Jak dlouho vydrží ohřívač vody? 5 zajímavých faktorů ovlivňujících jeho životnost!

Jak dlouho vydrží ohřívač vody? Tradičně může trvat kolem osmi až dvanácti let. Ale pokud budete mít na paměti bezpečnostní opatření, určitě vám to prodlouží další roky, zatímco bude provádět primární péči a běžnou údržbu.

Typ ohřívače vody hraje zásadní roli při zachování životnosti. Dosud může mnoho různých typů ohřívačů vody mít různou životnost.

Konvenční ohřívač vody by mohl vydržet deset let, dostupný na elektřinu a plyn. Plynový ohřívač je ekologický, elektrický ohřívač vody vydrží roky. Beznádržový ohřívač vody poskytuje teplou vodu podle potřeby. Namísto skladování vody v nádrži nabízí beztankový ohřívač vody teplou vodu podle potřeby. Jeho životnost trvá dvacet let. Neběží dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu, aby si udrželo teplo.

Jak dlouho vydrží ohřívače vody?

Jak dlouho tedy ohřívač vody vydrží? Níže je uvedena životnost ohřívačů vody:

  • plyn bez nádrže – dvacet let
  • plyn v nádrži – osm až dvanáct let
  • elektrická nádrž – deset až patnáct let
  • elektrika bez nádrže – dvacet let

S ohledem na jeho životnost je také třeba vzít v úvahu několik faktorů. Při jejich používání buďte zvlášť opatrní. Modely mají ve srovnání s konvenčním ocelovým zásobníkovým ohřívačem nádrž ze skelných vláken. Je tedy známý vyšší očekávanou životností.

Špičkový ohřívač vody je dodáván s doživotní zárukou. Záruka má velký problém. Vyměňte poškozenou nádrž, jak chcete, spíše než ji opravujte. Zatímco někteří rádi volí levný model, stále přichází s kratší zárukou, která trvá 4 až 6 let.

Spíše než protlačit levnou nádrž, zaplaťte za další peníze za drahý model nádrže. Musí mít záruku na životnost minimálně 8 až 12 let. Drahá nádrž má vhodný kvalitní typ anodové tyče spolu s prodlouženou zárukou. Anodová tyč je zásadním prvkem pro udržení provozu ohřívače vody. I když můžete mít vylepšenou možnost anodové tyče, která spadá pod levnou jednotku, abyste získali tuto funkci, stále musíte platit za dodatečné poplatky za instalaci a náklady.

Faktory, které ovlivňují životnost ohřívače vody

Níže jsou uvedeny faktory, které mohou ovlivnit životnost ohřívače vody. Ty určí roky, po které ohřívač vody vydrží.

#1. Beztankový ohřívač vody oproti konvenčnímu zásobníku ohřívače vody

Hybridní a tradiční ohřívače vody začínají vykazovat známky stárnutí po deseti letech používání. Pokud se model tanku tentokrát porouchal, vyměňte jej jako dobré rozhodnutí. Místo opravy jej vraťte, aby byl nákladově efektivnější. Nicméně, jak dlouho vydrží beztankový ohřívač vody oproti konvenčnímu ohřívači vody? Životnost je dvacet let, protože ne vždy udrží zásobu vody. Efektivně funguje po dlouhou dobu. Možná budete chtít zjistit, kolik stojí ohřívač vody bez nádrže.

#2. Typ ohřívače vody, plynový nebo elektrický

Bez ohledu na to, o jakou elektřinu se jedná, zemní plyn je vždy ekologický a ekonomický. Plynový ohřívač vody má delší životnost než elektrický ohřívač vody. Je také relativně nižší, jak je provozován. Měli byste vědět, jak zjistit, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický.

#3. Místo instalace

Zlepšete životnost ohřívače vody jeho vhodnou instalací. Pokud jej umístíte na drsné místo, jako je garáž nebo prolézačka, je obtížné udržet jeho vysokou teplotu. V zimě je to pro vodu náročné, protože se zahřívá. Bude čelit riziku, že se opotřebuje mnohem rychleji. Užijte si horkou vodu při instalaci v oblasti s regulací teploty.

#4. Kvalita vody

Voda obsahuje rozpustné minerály, jako je tvrdá voda, což snižuje její životnost. Změkčovač vody v hadici prodlužuje životnost ohřívače vody.

#5. Údržba ohřívače vody

Doporučení výrobce je provádět roční údržbu ohřívače vody. Služba je usnadněna, protože existuje platná záruka. Prodlužte údržbu v následujících letech.

Důvody, proč zařízení přestává fungovat

Ohřívač vody náhle přestane fungovat kvůli přetlaku, protože to je jeden z důvodů jeho selhání. To je také důsledkem nadměrného zahřívání nebo vysokého vstupního tlaku. Vyhněte se tomuto problému, když umístíte teplo nádrže na sto čtyřicet stupňů nebo ještě níže. Nainstalujte nastavitelný ventil pro snížení průtoku v ohřívači vody. Dalším problémem souvisejícím s poruchou ohřívače vody je hromadění usazenin.

Kontaminanty a chemikálie ve vodě mají za následek rez nebo korozi, a tedy úniky. Pečujte o ohřívač vody vhodným způsobem, levněji nebo levněji. Ohřívač vody proto vydrží déle. A když budete nakupovat nový ohřívač vody, vyberte si model s kvalitními anodovými tyčemi. Tyto tyče fungují nejlépe, protože přitahují kontaminaci vody. Také chrání zařízení před poškozením korozí.

Zde je 7 důvodů, proč váš ohřívač vody nefunguje.

It’s A Wrap!

Nyní jste se dozvěděli, že na odpověď „jak dlouho vydrží ohřívač vody“ trvá osm až dvanáct let? Při správné péči ale počítejte s tím, že vydrží i více let. Stejně jako u klasického ohřívače vody vydrží i deset let. Nicméně výrobci již předem danou životnost znají zákazníci.