Jak dostat plíseň z matrace dvěma snadnými způsoby!

Pokud hledáte, jak z matrace dostat zápach plísně, je to pravděpodobně proto, že vás vůně obtěžuje již několik dní. Aby toho nebylo málo, je to pravděpodobně vaše matrace.

Když spíme, pot, odumřelé kožní buňky a další alergeny se hromadí na našem povlečení, což má za následek nepříjemný zápach. Kromě toho, že toto nahromadění ovlivňuje naši schopnost dýchat, může také vyvolat naši citlivost.

Matrace mohou s přibývajícím věkem nabírat vůně ze svého okolí. Jakmile budete vědět, odkud zápach pochází, můžete začít s jeho odstraňováním z matrace.

Je plíseň vážným zdravotním rizikem?

Problém může být, pokud se plísně nezbavíte co nejdříve, protože může způsobit dýchací potíže. Toho by si měli být vědomi zejména alergici nebo osoby se špatným imunitním systémem.

Nákladnější opravy mohou nastat, pokud je plíseň ponechána bez ošetření po delší dobu. Tyto pachy rostou ve vlhkém prostředí a pachy plísní bývají mnohem silnější, takže byste měli přijmout opatření.

Jak dostanu z matrace zápach plísně?

1. Vysušte matrace

Nechte matraci dýchat. Dej tam čerstvý vzduch a mokro uschne.

Otevřete dveře a okno, aby v místnosti mohl proudit příčný vánek. Po vysušení matraci překlopte na jednu stranu, aby se vysušily obě strany.

Abyste zajistili, že matrace zcela vyschne, můžete se na několik dní připravit na střídavé uspořádání spánku. Zlepšete cirkulaci zvýšením tepla a použitím ventilátoru v ložnici.

Sluneční UV paprsky jsou jako přírodní deodorant ideální pro sušení matrace venku.

2. Vakuum

Nejprve omyjte nástavec na čalounění teplou vodou. Když k čištění nástavce na čalounění použijete teplou mýdlovou vodu, zbavíte se veškerého prachu a bakterií, které tam ulpěly.

Pomocí nástavce na čalounění můžete důkladně vyčistit vrch, spodní stranu matrace a dokonce i švy. Čistěte i druhou stranu matrace.

Vhodným zvykem může být vysávání matrace. Pravidelná údržba odstraňuje z matrace všechny nebezpečné prachové částice, které nemusí být vhodné pro zdraví vaší pokožky.

Tato metoda může také odstranit odumřelé částice kůže, které se časem vytvářejí. Umožňuje cirkulaci čerstvého vzduchu mezi vlákny matrace, což pomáhá udržet matraci v suchu.

Pro další pomoc je zde návod, jak dostat zatuchlý zápach z matrace.

Metody, jak dostat plíseň z matrace

1. Destilovaný ocet s destilovanou vodou

Směs vody a octa je vynikající přírodní čistící prostředek, kterým můžete nahradit chemické čističe matrací. V lahvičce s rozprašovačem smíchejte stejné množství vody a destilovaného octa.

Posypte horní část matrace, dokud nebude vlhká, ale ne nasáklá, poté dobře opláchněte. Než nádobu překlopíte, abyste nastříkali na opačnou stranu, nechte zcela zaschnout.

Před použitím se ujistěte, že je matrace zcela suchá, abyste zabránili vzniku plísní.

2. Jedlá soda

Jedlá soda neutralizuje aroma a je vysoce účinná. Jedlou sodu rovnoměrně rozprostřete po celé matraci.

Můžete použít, kolik chcete. Nechte asi 30 minut tuhnout.

Čím déle se však nechá vyvíjet, tím lépe. Může uplynout maximálně 24 hodin

Abyste svou matraci dále osvěžili, ponechte ji během tuhnutí přirozenému slunci. Slunce pomáhá dezinfikovat vaši matraci vysušením případné vlhkosti.

Pomocí nástavce na čalounění otřete jedlou sodu po uplynutí doby.

3. Kukuřičný škrob

Kukuřičný škrob pomáhá absorbovat tělesný olej, což je další faktor přispívající k zápachu ve vaší posteli. Smíchejte kukuřičný škrob a jedlou sodu v malé misce a rovnoměrně ji posypte na povrch vaší matrace.

Před použitím nechte směs jeden den na matraci. Poté očistěte povrch matrace, abyste odstranili zbytky kombinace kukuřičného škrobu a jedlé sody.

4. Oleje

Než matraci posypete jedlou sodou, smíchejte v malé misce 20 kapek preferovaných esenciálních olejů. Vaše postel si může toto nové aroma uchovat několik dní.

Pro dosažení relaxačního účinku doporučujeme aplikovat esenciální oleje máty peprné, eukalyptu, citronu nebo levandule.

Jak udržovat matraci v čistotě

Skvrny odstraňte co nejrychleji, protože čím déle jej necháte bez dozoru, tím více zachytí. Pomocí čistého hadříku a studené vody místo jemně osušte.

Pokud je to možné, nepoužívejte teplou nebo horkou vodu, abyste zastavili spouštění skvrn. Veškerou zbývající vodu můžete ze skvrny odstranit čistým ručníkem a přitlačením hadříku na něj ji zvednete.

Pokud si myslíte, že to může být i na jiných částech vašeho domova, zde je komplexní průvodce, jak voní domácí plíseň.

Závěr

Hledání, jak dostat z matrace zápach plísní, je konečně zodpovězeno! Použijte tyto kroky a získejte více využití své matrace.

Pokud problém přetrvává, můžete zvážit jeho výměnu nebo kontaktovat odborníka o pomoc.