Snadný pětistupňový průvodce, jak se zbavit plísní na podlahových nosnících

Víte, že je typické najít plíseň ve sklepě? Možná si říkáte, jak se zbavit plísní na podlahových nosnících, když vidíte, jak číhá ve vašich prostorách.

Plísně se mohou vyskytovat i za přítomnosti vlhkosti, pokud má vzduch vhodné množství vlhkosti. Vodní pára z hlíny nebo betonu je běžným způsobem, jak se dostat do plazivého prostoru.

Vlhké podnebí podporuje růst plísní, které se mohou objevit v různých oblastech vašeho majetku, zejména u podlahových nosníků. Suterénní prostory a sklepy mají potenciál k tomuto problému.

Plíseň v nosnících může narůst do takové velikosti a závažnosti, pokud není okamžitě řešena. Pokud chcete odstranit všechny spory, je nejlepší je zastavit, jakmile se objeví. Chcete -li to provést, postupujte podle těchto jednoduchých postupů.

Co způsobuje růst plísní na podlahových nosnících?

Dřevo je porézní stavební materiál, a proto je většina podlahových nosníků. Vlhkost může rychle proniknout do tkaniny, což má za následek strukturální poškození.

Poškození vlhkostí je katalyzátorem růstu plísní. Chcete -li se dozvědět více o růstu plísní, podívejte se, jak identifikovat černou plíseň. Nadměrná vlhkost, která je v suterénech častá kvůli nedostatečné cirkulaci vzduchu, je také jednou z několika příčin vlhkosti.

Myšlenka na snahu zabránit růstu plísní na podlahových nosnících a ve vašem suterénu může být trochu náročná. Suterény, více než kterákoli jiná část domu, mají tendenci akumulovat vlhkost. Zde je další návod, jak se zbavit plísní v suterénu.

Když se to stane, je to obvykle bílé. Neošetřená půda v plazivém prostoru, zejména v deštivých oblastech, je živnou půdou pro plísně.

Dávejte pozor na plísně nebo plísně, které rostou mezi podlahovými nosníky v prostoru procházení. Plísně a plísně mohou způsobovat další problémy, ale také mohou způsobovat nemoci a nemoci. Když se výtrusy z plazivého prostoru dostanou do podlahové oblasti, způsobují problémy s dýcháním a zápach, což ovlivňuje pohodu.

Jak se zbavím plísní na podlahových nosnících?

Pravděpodobně jste si uvědomili, že čištění formy z budovy je fyzicky náročný úkol. V důsledku toho potřebujete energii a hlavně čas na dokončení práce.

Proces odstraňování je na druhé straně potenciálně nebezpečný pro vaše zdraví. V důsledku toho budete potřebovat ochranné pomůcky a další čisticí materiály.

Krok č. 1. Zkontrolujte oblast

Pokud jde o odstraňování plísní, prvním krokem je posouzení problému. Do oblasti nainstalujte osvětlovací systém, který určí stupeň růstu plísní na podlahových nosnících.

K nastavení jasu světla můžete použít prodlužovací kabel. Ovládání a izolaci postižené oblasti lze dosáhnout zavěšením plastových fólií nad dveře a zablokováním potrubí pro proudění vzduchu, které vede do dalších neinfikovaných částí domu.

Krok č. 2. Směsný roztok

Smíchejte jeden díl bílého octa nebo čistého bělidla s deseti díly vody v plastové nádobě, aby vznikl roztok nastříkaný na povrchy. Pamatujte, že pokud plánujete použít bělidlo, měli byste si pořídit láhev, která vám umožní naplnit roztok, aniž byste jej postříkali, protože bělidlo má potenciál poškodit oděv a další věci. Při práci s bělidlem používejte ochrannou masku, a pokud má pracovní prostor nějaké otvory, odkryjte je, abyste zajistili dostatečné větrání.

Krok č. 3. Nastříkejte roztok

Jak již bylo řečeno, komerčně je k dispozici několik různých druhů prostředků proti plísním. Kupte si jeden a podávejte jej do nemocné oblasti podle doporučení výrobce. Drtivá většina z nich je dostupná ve formě sprejových lahví.

K provedení práce nepoužívejte silný proud vody. Výsledkem tohoto postupu může být konec šíření spor plísní na tkaninu.

Postříkejte poškozenou oblast z pevné vzdálenosti jednoho palce, abyste zajistili efektivnější řešení. Abyste byli velmi opatrní, nasaďte si ochranné brýle.

Krok č. 4. Vymažte to

Na otření nastříkané oblasti dobře funguje ručník nebo savý ručník. Musíte však zajistit, aby byl stírací materiál bez kontaminantů.

Jakmile vyčistíte nové místo, naneste na ně novou vrstvu vosku nebo akrylového tmelu. Poté, co použijete k čištění oblasti, použijte hadřík k uložení plastového sáčku. Poté pytle vyhoďte do koše.

Plíseň je vytrvalá houba, která se bez léčby znovu objeví. Abyste eliminovali růst plísní na podlahových nosnících v prolézaných prostorách, musíte tento postup provádět nepřetržitě po dobu tří dnů.

Po 24 hodinách nastříkejte roztok na povrch a očistěte jej. Pravidelně udržujte používání čerstvých hadrů.

Krok č. 5. Vydrhněte to

Nakonec zbytky důkladně vydrhněte. Nejprve zkontrolujte, zda je oblast suchá.

Musíte však být trpěliví, protože tato fáze vyžaduje čas. Odstraňte všechny zbytky plísní.

Závěr

Pokud budete postupovat podle pokynů, jak se zbavit plísní na podlahových nosnících, požádejte o pomoc odborníka pro tuto práci.