Jak zabránit plísním v lednici 3 účinnými způsoby

Plíseň v lednici je jedním z nejnepříjemnějších problémů, které mohou v domácnosti nastat. Vědět, jak zabránit plísním v ledničce, může ušetřit potraviny, které konzumujete, před škodlivými plísněmi, které by mohly ovlivnit zdraví vás a vaší rodiny.

I když jsou chladničky nezbytnou součástí každé domácnosti, málokdy se o ně řádně pečuje, plísně rostou z nedbalosti a nesprávného čištění. Když plíseň roste v lednici, může to být velmi nebezpečné.

Je to způsobeno především vývojem toxinů. Může být také škodlivý pro lidi, v některých případech je také známý vývojem nemocí.

Plíseň je nejen škodlivá, ale je také nehygienická a zapáchající zatuchlinou, což platí zejména v prostoru s omezeným prouděním vzduchu, jako je lednice. Vzhledem k tomu, že v lednici je malý zdroj světla, velmi málo ventilace a velké množství vlhkosti, jsou podmínky uvnitř ideální pro růst plísní.

Jak zabráním plísním v lednici?

V chladničce jsou různé podmínky, které přispívají k vytvoření ideálního prostředí pro růst plísní. Z tohoto důvodu byste měli přijmout určitá opatření, aby se to nestalo. Zde je další užitečný průvodce, jak vyčistit plíseň z lednice.

1. Pravidelně čistěte lednici

Odborníci doporučují vyčistit lednici jednou měsíčně základním mytím mýdlem a teplou vodou a poté správně osušit přihrádky. Kromě čištění primárních polic byste měli také vyčistit tmely, suché crispers a všechny další sekce, které jste možná zanedbali.

Plíseň se s největší pravděpodobností šíří nebo roste rychleji kvůli problému s lednicí samotnou. Pravidelně sledujte svou chladničku.

Zajišťuje, že nic nekape a že všechna těsnění jsou ve funkčním stavu. Kterákoli z nich může vést k růstu plísní. Postarejte se o případné opravy, které je třeba okamžitě řešit.

2. Udržujte jej v suchu

Plíseň je vlhkomilný organismus a pokud nebude mít přístup k vlhkosti, bude bojovat o přežití. Pravidelně odstraňujte rozlité tekutiny nebo vlhkost, která by mohla vést ke vzniku plísní, pomocí čistého ručníku a po dokončení čištění jemně otřete police a přepážky papírovou utěrkou.

3. Správně skladujte potraviny

Tvorba plísní v chladničce může být zvláště škodlivá pro ovoce a zeleninu, které by měly být vždy bezpečné a čisté, aby se zabránilo růstu plísní. Vždy zkontrolujte jídlo a odstraňte případné nečistoty z růstu.

Měli byste přemístit všechny potraviny, které jste předtím neuchovávali v uzavřené nebo vzduchotěsné nádobě. I když se v chladničce objeví plíseň, nebude pravděpodobně mít přístup k potravinám kvůli vzduchotěsnému uzávěru.

Proč mi v lednici roste plíseň?

Odolná houba a bujení způsobují plísně ve vlhkém a tmavém prostředí, jako jsou sklepy. Zde jsou základní způsoby, jak otestovat plíseň ve sklepě.

Chladničky, protože jsou tmavé, mokré a studené, podporují tvorbu plísní. Pokud vám v ledničce roste plíseň, zničí vám to jídlo, vydá hnilobný zápach a zašpiní vnitřek chladničky.

Plíseň, kterou najdete v ledničkách v důsledku plesnivých potravin, které uvnitř skladujete. Když se potraviny nechají hnít v lednici, je běžné, že se vyvinou plísně.

Plíseň může v důsledku pohybu vzduchu cestovat na jiná místa. Růst plísní ve vaší chladničce může být podpořen vysokou vlhkostí a hromaděním vody v chladničce.

Jak skladuji potraviny?

Mléko a další mléčné potraviny

Nejlepší by bylo, kdybyste zabalené sýry skladovali směrem k zadní části lednice nebo v zásuvkách. Mléčné potraviny byste měli uchovávat spíše na hlavních policích než ve dveřích. Police ve dveřích jsou citlivé na změny teploty, které mohou ohrozit kvalitu mléčných potravin, které jsou na nich skladovány.

Maso a ryby

Zabalené potraviny by měly být umístěny v nádobě nebo na talíři, aby se zabránilo úniku. Pro tento typ potravin se doporučuje skladování ve spodní polici, aby se zabránilo kontaminaci potravin nad nimi kapkami.

Jedlé rostliny a ovoce

Míchání tohoto typu potravin s rostlinami a ovocem, které jsou citlivé na etylen, se nedoporučuje.

  • Zelenina

Zabalte salátovou zeleninu do voskovaného papíru se vzduchovými otvory, aby se ničím nekontaminovala. Pokud chcete tuto zeleninu uchovat čerstvou po delší dobu, můžete ji zabalit do vlhké papírové utěrky. Saláty by měly být uchovávány v křehké nádobě.

  • Kontejnery

Pomůže, když budete dresinky, olivy a želé skladovat na polici dveří chladničky. Jsou to neuvěřitelně stabilní věci, které jsou jen okrajově ovlivněny kolísáním teplot v prostředí.

Závěr

Přesné informace o tom, jak zabránit plísním v chladničce, získáte u společnosti nebo v příručce majitele. Můžete se také zeptat v okolí majitelů, kteří mají stejný problém a poradit se, jak to udělali.

Navíc, když se potýkáte s plísní, vždy noste ochranné pomůcky, abyste se ochránili před možnými škodlivými účinky. Než vložíte všechny položky zpět, nechte chladničku důkladně vyschnout.