Jak dostat vosk z koberce pomocí fénu? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak dostat vosk z koberce pomocí fénu? Vosk jemně roztavte při maximálním nastavení teploty na fénu. Mezi obličejem a vysoušečem vlasů udržujte velkou vzdálenost centimetrů. Pomocí papírových ubrousků osušte vosk teplem v intervalech, dokud vosk nezmizí.

Pokud nemáte žehličku a je nutné odstranit vosk na koberci. Pak nepropadejte panice a je skvělý nápad odstranit vosk pomocí fénu. No, přátelé, je to všechno pravda. Pokud vás zajímá celý postup odstranění vosku z koberce, pak chromujete na správném místě. V tomto článku jsme uvedli všechny kroky k tomu. Stačí se podívat na papír.

Kroky, jak dostat vosk z koberce pomocí vysoušeče vlasů

V tomto odstavci se dozvíte, jak dostat vosk z koberce fénem. Zde jsme napsali metodu, která vám pomůže odstranit vosk z koberce pomocí fénu. Kroky jsou uvedeny níže:

Krok č. 1. Vymažte místo

Když je vosk ještě horký a čerstvý, rychle jej absorbujte filtračním papírem. Otočte ručník napůl a položte jej na vlhký vosk. Jemně zatlačte na místo, dávejte pozor, abyste nepořádek neotřeli nebo se ho nedotkli, protože to může umožnit, aby se vosk rozptýlil na větší plochu a pronikl hlouběji do pramene látky nebo hluboko do koberce. Vyměňte papírový ručník za nový. absorbuje více vosku. Pokračujte v blotování oblasti, dokud se vosk nebude dále přenášet papírovou utěrkou.

Krok č. 2. Zmrazte vosk

Můžete použít kostku ledu, která vám pomůže snadněji odstranit vosk. Naplňte sáček Ziploc dostatečným množstvím kostek ledu, aby zcela zakryl voskové místo. Po zavření položte sáček na vosk na několik okamžiků. Aby se vosk nenasákl, možná budete chtít obalit sáček nebo balíček ručníkem. Cílem je, aby vosk co nejstudenější ztuhl a jednoduše se odlepil od vláken koberce. Odstraňte kostky ledu a jemně vydrhněte vosk z koberce ostrým nožem nebo spodní částí kovové lžičky. Pomocí látkového nástavce vysavače vysajte úlomky vosku, aby se nevstřebaly, což vám pomůže odstranit koberec a zabránit dalšímu poškození koberce. Nedrhněte koberec silně, poškodilo by to vlákna koberce.

Krok č. 3. Vosk zahřejte fénem

Zbavit se vosku opětovným roztavením se může zdát nelogické, ale ukázalo se, že je to nejúčinnější technika jeho použití. Převážná část vosku se odstraní pomocí kostek ledu, aby se zmrazil povrch a odstranil se ztvrdlý vosk; vosk ze svíček, který vlákna koberce absorbovala, však nelze odstranit. Pomocí fénu a papírového ručníku nebo jednoduché bílé látky vosk z koberce snadno odstraníte. Rozlitý vosk zakryjte savým ručníkem nebo hnědým papírovým sáčkem. Projděte povrch filtračního papíru pomocí fénu nastaveného na vysokou teplotu. I když vosk změkne, ručník ho absorbuje a vytvoří na formě ošklivou skvrnu. Během tohoto procesu možná budete muset použít několik listů papíru. Takto postupujte, dokud na novém listu papíru nebudou vidět žádné další mastné stopy.

Co je třeba zvážit při používání fénu

Nikdy nepoužívejte horký vysoušeč vlasů, protože to může poškodit nejen váš koberec, ale i vás. Tato vysoká teplota může způsobit, že voskovaný koberec odbarví, pokud je barevný. Koberce ze syntetických polymerů jsou náchylné a při vystavení horkému fénu by se mohly roztavit, což má za následek ještě větší nepořádek. Je to také skvělý důvod, proč přestat používat sušičku přímo na voskový koberec. Jakékoli odolné skvrny nebo inkoust můžete odstranit pomocí čistého plastového sáčku, papírové utěrky a jakéhokoli savého ručníku. Při použití novin nebo jiných potištěných listů na skvrnu buďte opatrní, protože teplo z fénu může způsobit novinový inkoust migruje do vlákna koberce, protože by to mohlo způsobit skvrny po popálení. Přečtěte si, na co si dát pozor u fénu.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že všichni dostanete odpověď, jak dostat vosk z koberce fénem. Takže pokud vosk ulpí na podložce, nemějte obavy. Výše uvedené tipy vám pomohou odstranit vosk pomocí fénu. Ale před provedením tohoto postupu buďte opatrní, protože vysoká teplota může poškodit koberec. Abyste tedy porozuměli výše uvedeným krokům pro používání vysoušeče vlasů, přečtěte si tento článek důkladně od začátku do konce. Tyto tři kroky vám pomohou odstranit kroky pomocí sušičky. Děkuji, můj přítel, že jsi byl nakonec s námi! Přečtěte si související články; vědět, jak roztavit pastelky fénem a jak vybrat fén.