Kdy může dítě přestat používat posilovač? Nápady

V tomto příspěvku na blogu se dozvíte, kdy může dítě přestat používat posilovač. Americká akademie pediatrů doporučuje, aby děti používaly podsedák, dokud nedosáhnou výšky alespoň 160 cm. To je obecně mezi osmi a dvanácti lety, ale může to být před nebo po v závislosti na velikosti a hmotnosti dítěte.

Důležitějším faktorem než věk je výška, protože ovlivňuje jak bezpečnost při nehodě, tak pohodlí při řízení. Jakmile vaše dítě vyroste z běžné autosedačky – obvykle tak, že dosáhne výšky asi čtyři a půl stopy – další nejlepší možností pro ně je začít používat podsedák s polohováním pásu.

Tyto typy sedadel zvedají ramenní popruh tak, aby správně přiléhal přes hrudník a hrudní koš, než aby se jen opíral o klíční kost jako u tradičních břišních pásů používaných v autosedačce.

Podle většiny státních zákonů mají děti ve věku od osmi do dvanácti let ze zákona povinnost používat při jízdě v motorovém vozidle nějaký doplňkový zádržný systém.

To zahrnuje nejen podsedáky, ale také bezpečnostní pásy. Ve skutečnosti má mnoho států specifická pravidla, která vyžadují, aby všichni cestující v automobilu mladší osmnácti let byli připoutáni buď břišním/ramenním pásem nebo jiným typem dětské bezpečnostní sedačky vhodné pro jejich velikost a váhu, dokud nedosáhnou věku šesti let a 60 liber – podle toho, co nastane dříve.

Po tomto bodě by každé dítě mělo stále jezdit ve schválené autosedačce, pokud váží více než 40 liber, ale méně než 80 liber. Avšak ti, kteří váží více než 80 liber, mohou často začít používat pouze běžný bezpečnostní pás pro dospělé.

Existuje mnoho důvodů, proč by děti měly zůstat na sedadlech po dvanácti letech, včetně:

  • Podsedák zvedne vaše dítě tak, aby jej mohl správně připoutat jak břišní, tak ramenní pás.
  • Pokud máte starší dítě, které váží více než 40 liber, ale méně než 80 liber, může mu tento typ běžného zádržného systému automobilu fungovat, pokud správně sedí. Pokud však vaše dítě váží více než 80 liber – což znamená, že je mu alespoň 12 let nebo je již vyšší než čtyři stopy a devět palců vysoké – tento typ standardního bezpečnostního pásu pro dospělé už nebude správně sedět.

Kdy bych si měl koupit konvertibilní autosedačku?

Při nákupu konvertibilní autosedačky je třeba zvážit několik různých faktorů. Někteří rodiče upřednostňují pohodlí a jednoduchost dětské autosedačky, ale jiní chtějí své děti v kabrioletu od narození nebo ještě před dosažením 20 liber! Nejlepší je počkat, až budete znát velikost svého miminka, aby se do něj pohodlně vešlo.

Když má vaše dítě mezi 19 a 40 lbs (nebo do dvou let), měli byste začít zvažovat, zda vám tento typ autosedačky bude vyhovovat.

Tímto způsobem je nebude nutné dávat znovu a znovu do stejného, ​​jak rostou a těžknou. Možná budete chtít zvážit také důležitou cenovou dostupnost, protože některé konvertibilní autosedačky mohou být poměrně drahé.

Jaká je nejbezpečnější autosedačka používaná zády ke směru jízdy?

Při posuzování autosedačky zády ke směru jízdy je třeba hledat tyto vlastnosti:

– Pětibodový systém pásů. Sníží se tak možnost vymrštění vašeho dítěte z bezpečnostní sedačky při nehodě. Pět bodů zahrnuje dva nožní popruhy a tři ramenní popruhy.

Ve většině případů je budete muset zapnout pomocí speciálních spon nebo háčků, což může být zpočátku komplikované, ale nakonec se to stane přirozeností, protože se zapínají stejně jako pásek kolem pasu, když nastupujete do auta!

Pamatujte, že všechny děti by měly jezdit na zadním sedadle až do věku 12 let, pokud není k dispozici žádná jiná možnost z důvodu obav o místo pro nohy jiného cestujícího sedícího za nimi (obvykle platí pouze v případě, že by někdo přes 18 cm vysoký někdy seděl přímo za nimi).

– Ochrana proti bočnímu nárazu. Skořepina autosedačky by měla být vždy dostatečně pevná, aby zvládla náraz při nehodě a absorbovala určitou energii během nárazu. Pokud to není silné, vaše dítě ucítí všechnu tu sílu, když na ně místo toho přímo zasáhne!

Kromě toho jsou na každé straně obvykle speciální polštáře nebo polštáře, které poskytují dodatečnou ochranu jejich hlavě, pokud by do nich z kteréhokoli směru narazilo jiné vozidlo (což může způsobit, že se převrátíte na jedno rameno).

– Extra polstrování. Sedačky orientované zády ke směru jízdy mají mnohem více odpružení než sedadla orientovaná po směru jízdy, protože potřebují stejnou oporu pro krk, ale také mějte na paměti, že děti často usínají vsedě, takže i zde je důležité mít dostatečné polstrování! Přestože má mnoho autosedaček orientovaných proti směru jízdy zabudovanou opěrku hlavy, v případě potřeby můžete přidat polštář pro podporu.

– Setrvačné držáky popruhů navijáku. Ty pomáhají zabránit tomu, aby se popruhy zamotaly nebo zkroutily, když se nepoužívají, a poté se rozepnou, když jsou nejvíce potřeba! Na tuto vlastnost je důležité dávat pozor, protože jinak by se vaše dítě mohlo při nárazu zranit o uvolněný ramenní pás.

– Lehký rám usnadňuje pohyb mezi vozy, pokud je správně nainstalován, takže nezasahuje do sedadel ostatních cestujících, kteří vždy potřebují dostatečný prostor pro nohy (obvykle platí pouze v případě, že by někdy seděl někdo vyšší než šest stop) přímo za nimi). Pamatujte, že nikdo by neměl jet sedět hned vedle jiné osoby, pokud neexistuje možnost třetího sedadla.

– Pojistky pásu usnadňují zapínání pásu a zajišťují, že za ním nezůstane žádná vůle, která by mohla způsobit zranění, pokud není správně zajištěna! Opět se to stane druhou přirozeností po nějakém tréninku ve vlastním autě i pronajatých vozidlech na dovolené nebo služebních cestách.

Totéž platí i pro instalaci, protože chcete odstranit jakoukoli vůli pásů při jejich připojování, aby byly dostatečně těsné kolem rámu bezpečnostní sedačky vašeho dítěte, ale zároveň nezasahovaly do prostoru pro nohy!