Jak zabránit tomu, aby se přikrývky sbalovaly v sušičce? 3 úžasné tipy!

Máte obavy, jak zamezit tomu, aby se přikrývky v sušičce sbalily? Nastavením teploty sušičky na typické tepelné nastavení, pomocí tenisového míčku, pracích sáčků a sušení pouze jedné přikrývky najednou. Všechny tyto věci vám pomohou zabránit tomu, aby se vaše přikrývky sbalily v sušičce.

Většina lidí si nechává přikrývky odborně vyprat, ale to může být poměrně nákladné a ne vždy je to pro každého možné. Pokud potřebujete ušetřit peníze, můžete si deky sušit sami a dosáhnout vynikajících výsledků.

Jediný problém, který má většina lidí, je ten, že přikrývky se mohou občas srolovat uvnitř sušičky, což je nepohodlné. Ano, sušení přikrývek se v některých případech zdá mnohem složitější než jejich čištění. Rozhodně by netoužili po drahých krytinách, které by se jednoduše srolovaly. Pojďme se blíže podívat na to, jak zabránit tomu, aby se přikrývky v sušičce zamotávaly/sbalovaly. Nejlepší je také vědět, jak zabránit tomu, aby se přikrývky sbalily v sušičce.

Tipy, jak zabránit sbalení přikrývek v sušičce

Někdy se přikrývky v sušičce sbalí a je komplikované takové přikrývky po vyjmutí ze sušičky opravit. Ale přestaňte se starat o to, jak zabránit tomu, aby se přikrývky v sušičce sbalily. Níže jsme sepsali několik návrhů. Tím, že je použijete na přikrývky, můžete tyto problémy vyřešit. Pojďme začít!

#1. Vyberte správnou vhodnou teplotu a režim

Vrásky vznikají, když se polymerní řetězce v přikrývkách zhorší v důsledku vysoké teploty nebo environmentálních událostí. V důsledku toho je nastavení tepla nejrychlejším způsobem, jak se tomuto problému vyhnout. Musíte věnovat velkou pozornost teplotě sušení tkaniny. Narušením kovalentních vazeb ve struktuře a způsobením extrémní ztráty vody. Kromě toho má mnoho jednotlivců tendenci kontrolovat své telefony tím, že je zpřístupňují.

Když vlhký vnější vítr vnikne do přikrývky a umožní jí postupně se sbalit, je tato praxe nebezpečná. Na sušicích strojích budou často k dispozici různá nastavení sušení s různou dobou trvání a teplotou pro každý hadřík.

Příležitostné, těžké oblečení, hedvábí, vlněné a bavlněné tkaniny jsou některé z nejběžnějších nastavení na strojích. Způsob sušení můžete upravit tak, aby vyhovoval konkrétním druhům přikrývek ve vaší domácnosti!

Doporučujeme sušit těžké přikrývky na nastavení Super Dry po dobu přibližně 124 minut. Aby nedošlo k poškození tkaniny dražších přikrývek, včetně fleecové přikrývky, je vhodné použít nastavení Sušení pro ponechání zhruba 1 hodinu. Je důležité mít na paměti, že musíte deku sušit, dokud nebude mírně vlhká, a poté ji nechat uschnout na vzduchu. Když je oblečení venku suché, zůstává docela nehybné. To je ideální pro mechanismus přestavby hydroxylové skupiny, který plně obnovuje materiál do předchozího stavu.

#2. Používejte tenisové míčky

Vložit tenisový míček do tohoto sušiče vypadalo divně. Zdá se však, že jsou docela šikovné na mytí k provádění činností. Přikrývky se často během pracího cyklu předcházejícího sušení několikrát promíchají kvůli rotaci bubnu. Protože se textilie neustále dotýkají vysokou rychlostí, vzniká elektrostatická síla a tření, což vede k tomu, že se další vlákna přitahují dovnitř a shlukují se ve vaší přikrývce.

Tenisové míčky mají na vnější straně svazek vláken a skládají se převážně z fleecu nebo vlny. Toto je ohromná magnetická látka. Pro ilustraci, když nosíte mikinu a objímáte jinou osobu v mrazu, můžete často cítit drobné škubnutí.

Když jsou tenisové míčky umístěny v sušičce, tření vytváří statickou elektřinu pomocí opačných iontů. Výsledkem je, že když vhodíte míč do sušičky a přikrývky, síla se přenese přes jeden předmět na druhý, čímž se sníží tření, což vede k tomu, že se přikrývka zvedne.nTento postup však funguje pouze tehdy, když přikrývku zavěsíte, aby uschla. krátce po umytí.

Tenisový míček, který by nehybně odpočíval, by již nefungoval, pokud by byl ponechán po dlouhou dobu nebo dnes v noci, což znamená, že by se záhyby vytvořily hlavně na přikrývce, když je naskládána na sebe, což by promarnilo složitý výkon, který jste předtím podávali. Nejlepší je také vědět, jak nainstalovat vypouštěcí hadici pračky a jak opravit pračku, která nevytéká.

#3. Používáním pracích sáčků

Prací sáček je sáček složený z jemně pletené nylonové síťoviny s otvory, které zabraňují prodlužování a poškozování oděvů. Sáčky na prádlo jsou zvláště užitečné při ochraně vlny nebo skákacích přikrývek před přehřátím uvnitř sušičky. Kromě toho může prací sáček sbírat energii a minimalizovat statickou elektřinu produkovanou třením přikrývky.

Abyste zabránili úrazu elektrickým proudem, vyměňte prací sáček, když jej umístíte do sušičky. Vkládání sáčků na prádlo do sušičky vám pomůže zabránit tomu, aby se přikrývky sbalily v sušičce, a zabráníte tak poškození přikrývek teplem sušičky.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po přečtení tohoto článku se všichni naučíte, jak zabránit tomu, aby se přikrývky v sušičce sbalovaly. Výše jsme zmínili skvělé tipy. Pokud použijete tyto tipy před přidáním přikrývky do sušičky, doufejme, že zabráníte tomu, aby se v sušičce sbalily. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi.