Jak vybrat ohřívač vody? 5 nejlepších možností!

Přemýšleli jste někdy, jak vybrat ohřívač vody? Žádné další starosti, jste na správném místě. Při výběru nového ohřívače do domu hledejte něco, co zajistí dostatek teplé vody a zároveň bude ekologické.

Prozkoumejte mnoho nabízených forem ohřívačů vody a velikost a zdroj paliva, který je nejlepší pro jeden dům. Nic nepřekoná vynikající uklidňující teplou sprchu, která uvolní svaly během chladných měsíců.

Mezi nejdůležitější domácí spotřebiče patří ohřívač vody. Kdykoli jde o pořízení nového ohřívače do domu, musíte se však informovaně rozhodnout. Ohřívače spotřebovávají hodně energie, takže pokud si ani nevyberete to správné, nadělá to velký průšvih v peněžence a zanechá vám vysoké účty za elektřinu. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Před výběrem zkontrolujte kapacitu ohřívače vody

Zásobníkové ohřívače vody mají kapacitu 45, 55 nebo 60 galonů. Bez ohledu na objem, který zakoupíte, závisí na počtu žijících osob, které bydlí v domě & vaše maximální spotřeba vody. V typickém pracovním dni se velká rodina může několikrát vykoupat, umýt nádobí a vyprat jednu nebo tři kusy prádla s použitím až 75 galonů ohřáté vody. To však neznamená, že rodina potřebuje 100galonovou nádrž na vodu.

Vzhledem k tomu, že ohřívače by neskladovaly velké množství vody, bylo by třeba zkontrolovat hodnocení v galonech za minutu (GPM). Tento údaj udává, jak často dokážou ohřívače za určitou dobu vyrobit ohřátou vodu. Čím více GPM jednotka má, tím více teplé vody může poskytnout. Pokud máte velkou domácnost a několik toalet, budete muset použít beztankový ohřívač s vyšším GPM a rychle pochopíte, jak vybrat ohřívač vody, když zkontrolujete kapacitu ohřívače.

Typy ohřívačů vody na výběr

Zdá se, že existuje mnoho možností podle toho, kolik ohřáté vody spotřebováváte a také podle toho, jak vodu ohříváte. O konkrétních verzích se uvádí, že snižují náklady na energii o polovinu než tradiční způsoby skladování. Kvůli dodatečným počátečním výdajům však může být návratnost delší. Nikdo nemá rád, když ho ráno jako první přivítá ledová sprcha. Kdykoli se ohřívač vody porouchá, většina majitelů by chtěla problémy vyřešit co nejrychleji a za rozumnou cenu. Výběr vhodného topidla pro dům vyžaduje stejné množství znalostí a studia jako výběr primárního nákupu domu. Zde je několik dalších informací o každém z pěti různých ohřívačů vody.

#1. Beztankové ohřívače vody

Bezzásobníkové ohřívače vody využívají vyhřívané moduly k ohřevu vody podle potřeby, místo aby ji šetřily. Tyto ohřívače spotřebovávají méně energie než záchytná nádrž a produkují pouze malé množství horké vody každou minutu – asi 3 galony, v závislosti na teplotě vstupní vody. Jsou vynikající pro ty, kteří v tuto chvíli nepoužívají vodu na více než účel, jako je současné mytí a sprchování. Beztankové typy jsou ideální pro domy, které ohřívají vodu plynem; elektrické varianty mohou vyžadovat nákladnou aktualizaci elektrické kapacity domu. Zjistěte, kolik stojí ohřívač vody bez nádrže.

#2. Zásobníkové ohřívače vody

Nejoblíbenější formou ohřívače vody je typ akumulační. Zahrnují izolovanou skříň, ve které je teplo aplikováno a udržováno, dokud není potřeba, a poté vystupuje trubicí na horní straně ohřívače. Zahrnuty jsou také přetlakový ventil a teplota, která se objeví, když jeden z nich dosáhne určité prahové hodnoty. Plynové ohřívače vody spotřebují na provoz o 1⁄2 nákladů a energie o polovinu méně než ohřívače vody využívající elektřinu. Oproti tomu plynové verze jsou v okamžiku nákupu dražší.

#3. Ohřívač vody tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla lze použít k vytápění domu a k vytápění a chlazení vody. Takové ohřívače využívají energii k přenosu tepla z jedné oblasti, spíše než aby jej okamžitě vytvořily. Ohřívače vody s výměníkovým čerpadlem absorbují horký vzduch a převádějí jej do dokonalejší akumulační nádrže.

#4. Solární ohřívače vody

Uvnitř uzavřeného stroje, který funguje jako vodní nádrž, zachycuje stropní buňka dopadající sluneční záření a přeměňuje je na nemrznoucí kapalinu. Nejvýjimečnější nabízejí vynikající letní úspory, díky čemuž jsou přitažlivé v horkém a slunečném klimatu. Za chladných a mlhavých nocí se však úspory snižují. Většina modelů obsahuje rezervní mechanismus, který se zapne, když je to potřeba. Také se státními a federálními pobídkami může návrat nákladů na nákup a instalaci solárního systému trvat 3 až 10 let. Můžete také zkontrolovat, co je solární ohřívač bazénu a jak vyrobit solární ohřívač vody.

#5. Kondenzační ohřívač vody

Když uživatelé topí plynem a vyžadují zařízení s takovým objemem mnohem větším než 50 galonů, zvažte kondenzační ohřívač. Takové typy obsahují nádrže podobné tradičním ohřívačům, ale zachycují odpadní vzduch, který by jinak byl promarněn ven komínem. Takové plyny jsou vháněny do okruhu na základně oddělení, ve kterém vstupující ledová voda absorbuje teplo.

It’s A Wrap!

Jsme potěšeni, že jste se naučili, jak vybrat ohřívač vody; výběr ohřívače vody není obtížný úkol, pokud správně rozumíte svým každodenním požadavkům na domácnost; probrali jsme různé typy a kapacitu ohřívačů vody, takže si můžete snadno vybrat kterýkoli z nich, aby vyhovoval vašim potřebám. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce!