Jak dlouho vydrží matrace z paměťové pěny

Pokud vás zajímá, jak dlouho vydrží vrchní matrace z paměťové pěny, mohou to být až 3 roky. Ale protože existuje mnoho proměnných, které je třeba vzít v úvahu, tento článek se bude zabývat tím, co mu pomůže vydržet nebo se rychleji poškodit. Budeme také mluvit o tom, kdy jej musíte vyměnit.

Ti, kteří se zajímají o postele z paměťové pěny, si mohou také prohlédnout náš samostatný článek o tom. Zde je očekávaná životnost matrace z paměťové pěny.

Jak dlouho vydrží matrace s paměťovou pěnou a proč

Krycí matrace z paměťové pěny mohou vydržet 3 roky. Ale protože ne každý topper s paměťovou pěnou na trhu je stejný, mohou některé produkty vydržet kratší nebo delší než 3 roky. Paměťová pěna je nicméně jedním z nejtrvanlivějších materiálů pro zavírač matrací.

Opotřebovává se vrchní vrstva z paměťové pěny?

Použití

Krycí matrace z paměťové pěny se nakonec opotřebuje, protože ji používáme každý den. Možná také nerozdělujete tlak na produkt otáčením nebo převrácením. Kromě toho nezapomeňte zkontrolovat hmotnostní limit topperu, protože těžší jedinci vyžadují odolnější strukturu, aby se zabránilo prověšení nebo rozpadání paměťové pěny.

Může vám také pomoci vědět, jaké jsou nejlepší matrace pro osoby s nadváhou.

Deformovaná matrace

Na postel je navrchu umístěna vrchní část matrace z paměťové pěny, která zlepšuje její pocit a slouží také jako dodatečná ochrana. Je to také běžný prostředek pro ochablou matraci. Umístění vrchní desky z paměťové pěny na poškozené lože však urychlí její deformaci, protože bude sledovat tvar pod ní.

Jak zajistit, aby matrace z paměťové pěny vydržela?

 • Nejprve vyberte tlustý krycí materiál z paměťové pěny, protože tenké krycí materiály pod dva palce velmi rychle ztratí svůj tvar
 • Nepoužívejte již zdeformovanou postel
 • Zkontrolujte doporučení výrobce ohledně překlopení nebo otočení mulčovače
 • Postel používejte opatrně a vyhněte se jí skákání nebo pronikání vlhkosti do materiálu, který může urychlit degradaci
 • Udržujte matraci v čistotě tím, že ji budete každý týden vysávat a skvrny ošetřit co nejdříve
 • Jak často byste měli měnit paměťovou pěnu?

  Svrchní kryt z paměťové pěny můžete měnit tak často, jako každoročně nebo každé tři roky, jakmile dosáhne očekávané životnosti. Na zvážení získání náhrady však nemusíte čekat tři roky. Zkontrolujte, zda váš vrchní materiál matrace z paměťové pěny není ochablý, nemá hrudky nebo nemá deformaci v celkové struktuře.

  Pamatujte, že stav toppera může ovlivnit váš spací komfort a podporu. A zatímco topper může vyřešit povislou matraci, zvažte prosím investici do nové postele pro dlouhodobé řešení. Pokud je tvar pod ním zdeformovaný, matrace bude pravděpodobně vyžadovat výměnu mnohem dříve.

  Vyplatí se koupit matraci s paměťovou pěnou?

  Paměťová pěna vydrží déle než jiné materiály

  Krycí matrace z paměťové pěny se dodávají v různých typech, ale ty vyrobené z pěny s vysokou hustotou stojí za nákup. Pamatujte, že pěnové materiály s vysokou hustotou vydrží delší dobu používání než levnější zavírače paměťové pěny s nízkou hustotou. Použití matrace z paměťové pěny navíc zlepší konturovací schopnost postele, což je výhodné pro spáče, kteří potřebují úlevu od bolesti.

  Paměťová pěna pomáhá zmírnit tlak

  Záda, kyčle a ramena mohou být nepříjemné a bolestivé, protože přijímají tělesnou hmotnost během spánku. Proto potřebujete matraci, která bude tyto části těsně tlumit. Kompresi za tímto účelem zajistí vrchní vrstva z paměťové pěny, která zmírní a zabrání bolesti těla.

  Jak používat vrchní matraci s paměťovou pěnou

 • Otevřete vrchní část matrace z paměťové pěny a nechte ji expandovat a větrat
 • Položte topper na matraci se zarovnanými okraji
 • Nainstalujte popruhy, pokud je má zavírač, aby zajistily rohy matrací
 • Nainstalujte prostěradlo jako obvykle
 • Položíte podložku na matraci přes paměťovou pěnu?

  Umístění podložky na matraci přes kryt matrace z paměťové pěny není zásadní, ale není to ani nepřijatelné. Někteří pražci mohou například chtít vyšší a silnější postel nebo změnit celkový dojem ze spací plochy. Pokud se chystáte instalovat podložku na matraci, dejte ji přes kryt a vše zakryjte vestavěným prostěradlem, které zajistí tři materiály.

  Topper s paměťovou pěnou a zavařovačkou na vajíčka

  Krycí matrace z paměťové pěny

  • Konturovací charakteristika paměťové pěny pomáhá při úlevě od tlaku a bolesti těla
  • Krycí materiály z paměťové pěny, jako jsou ty, které jsou vyrobeny z materiálů s vysokou hustotou, vydrží déle než jiné krycí kryty
  • Dodává se v různých typech
  • Tradiční kryty z paměťové pěny mohou udržovat teplo
  • Může být drahý

  Krycí matrace na vajíčka

  • Hrboly vrchní části matrace vaječné přepravky podporují neutrální páteř
  • Tvar vrchní části matrace na vajíčka poskytuje lepší proudění vzduchu než molitanové zavírače
  • Kryty na vajíčka jsou lehké, aby se daly snáze přenášet
  • Relativně dostupné
  • Některé jsou chatrné a náchylné k brzkému poškození

  Závěr

  Byl tento článek užitečný? Abychom si mohli rychle shrnout naši diskusi o tom, jak dlouho vydrží vrchní matrace z paměťové pěny, může být užitečná až 3 roky v závislosti na její kvalitě a způsobu používání. Je to jeden z trvanlivých krytek, ale stále se může opotřebovat používáním.

  Zde je vše, co byste měli vědět o očekávané životnosti matrace pro další užitečné informace.