říká hod?

Pokud jste někdy přemýšleli, proč se přikrývky nazývají přikrývky, je to kvůli způsobu, jakým je pokládáte na pohovku. Kousek materiálu „přehodíte“ přes gauč jako dekoraci nebo přehoz, stejně jako na něj „házíte“ dekorační polštáře. Ale bez ohledu na to, zda ji hodíte nebo jednoduše položíte na pohovku, deka si zachová své jméno.

Typy přikrývek

1. Velikosti přikrývek

Standardní velikost přikrývky je 50 x 60 palců, ale můžete očekávat, že najdete odchylky od těchto rozměrů. Některé jsou i větší, což je výborné, pokud chcete deku využít více než dekor. Myslíme si však, že tato standardní velikost je užitečná, protože stačí na to, aby vám zakryla klín, aniž by se rozlila na podlahu a obtěžovala ty v místnosti.

2. Materiály na přikrývky

Přikrývky můžete také rozlišovat podle materiálů, které používají. Nejoblíbenější jsou bavlna a fleece kvůli mnoha možnostem designu, aniž by byl obětován pocit přikrývky. Bavlna je také skvělá pro použití, zatímco fleece je vynikající po celý rok.

Pokud žijete někde v chladu, můžete se rozhodnout pro přikrývky z kašmíru a umělé kožešiny, protože jsou tlusté. Pokud ale chcete nábytek chránit, mikrovlákno je užitečný materiál, který dokáže ochránit před tekutinami.

Jaký je rozdíl mezi hodem a dekou?

Je snadné rozeznat přikrývku od typické přikrývky, kterou používáme ke spánku. Všimnete si, že je menší a nezakryje více než polovinu těla. Běžné přikrývky do postele také zřídka přicházejí v různých stylech a jsou více jednobarevné v designech a barvách. Pokud chcete dodatečné teplo, postačí přehoz, ale pro dobrý spánek je vhodnější pořádná deka.

Můžete spát s přehozenou dekou?

Stále můžete spát s přikrývkou, ale velikost nemusí stačit k tomu, aby vás zabalila do postele. Pamatujte, že jeho standardní rozměry jsou pouze 50 x 60 palců, takže vám nebude sahat přes nohy nebo horní část těla, abyste ho mohli volně zakrýt. Může však sloužit jako bezpečnostní přikrývka nebo něco příjemného na dotek, které vám pomůže usnout.

Jak jsme již probrali, existují různé materiály přikrývek a můžete si vybrat ten, ve kterém se budete cítit nejlépe na spaní. Můžete přidat svou přikrývku k posteli spolu s primární přikrývkou.

Jak používáte přikrývku na postel?

Při umístění přikrývky na postel neexistuje žádné zvláštní pravidlo. Nicméně, elegantní způsob, jak si ustlat postel, je přehodit ji přes jeden roh nohy nebo složenou deku na konci zarovnat vodorovně.

Závěr

Slyšeli jste o polštářích, ale existují také přikrývky. Co je to přikrývka? Je to menší materiál, se kterým se můžete stále zútulňovat, ale pro estetické účely je k dispozici ve více designech a barvách.

Má dobrou velikost na to, abyste si ho při lenošení na pohovce dali přes nohy, aniž byste se na podlaze stali nebezpečím uklouznutí. Můžete jej také použít na noc a poté jej umístit na postel jako dekoraci spolu s polštáři.