Jak funguje elektrický ohřívač vody? 4 užitečná fakta, která musíte vědět!

Mnoho lidí, kteří používají elektrické ohřívače vody, se obává, jak elektrický ohřívač vody funguje. Tento článek jim pomůže porozumět aspektům, které se týkají provozu elektrického ohřívače vody. Elektrický ohřívač vody funguje podobně jako benzinový ohřívač vody. Využívá elektricky vyhřívané součásti v nádrži k ohřevu ledové vody, která vstupuje ponornou trubicí.

Teplá voda v nádrži stoupá nahoru a je distribuována po celém domě prostřednictvím systému vytápěcího potrubí.

Elektrický ohřívač vody obsahuje jeden termostat, tlakové a teplotní pojistné ventily, vypouštěcí ventil, izolovanou nádrž a anodovou tyč, stejně jako benzínový ohřívač vody. Jediný podstatný rozdíl je v tom, že tekutina je ohřívána elektrickými součástkami a musí být připojena ke zdroji elektřiny. Pokračujte ve čtení a objevte další úžasná fakta.

Faktory ovlivňující fungování elektrického ohřívače vody

Elektrické ohřívače vody dodávají studenou vodu do nádrže, ohřívají ji pomocí ponorných výměníků tepla a poté rozvádějí teplou vodu po domě pomocí domovního potrubí. Níže jsou uvedeny některé cenné faktory, které vám pomohou zjistit, jak elektrický ohřívač vody funguje.

#1. Zdroj energie

Elektrické ohřívače vody musí být zcela zapojeny a musí být napájeny elektřinou. Většina elektrických typů se dodává s elektrickým kabelem, který se připojuje k zásuvce, zatímco větší verze musí být pevně zapojeny. Verze s větší kapacitou (např. 25 galonů a vyšší) jsou vybaveny spojovací krabicí na horní straně zařízení, do které můžete vy a technik připojit elektrické kabely. Chcete-li dosáhnout vedení a připojit se k okruhu, musíte sejmout víko spojovací skříňky. Tyto typy obvykle potřebují 220voltovou specifickou síť, která podporuje pouze ohřívač vody, ale žádná jiná zařízení.

#2. Použití ponorné trubice

Vstup vody (který má barevný kroužek) nebo ponorná trubice umožňuje vstup ledové vody z domovního potrubí do nádrže. Ponorná trubka je plastová trubka, která se na jednom konci připojuje k přívodu vody a končí několik palců ode dna nádrže a dodává studenou vodu. Ponorné trubky s porty se u některých typů používají k vytvoření turbulentního proudění vody a snížení hromadění bahna v nádrži. Zmrzlá voda naplní zásobník při otevření kohoutku ohřáté vody. Když teplota vody klesne pod určenou hodnotu, termostat otočí pouze jednu nebo dokonce obě topné součásti.

#3. Použití termostat

Termostat se zdá být zařízení, které detekuje přítomnost tepla a reguluje elektrický tok do zdroje tepla v závislosti na této detekci. Teplota vody je hlídána termostatem, který po dosažení požadované teploty vypne zdroj tepla. Instaluje se naplocho k povrchu nádrže. Standardní elektrický ohřívač vody běží mezi 110 a 220 volty, přičemž jednotky 220 voltů využívají dva zdroje tepla.

Příkony topných prvků se pohybují zhruba od 1450 do 5000 wattů. Horní a spodní těleso/termostaty se běžně používají pro každý termostat ovládající každý topný článek. Topné součásti ohřívače jsou pokryty vodou v zásobníku. Elektřina proudí přeměnou energie na její výrobu a její přenos do vody. Účinnost takových komponent elektrického odporu je téměř 100 %. Když vyšší termostat detekuje potřebu ohřevu, aktivuje horní topné těleso, dokud asi 2/3 obsahu nádrže nedosáhne požadované teploty. Jakmile vyšší termostat dosáhne požadované teploty, vypne se, přivede energii do nízkého termostatu a aktivuje nižší zdroj tepla.

Vypne se, když spodní dosáhne předem stanovené teploty. Spodní složka je zodpovědná za udržování stanovené teploty v pohotovostním režimu. Kromě toho, pokud dojde k poruše vyššího topného článku, spodní topné těleso se nezapne, i když je v dobrém provozním stavu. Pokud se spodní část rozbije, vyšší bude fungovat dál, ale nedodává dostatek teplé vody. Jak se množství ohřáté vody v nádrži zmenšuje a ledová voda dále proudí, teplota horké vody klesá, topná tělesa se aktivují a cyklus se bude opakovat. Horká voda z horní části zásobníku teče odtokovým potrubím (které má červený prstenec) a dále domovní kanalizací až ke konečné zastávce.

#4. Použití anodové jízd

Další pojistkou je anodová tyč. K tomu, aby nádrž nezrezla, využívá elektrolýzu. To znamená, že pokovená ocelová tyč (obvykle potažená hliníkem, zinkem a hořčíkem) koroduje spíše než železné obložení vnitřku nádrže.

#5. Použití vypouštěcího ventilu

Vypouštěcí ventil se nachází na dně ohřívače, který slouží k odstranění a odstranění usazenin nahromaděných v nádrži. Aby se teplo uvnitř zařízení udrželo déle, všechny ohřívače vody obsahují izolaci, která se ovine kolem kovové nádrže. Díky větší izolaci dojde k menším ztrátám energie. Možná vás také bude zajímat, že ohřívač vody uniká z vypouštěcího ventilu.

Je to obal!

Nyní jste dobře známí tím, jak funguje elektrický ohřívač vody. Elektrické ohřívače vody se používají v široké škále a mnoho zásadních faktorů způsobuje, že tyto ohřívače vody fungují efektivně a poskytují teplou vodu svým uživatelům. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vyčistit elektrický ohřívač vody a jak otestovat elektrický ohřívač vody. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali.