Kolik spropitného Maitre D na svatbě: Průvodce etiketou

Ti, kteří chtějí vědět, kolik dát Maitre d na svatbě spropitné, mohou zvážit 20 % z celkového poplatku. Chcete-li se však dozvědět více o etiketě spropitného pro svatební prodejce, pokračujte ve čtení níže.

Když už jsme u toho, znáte svatební prodejce, které budete na svatbě potřebovat? Více informací naleznete v tomto kompletním kontrolním seznamu svatebních dodavatelů.

Spropitná etiketa 101: Kolik spropitného Maitre D na svatbě

Ne všechny svatby mají Maitre d, ale některé svatební hostiny nebo cateringové společnosti přidělují Maitre d. Maitre d je zodpovědný za zajištění hladkého chodu jídla na svatební hostině, takže je přijatelné dát jim pouze spropitné.

Jak již bylo řečeno, kolik byste měli spropitné na svatbu Maitre d? Zvažte, že 15 až 20 % z celkového účtu dáte svému Maitre d.

Toto procento je také to, co se obvykle dává ostatním svatebním prodejcům odpovědným za svatební catering a potřeby jídla. Pokud se cítíte extra štědří, můžete Maitre d dát spropitné 100 $ nebo vyšší.

Kdy byste měli dát spropitné Maitre d?

V některých případech nemusíte spropitné dávat Maitre d, hlavně proto, že někteří prodejci, jako je místo konání nebo catering, již zahrnují spropitné na celkovém účtu. Zkontrolujte rozpis vašeho poplatku, a pokud není zahrnuto spropitné, přidělte alespoň 15 % jako spropitné pro Maitre d.

Pokud máte velkou svatbu, můžete také dát Maitre d $ 1 za svatebního hosta, zvláště pokud tento prodejce pracuje pro jinou osobu a nevlastní cateringovou firmu. Nezapomeňte však také dát spropitné dalšímu personálu a personálu odpovědnému za stravování hostů.

Přiměřená částka by byla alespoň 50 $ pro kuchaře a 20 $ pro obsluhu a číšníky. Můžete také kombinovat všechny tipy, takže je kuchař rozdělí pro lidi pod nimi.

Spropitné dáváte Maitre D na svatbě?

Spropitné není povinné, ale je zvykem dávat najevo uznání prodejcům, kteří vám pomohou mít svatbu hladkou a bez stresu. Spropitné by však mělo být dobrovolné a snoubenci mohou dát částku, kterou dovolují jejich finanční možnosti.

Maitre d na svatbě můžete spropitné s 15 % z celkového účtu nebo 1 dolarem na hosta. Po svatbě můžete dát spropitné, ale nezapomeňte ani na částku za servery.

Mezi další významné zaměstnance svatební hostiny, kteří by také ocenili spropitné, patří koordinátor na místě a vedoucí banketu. Ale pokud jste viděli 2% servisní poplatek zahrnutý v celkovém účtu, nemusíte spropitné zvlášť.

Zde je, kolik spropitného koordinátorovi svatebního místa v případě potřeby.

Jaká je nejlepší etiketa při spropitném svatebním prodejcům?

Nejlepší etiketa při tipování svatebních prodejců, jako je Maitre d, je minimálně 20 % z celkového poplatku. Standardní částka začíná na 15 až 20 % z cateringového poplatku, ale svatebnímu prodejci můžete dát i 100 až 300 USD.

Jediný případ, kdy je spropitné zbytečné, je, pokud smlouva již pokrývá spropitné. Jak již bylo řečeno, musíte před recepcí splnit spropitné nebo celkový účet.

A naopak můžete dát samostatné spropitné po cateringové službě, pokud není zahrnuto v celkovém účtu. Předejte to Maitre d a dalším zaměstnancům nebo pověřujte někoho jiného, ​​aby po recepci řídil tipy svatebních prodejců.

Dávání spropitného před a po službě

Ačkoli většina párů dává přednost spropitnému svým svatebním prodejcům po skončení služby, neexistuje správný nebo špatný čas na spropitné. Používají zkušenosti, aby věděli, jaká částka by byla přiměřená.

Další možností, jak vyzkoušet, je však dát spropitné před službou. To má sloužit jako motivace a zajistit uspokojivé služby ze strany prodejců.

Kdo by měl dát svatebním prodejcům spropitné?

Nevěsta nebo ženich mohou obálku se spropitným předat prodejci. Ale kvůli různým svatebním povinnostem mohou také pověřit někoho jiného, ​​aby dal prodejcům tipy.

A pokud jde o kohokoli, kdo by měl platit za svatební tipy, může je vzít na ramena snoubenci, svatební hostitelé nebo jejich rodiny. Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď na to, kdo platí spropitné, kvůli různé finanční dynamice ve svatbách.

Jak zjistit, kdy dát svatebním prodejcům spropitné

Obecnou zásadou je, že obvykle nemusíte dávat spropitné samotným majitelům firem. Ale na druhou stranu ti, kteří pracují pod někým jiným, vždy ocení tipy.

Nicméně není důvod nedat spropitné svatebnímu prodejci, který poskytl výjimečné služby. V opačném případě projevte své uznání tím, že jim doporučte, aby zanechali dobrou recenzi své firmy, pokud jste omezeni rozpočtem na spropitné.

Co je to kapitánský tip?

Spropitné od kapitána je spropitné, které dáte kapitánovi číšníkovi nebo vrchnímu číšníkovi. Obvykle činí 5 % z celkového účtu.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kolik spropitného Maitre d na svatbě, což je 15 až 20 % z celkového poplatku nebo 1 $ za svatebního hosta.

Můžete také zkontrolovat rozpis poplatků, protože někteří prodejci zahrnují spropitné do celkového poplatku za službu. Doufáme, že vám tento průvodce etiketou pomůže; Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět níže.