Jak dlouho vydrží ohřívač vody? 5 nejlepších faktorů, které je třeba zvážit!

Zajímá vás, jak dlouho vydrží ohřívač vody? Bylo zjištěno, že zařízení může vydržet počínaje 8 až 12 lety, ale může pokračovat i další roky, při dodržení všech nezbytných preventivních opatření. Nicméně vyžaduje primární péči a běžnou údržbu, aby se zabránilo jeho nefunkčnosti, která bude nakonec vyžadovat novou výměnu.

Mějte na paměti, že typ ohřívače vody hraje zásadní roli při zachování životnosti ohřívače vody. Některé typy ohřívačů vody mohou mít očekávanou životnost, takže je ideální k nákupu.

Tradiční nádrže ohřívače vody mají očekávanou životnost deset let. Stačí si vybrat mezi elektrickými a plynovými ohřívači vody, kde první může vydržet roky ve srovnání s prvním, zatímco součásti plynových ohřívačů se mohou rychle opotřebovat nebo zlomit, protože toto je pouze přehled, takže čtěte dále!

Faktory ovlivňující životnost ohřívače vody

Níže jsou uvedeny faktory, které ovlivňují očekávanou životnost ohřívače vody a určují roky, které lze v zařízení očekávat.

#1. Kvalita vody

Voda má své rozpustné minerály, jako je tvrdá voda, což snižuje očekávanou životnost zařízení. Ale pak změkčovač vody nejlépe prodlouží životnost zařízení.

#2. Typ ohřívače vody

Zemní plyn představuje ekologickou a ekonomickou alternativu namísto elektřiny. Plynový ohřívač má delší životnost než elektrický ohřívač vody, ale při provozu stojí méně.

#3. Bez nádrže oproti tradiční nádrži ohřívače vody

Hybridní a konvenční ohřívač vody začaly v posledních deseti letech vykazovat známky stárnutí. Model nádrže, který se porouchá, vyžaduje novou výměnu místo opravy, takže je nákladově efektivní. Ale jak si myslíte, že mezi konvenčními ohřívači vody vydrží bez nádrže? Jejich životnost se prodlužuje na 20 let, nezadržují vodu jako vždy a slibují efektivní provoz po mnoho let. Možná vás také bude zajímat informace o běžných problémech s ohřívačem vody bez nádrže.

#4. Údržba ohřívače vody

Údržba ohřívače vody se každoročně provádí podle doporučení výrobce. Servisní služba je rozšířena na lidi, dokud nebude mít platnou záruku, ale stále se prodlužuje na roky.

#5. Místo instalace ohřívače vody

Instalujte ohřívače vody, ale zajistěte, aby jejich umístění dále prodloužilo jejich životnost. Je však náročné umístit ohřívač vody na drsné místo, jako je garáž nebo prolézačka. V zimním období může být ohřívání vody náročné, že na těchto místech se zařízení může opotřebovat mnohem rychleji. Ale pak si užijte používání horké vody při instalaci ohřívače vody v prostoru s regulovanou teplotou.

Zařízení náhle přestane fungovat: Výměna vs. Oprava

Existují důvody, proč ohřívač vody náhle přestane fungovat, přičemž pro takovou poruchu je společné přetlakování, protože vysoký tlak a zátěž způsobují přetlak na nadměrném nebo vstupním ohřevu. Vyhněte se problému umístěním nádrže o 140 stupňů níže a instalací nastavitelného ventilu, který sníží průtok vody. Nicméně hromadění sedimentů je jedním z běžných problémů, které si všimli, že kontaminanty a chemikálie ve vodě mohou způsobit rez nebo korozi, a tím způsobit úniky.

Očekává se, že při správné péči a správné údržbě ohřívače vody vydrží déle, ať už levnější nebo dražší. Nyní máte tip, jak dlouho ohřívač vody vydrží. I když se rozhodnete koupit ohřívač vody, ujistěte se, že vyberete kvalitní model a anodovou tyč, protože ta funguje úžasně. Poté přitahuje kontaminaci vodou a zároveň chrání zařízení před dalším poškozením korozí.

Ve skutečnosti bude složité a náročné identifikovat problém v zařízení, že první znamení by chybělo v horké vodě. Při bližším pohledu na ohřívač vody jsou zřetelně pozorovány úniky, kapání a velké louže. Nyní se budete starat o výměnu nebo opravu ohřívače vody. Obvyklá mylná představa je, že ohřívač vody, který přestane fungovat, potřebuje výměnu; rezerva je mnohem lepší, s netěsnou nádrží.

K běžným problémům v ohřívači vody dochází kvůli výměně součástí. Rezerva je mnohem nákladnější než oprava toho, že se rozšiřující rodina rozhodne pro přechod na beznádržový ohřívač vody. Rozhodněte se, zda si nastavíte ohřívač bez nádrže, nebo si vyberte ten s větší kapacitou.

Odstranění zařízení je mnohem lepší alternativou, kterou je třeba zvážit po dosažení věku deseti let se základní nádrží, která prosakuje. Než zatlačíte na výměnu, ujistěte se, že nedošlo k žádnému elektrickému problému, včetně spálení pojistky nebo vypadlého jističe. Problémy mohou způsobit selhání zařízení. Přestože ohřívač vody tak dobře běží, odborníci i po deseti letech stále doporučují nákup nového. Nebo může neočekávaný únik způsobit záplavu vody, což povede k dalším škodám.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte odpověď na to, jak dlouho ohřívač vody vydrží. Průměrná očekávaná životnost by byla osm až dvanáct let a mnohem více let v závislosti na uvažované údržbě. Vždy však zvažte dodržení nezbytných preventivních opatření, aby nepřestal fungovat. Ještě lepší je zvolit takové typy ohřívačů vody, které si udrží životnost po celá léta.

Postupujte podle všech navrhovaných tipů a trvale se spokojte s lepší alternativou, takže tyto informace sdílejte se svou rodinou, přáteli a sousedy, aby věděli, jak dlouho ohřívač vody vydrží! Můžete si také přečíst o tom, jak opravit ohřívač vody, který bublá, a jaké jsou části ohřívače vody.