Co Je Dobré šampaňské Na Svatbu

Poskytneme příklady toho, co je dobré šampaňské na svatbu a jak vybrat ten nejlepší sekt pro vaši svatbu. Šampaňské je klasický svatební nápoj nejen na svatební obřady, ale i na hostinu, takže byste měli vědět, jaké značky a typy pořídit.

A abychom vám pomohli s plánováním, zahrnuli jsme, jak vypočítat počet lahví šampaňského na svatbu. Můžete si také přečíst, jak zdobit sklenice na šampaňské na svatbu, abyste sloužili nejlepšímu svatebnímu šampaňskému s třídou.

Jaké je dobré šampaňské na svatbu: Jak si vybrat

Nejlepší šampaňské pro svatby bude záviset na preferencích páru, svatebním tématu a ročním období a na tom, jak dobře znají své hosty. Dobré šampaňské dělá to, že by mělo ladit s oslavou a lidmi na svatbě.

Pokud tedy hledáte skvělé šampaňské na svou svatbu, můžete zvážit konkrétní lahve, jako je Moét Impérial nebo Nicolas Feuillatte Reserve Exclusive Rose. To první je klasické šampaňské na svatby, zatímco páry, které si raději připíjejí růžovým, si jistě zamilují to druhé.

Jak vybrat nejlepší šampaňské na svatby

  • Vědět, jak budete šampaňské používat; bude to na přípitek, krájení dortu, součást nabídky svatebního baru nebo jedinečný svatební východ?
  • Pokud šampaňské podáváte na recepci, zvažte, co se hodí k vašemu menu
  • Udělejte si představu o tom, jaký typ šampaňského preferují vaši svatební hosté, abyste věděli, kolik druhů budete na svatbě podávat
  • Zvažte před svatebním dnem se svým partnerem vyzkoušení různých šampaňských nebo si vyžádejte doporučení od přátel a rodiny na nejlepší šampaňské, které měli na svatbách

Jaké šampaňské se používá na svatbách?

Blanc de noir

Jedno z nejlepších šampaňských na vaší svatbě je Blanc de noir. Je vyrobeno z hroznů pinot noir, ideální pro lidi, kteří chtějí pro svůj sekt chuť červeného ovoce.

Rosé

Dalším slavným svatebním šampaňským je Rosato nebo šumivé růžové, jak si ho většina lidí užívá. Navíc je díky svému plnému tělu ideální pro párování s jídlem, takže může být vaší nejlepší volbou pro šampaňské na recepci.

Blanc de blanc

Pokud chcete na svatbu lehkou a jemnou bublinu, například na přípitky, můžete zvážit Blanc de blanc. Je to také fantastický nápoj před večeří, zejména během koktejlové hodiny na svatbě.

Kolik lahví šampaňského potřebuji pro 100 svatebních hostů?

Vzhledem k tomu, že svatební šampaňské je obvykle na svatební přípitek, můžete použít vzorec, kde vydělíte počet hostů šesti. Takže na svatbu pro 100 hostů budete potřebovat asi 17 lahví šampaňského na přípitek.

To za předpokladu, že většina lahví šampaňského může sloužit šesti lidem. Takže je také lepší zaokrouhlit vzorec, který vymyslíte.

Samozřejmě, pokud budete mít šampaňské na další části svatby, budete potřebovat více lahví. Počítejte tedy s tím, že si host může dát jednu až dvě sklenice, ale počítejte s ostatními nápoji.

Jaké je nejlepší šampaňské k přípitku na svatbě?

Výběr svatebního šampaňského na přípitek závisí na typu svatby. Například podávání brut šampaňského by bylo bezpečné pro velkou svatbu, protože se většině hostů bude líbit.

Samozřejmě, pokud je hostů 100 nebo více, nechcete poskytovat něco příliš drahého nebo neobvyklého. Ale naopak, intimní svatby mohou znamenat servírování něčeho zvláštního nebo sentimentálního, co vy a váš partner obvykle míváte pro příležitosti.

Můžete také zkontrolovat dávkování šampaňského, protože nižší dávkování znamená sušší víno. Sladkost šampaňského tedy můžete posoudit i kontrolou dávkování na lahvičce.

Jaké je dobré levné šampaňské na svatbu?

Za svatební šampaňské nemusíte utrácet příliš mnoho. Některé lahve stojí pouze 13 až 20 USD, jako například Segura Viudas Brut Reserva a NV Langlois-Chateau Cremant de Loire.

Můžete se také rozhodnout pro jiné druhy šumivých vín, o kterých by někdo mohl říci, že je nelze považovat za šampaňské. Bez ohledu na to byste neměli narušit svůj svatební rozpočet velmi drahou lahví na svatební přípitek.

Jaké je nejlepší sladké šampaňské na svatbu?

Šampaňské Billecart-Salmon Demi-Sec je známé šampaňské pro svatby díky své sladkosti s jablky, smetanou a brioškovými tóny. Pokud ale chcete na recepci sladký sekt k párování jídla, můžete zkusit šampaňské Laurent Perrier ‚Harmony‘ Demi-Sec.

Můžete ho spárovat se sladkými i slanými pokrmy včetně přesnídávek. Pak na svatební dort vyzkoušejte Piper Heidsieck ‚Sublime‘ Demi-Sec Champagne.

Víno nebo šampaňské na svatbu?

Zvažte kombinaci lahví vína a šampaňského na svatbu. Na přípitek si můžete dát například šampaňské a pak po celý večer podávat bílá a červená vína.

Můžete také použít svatební sezónu jako vodítko, protože některé nápoje jsou lepší pro chladné nebo horké období. A samozřejmě, váš rozpočet by měl diktovat vaše svatební barové menu.

Závěr

A to je vše! Pro rekapitulaci toho, co je dobré šampaňské na svatbu, můžete vyzkoušet sladká nebo suchá šumivá vína, v závislosti na tom, jak je použijete a na svatebním rozpočtu.

Měli byste také vědět, co budou vaši hosté preferovat nebo zvážit podávání šampaňského pouze na přípitek. Doufáme, že to bylo užitečné; dejte nám níže vědět, jaké šampaňské máte nejraději.