Nejlepší 5stupňový průvodce vlastními silami, jak opravit obložení poškozené vodou

Zkoumání poškození je zásadním krokem při opravě obložení poškozeného vodou. Předtím si však musíte být vědomi různých druhů obložení.

To má určit, která část vašeho domova potřebuje vaši pozornost v případě poškození vodou. Proto jsme zahrnuli různé druhy dřevěných obložení a jak a proč získávají poškození vodou.

Zahrnuli jsme také značky, na které si musíte dávat pozor, a kroky, které je třeba udělat pro obnovu dřevěného obložení. Udělejte si čas na přečtení, protože je nabitý informacemi.

Různé druhy dřevěných obkladů

Dřevěné obložení může používat buď tradiční masivní dřevo, nebo dřevěné desky. Ačkoli jsou oba technicky dřevěné, jejich pocit a elegance se liší.

Masivní dřevo je považováno za elegantnější, ale z hlediska nákladů majitelé domů upřednostňují inženýrské dřevo. Čtyři druhy dřevěných obložení jsou obložení stěn, obložení, stropní obložení a venkovní obložení.

Obložení stěn dodává vašemu domovu pocit sofistikovanosti a obvykle je vyrobeno z dřevěných výrobků. Mohou být buď přetřeny nebo namořeny. Také zvyšují vaši domácí hodnotu.

Wainscoting může být provedeno v různých designových volbách. Má však nevýhodu v náchylnosti k poškození vodou. Doporučujeme použít teak pro obložení, protože dobře drží, pokud je použit pro strukturální konstrukci.

Stropní obložení je nejtrvanlivějším typem obložení. Působí jako izolace a odolávají změnám vlhkosti, takže vnitřek vašeho domova je pohodlnější.

Konečně, vnější obložení může být také namořeno nebo natřeno. Ze všech čtyř typů je také udržitelný a ekologický.

Poté, co znáte různé typy obložení, jste nyní více připraveni přečíst si, jak mohou způsobit poškození vodou.

Jak obložení způsobí poškození vodou?

Poškození vašich stěn a stropu může nevyhnutelně vést k poškození vašeho dřevěného obložení. I když je dřevo použité pro vaše obložení ošetřeno, není zcela chráněno před vodou.

Voda je také hrozbou pro její estetiku. Může to způsobit změnu barvy.

V konečném důsledku může neošetřené poškození dřeva vodou ovlivnit strukturální integritu vašeho domova. To by mohlo vést k vyšším nákladům na opravy a nižší tržní hodnotě vašeho domu.

To jsou důsledky poškození vodou, ale níže jsou značky, abyste si na ně mohli dát pozor.

Typické známky poškození vodou na obložení

1. Pokřivené dřevo

Jak bylo uvedeno výše, obložení může být náchylné ke změnám vlhkosti. Mohou se zmenšit nebo rozšířit v závislosti na úrovni vlhkosti vašeho domova. Přestože rozsah změn tvaru závisí na kvalitě a druhu dřeva, stále musí reagovat na různé úrovně vlhkosti.

2. Vodní skvrny nebo změna barvy

Vodní skvrna je typ změny barvy, ke které dochází v důsledku poškození vodou. Nepochybně to není obtížné zjistit, protože vaše dřevěné obložení má také estetickou hodnotu pro váš domov. Pokud je ovlivněn jeho fyzický vzhled, pravděpodobně si toho všimnete.

3. Přítomnost plísní

Vzhledem k tomu, že je obložení spojeno se stěnami, stropem a vlečkou, jsou také zranitelné, když tyto struktury způsobí poškození vodou.

To zahrnuje přítomnost plísní, zejména se skrytými netěsnostmi za strukturami, jak již bylo zmíněno dříve. Poté, co projdete známkami poškození vodou na obložení, přejděte k další části článku, kde se dozvíte, jak opravit poškození vodou.

Kroky k opravě obložení poškozeného vodou

Krok č. 1. Prozkoumat

Prozkoumejte rozsah poškození vodou na dřevěném obložení. Bylo delaminováno? Pokřivilo se dřevo nebo se odlupuje?

Při zkoumání stavu vašeho obložení zvažte tyto otázky. Poté zdokumentujte poškození vodou, než se obrátíte na svého poskytovatele pojištění.

To má zajistit, že máte důkaz o stupni poškození, a mohlo by vám to pomoci s pojistnou událostí. To by také vašemu právníkovi usnadnilo pomoc s vaším nárokem.

Po zdokumentování budete možná chtít objasnit své pojistné krytí u svého právníka a pojišťovny. To je jisté, pokud je poškození vodou, ke kterému došlo ve vašem domě, zahrnuto v pojistném krytí vašeho domova.

Krok č. 2. Odebrat a obrousit

Po prozkoumání poškození pokračujte v odstraňování poškozených částí dřevěného obložení ze zdi. Odstraňte lepidlo z laminátu obložení. Poté plochu obrouste, aby se dřevěná výplň snáze přichytila ​​k povrchu.

Krok č. 3. Naneste epoxidovou pryskyřici

Před nanesením epoxidové dřevěné výplně se ujistěte, že je laminát suchý. Před aplikací také směs dřevěných plniv promíchejte. Poté rozetřete na povrch a nechte zaschnout.

Krok č. 4. Znovu připojit

Po vyplnění prostorů vašeho laminátu můžete nyní laminát znovu připevnit na dřevěné obložení. Zajistěte, aby lepidlo bylo hladké a rovnoměrně nanesené.

Poté pomocí malířské pásky držte konstrukci na místě. Nakonec nechte lepidlo zaschnout.

Krok č. 5. Pískujte a pečeť

Celou věc obrousit, aby se tmel snáze nalepil na opravené místo. Nakonec na povrch naneste čirý tmel na dřevo.

Závěr

Dřevěné obložení má ve vašem domě více než jedno použití, takže je přirozené, že byste je chtěli obnovit po poškození vodou. V takové situaci bychom si přáli, abyste se z tohoto článku dozvěděli, jak opravit obložení poškozené vodou.