Jak funguje darování embryí? 2 snadné kroky k získání embrya!

Máte obavy, zaseknete se a přemýšlíte, jak funguje darování embryí? Už žádné starosti, protože v tomto článku zodpovíme všechny vaše dotazy týkající se darování embryí. Seznámit se s dárcovstvím embryí a všemi základními kroky pro darování a příjem embrya.

Dárcovství embryí je proces, který se používal pouze tehdy, když ženy nebyly schopny otěhotnět metodou IVF pomocí mužských a ženských gamet. Stává se to většinou kvůli problémům buď s vajíčkem pacienta, nebo se spermatem pacienta, nebo obojím.

V této situaci pár plánoval přijmout embryo vytvořené z dárcovského vajíčka a vyvinuté nepropojeným umělým oplodněním. Někdy se však stane, že pár vyprodukuje IVF více vajíček, než potřebuje. V tomto stavu zmrazují vejce, aby je mohli později použít. Pacientky s vajíčky navíc mohou vajíčka darovat pro výzkumné účely nebo je darovat ženám, které nemohou otěhotnět.

Jak funguje dárcovství embryí

Jak tedy funguje darování embryí? Dárcovství embryí je proces darování nepříbuzného dítěte nebo embrya příjemci. Embryo je většinou darováno ženě nebo páru, kterému se nedaří otěhotnět. Jednoduše to naznačuje, že pár přijímající dítě nebude geneticky příbuzný ani s dárcem vajíčka, ani s dárcem spermatu.

Péčete o počaté a uchované embryo, odkud jste získali vajíčko i sperma od nezávislých dárců. V důsledku toho může být darování embryí klasifikováno jako dar třetí strany. Je to proto, že embrya jsou generována s využitím dárcovského vajíčka a jediné spermie v procesu darování embryí.

Techniky IVF se používají k vytvoření embrya z darovaného vajíčka a spermatu. Oplodněné embryo bude následně implantováno do dělohy přijímající ženy, o kterou bude pečováno po celou dobu těhotenství a porodu.

Za dítě se pak považuje dítě ženy, která dítě porodila. Základní koncept je stejný jako u darování spermií nebo vajíček. Aby však bylo zachováno soukromí všech jednotlivců, darování embryí se často provádí pro osobní informace.

Příjem daru embryí a přijetí embrya

Pátráte po tom, co je darování embryí? Zde je rozdíl mezi darováním embryí a adopcí embrya. Mít darované embryo je někdy vnímáno jako adopce od začátku těhotenství. Proto je rozhodnutí o formální „adopci“ řízeno zákony každé země.

V Tennessee se adopce vztahuje výhradně na právní dekret vytvářející svazek rodič/dítě. Adopce embryí není v Texasu povolena, protože embrya ještě nejsou kojenci, jsou jako malá vejce. Darování embryí je však povoleno.

Kroky pro příjem embrya

Vícenásobná embrya (oplozená vajíčka) jsou vytvořena jednou rodinou v procesu oplodnění in vitro a poté kryokonzervována pro budoucí použití; více se o tom dozvíte zde, „Co je darování a adopce embryí?“ Bez ohledu na to je zde několik základních kroků pro příjem darovaných embryí. Pokud chcete přijímat embrya, musíte znát následující kroky:

#1. Přijímání schůzky

Prvním krokem je domluvit se se svým gynekologem na příjmu embrya. Lékař zkontroluje vaši lékařskou zprávu a poté navrhne, zda jste embryo dostali nebo ne. Při úvodní schůzce pacienti také podstoupí screeningové testy.

Pacienti budou diskutovat se svým lékařem o svých preferencích pro určité znaky embrya, jako je; rasa, sexualita, pokud se provádí screeningem genetických testů, barva vlasů, výška a tak dále. Po kontrole zprávy o těhotenství pacientky váš gynekolog navrhne, které embryo nejlépe odpovídá genu pacientky.

#2. Seznam čekatelů na darování embryí

Po konzultaci s lékařem je dalším krokem počkat na seznam embryí. Seznam embryí se měnil každých sedm dní. Většinou seznam embryí závisí na množství embryí. Páry čekají na seznam embryí z mnoha důvodů. Zde je mnoho faktorů, na kterých závisí seznam embryí:

  • Počet párů čekajících na tento seznam
  • Embrya jsou podle rodičů žádoucí
  • Další konkrétní kritéria

Pacienti na čekací listině budou moci používat embrya, jakmile budou způsobilí.

Výhody dárcovství embryí

Zde jsou některé výhody darování embryí, o kterých musíte vědět. Darování embrya je forma reprodukce (třetí strana), která pomáhá neplodnému páru, který nemůže reprodukovat potomstvo pomocí spermií a vajíček, má řadu výhod, některé z nich jsou popsány níže:

  • Na rozdíl od typické adopce umožňuje darování embryí přijímajícímu jednotlivci nebo páru otěhotnět a mít možnost volby mezi prenatální situací
  • Podle jiných možností reprodukce třetích stran, jako je darování vajíček a IVF, je darování embryí obvykle výrazně levnější (postup stojí přibližně stejně jako konzervované oplodnění Vitro nebo IVF cyklus)
  • Vzhledem k tomu, že se embrya nepronajímají, ale dávají, jedinými náklady jsou terapie a provozní náklady na provoz procesu

Související náklady na darování embryí

Darovat embryo ženám nebo párům, kterým se nedaří otěhotnět. Stejně jako IVF cyklus je i darování embryí cenově výhodné. Pokud například přijímáte embryo, zvažte, že náklady na darování embryí začínají od 2 500 do 4 000 USD, zatímco těhotenství IVF stojí 12 400 USD. Na druhou stranu se o takovém dárcovství dozvíte více v části „Kolik se platí za darování vajíček?“

Závěr

Po přečtení tohoto článku, doufám, najdete všechny otázky o tom, jak funguje darování embryí. Nyní je také dobré si přečíst o tom, co je darování embryí. Prostě darování embryí pro neplodné páry. Ženy, které mohou produkovat více než jedno vejce, zmrazují svá vajíčka pro účely darování. Zahrnuje techniku ​​IVF nebo oplodnění in vitro k vytvoření embrya. Bez ohledu na to doufáme, že jste se od nás hodně naučili!