Co zabíjí plíseň a plíseň na koberci: 3 nejlepší produkty k použití

To, co zabíjí plíseň a plíseň na koberci, může mít mnoho podob. Pokud si přejete dostupná řešení pro domácnost, projdeme je níže.

Pokud jde o komerční, existuje jeden, který může zabránit růstu plísní a plísní. Kromě produktů máme také kroky a tipy při odstraňování a prevenci růstu plísní.

Plíseň a plíseň na kobercích

Plíseň a plíseň rostou ve vlhkém a tmavém prostředí. Začínají jako spóry plísní a mění se v plíseň, jakmile zjistí vlhkost, kterou se mohou živit. Podívejte se do našeho článku o vymýcení spor plísní, abyste zabránili růstu plísní.

Vzhled je to, co odlišuje plíseň od plísní. Plíseň je obecně plochá a prášková. Plíseň naopak vypadá fuzzy a slizce.

Plíseň je také to, na co se lidé často odvolávají, když se řekne růst plísní. Ve skutečnosti se však jedná pouze o specifický druh plísně.

Rozdíl mezi plísní a plísní stranou, jak se plíseň a plíseň vůbec tvoří v kobercích? Zjistěte to níže.

Jak se na kobercích tvoří plíseň a plíseň?

Koberce získávají plíseň z různých důvodů. Jedním z důvodů může být špína obsahující spóry plísní a vlhkost.

Dalším důvodem mohou být netěsnosti, kdy váš koberec zvlhne. Nebo váš koberec nebyl správně vysušený.

Výše uvedené důvody jsou všechny věrohodné. Největší důvod, proč koberce získávají plísně, je však jejich schopnost absorbovat vlhkost. To však není jejich chyba; je to jen jejich charakteristika.

Ovlivňují lidi a domácí zvířata?

Ano, plíseň postihuje lidi a domácí zvířata. U lidí se příznaky mohou projevit jako kožní alergie a respirační problémy.

Koberce jsou také dětská vnitřní hřiště. Pokud je tedy koberec kontaminován plísní, může být vystaven plísni. Nahlédněte do našeho článku o odstraňování skvrn z plísní v kočárku vašeho dítěte, aby bylo vaše dítě chráněno před expozicí plísním.

Expozice plísní by vedla ke zvýšeným šancím na získání astmatu. Mohlo by to také vést k některým neurologickým problémům.

Účinky plísně na domácí zvířata se mohou pohybovat od respiračních obtíží až po ztrátu chuti k jídlu. Když požírají plíseň, mohou pociťovat tělesný třes. Dávejte si proto pozor na jídlo, které dáváte svým mazlíčkům.

Kroky k odstranění plísní a plísní

Krok č. 1. Vyvětrejte a izolujte

Může to znít rozporuplně, ale zůstaňte s námi. Izolujte oblast kontaminovanou plísní od ostatních částí domu.

Použijte plasty k zablokování dveří, které vedou do jiných oblastí uvnitř domu. Poté místnost vyvětrejte otevřením oken nebo dveří vedoucích ven.

Krok č. 2. Kartáč nebo vysavač

Nasaďte si ochranné vybavení. Poté očistěte viditelnou formu tvrdým kartáčem nebo použijte vysavač. Pokud se rozhodnete použít vakuum, použijte vakuum s filtrem HEPA.

Krok č. 3. Vyčistěte a dezinfikujte

Použijte čistič, který účinně zabíjí plísně a jejich spory.

Krok č. 4. Vysušte a vakuujte

Po vyčištění a dezinfekci nechte koberec zaschnout. Poté, co řádně uschne, znovu jej vysajte, abyste odstranili zbývající spóry.

Krok č. 5. Kabát

Pro další ochranu naneste protiplísňový nátěr. Protiplísňový povlak pomáhá v budoucnosti předcházet růstu plísní a plísní.

Které produkty fungují nejlépe?

Doma existuje několik dostupných produktů, které můžete použít k hubení plísní a plísní. Tady jsou některé z nich:

1. Prací prostředek

Smíchejte čtvrt šálku průsvitného tekutého pracího prostředku do šálku teplé vody. Poté namočte tuhý kartáč do směsi a vydrhněte koberec. To může fungovat s koberci ze syntetických i přírodních vláken.

2. Ocet

Vytvořte směs octa a vody smícháním šálku octa a dvou šálků vody pro syntetické koberce. U koberců z přírodních vláken použijte pouze čtvrt šálku octa a stejné množství vody. Směsí vydrhněte koberec tuhým kartáčem.

3. Amoniak

Amoniak lze použít pouze na koberce z přírodních vláken-smíchejte půl šálku vlažné vody a lžíci domácího čpavku. Poté plíseň setřete tvrdým kartáčem a koberec vydezinfikujte.

Tipy na prevenci plísní a plísní na koberci

Udržování úrovně vlhkosti je nejlepší způsob, jak zabránit růstu plísní a plísní. Investujte do odvlhčovačů, abyste udrželi vlhkost ve vzduchu. Další tipy jsou následující:

Nainstalujte správně

Správně nainstalujte své koberce. Umístěte je také na místa, která nejsou náchylná k vysoké vlhkosti, například do vaší kuchyně.

Vyberte si své koberce moudře

Zvažte také typ koberce, který kupujete, zejména polstrování koberce. Doporučujeme kobercové polstrování s antimikrobiálními vlastnostmi, které je pevné a vyrobené z gumy. Je to dražší než koberce s jinými podložkami, ale jsou účinné v prevenci růstu plísní.

Vyčistit

Kdykoli dojde k rozlití, otřete je hadříkem, aby uschly. Rovněž je řádně vysušte a zajistěte, aby horní a spodní povrchy koberce byly suché. Než si stoupnete na koberec, také si sundejte boty, aby se na ně nelepila špína.

Závěr

Plísně a plísně lze zabít pomocí dostupných produktů doma. Doufáme, že vám tento článek o tom, co zabíjí plísně a plísně na koberci, pomohl s vaším problémem.