Jak dlouho trvá sušení prádla v sušičce? 6 překvapivých důvodů, proč sušení prádla trvá déle!

Zajímá vás, jak dlouho trvá sušení prádla v sušičce? Sušení prádla v sušičce obvykle trvá 15 až 20 minut, v závislosti na látce, kterou sušíte, nebo době, kterou nastavíte v cyklu sušičky.

Většina lidí používá sušičku k sušení těžkých věcí, jako jsou přikrývky, přikrývky a džínovina. Někdy trvalo usušení oděvu příliš dlouho kvůli ucpanému větracímu otvoru vaší sušičky, problémům s prouděním vzduchu a ucpané sušičce.

Při sušení prádla sušičku nepřetěžujte; zkuste přidat méně oblečení pro lepší a rychlejší práci. Zimní věci obvykle zaberou více času než letní věci kvůli těžkým oděvům, jako jsou bundy, svetry a džíny; když je přidáte najednou, dělají potíže a zpomalují vaši sušičku. Pojďme si to přiblížit.

Faktory ovlivňující délku cyklu vaší sušičky

Délka cyklu sušičky závisí na faktorech, jako je druh látky, kterou sušíte, velikost náplně vaší sušičky nebo technický problém a nastavení vaší sušičky nebo nedostatek elektrické energie.

Jak dlouho trvá sušení prádla v sušičce:Důvody, proč sušičce trvá sušení prádla tak dlouho

Existuje několik technických a uživatelských důvodů, jak suší oblečení, a tyto důvody vám řeknou, jak dlouho trvá sušení oblečení v sušičce.

#1. Nízký elektrický výkon

Pokud sušička nesuší vaše oblečení správně, ověřte svůj zdroj napájení. Podstatný rozdíl mezi plynovými a elektrickými sušičkami je v tom, zda elektrická sušička potřebuje ke správné funkci připojení 240 V. Protože běžná 120voltová zástrčka produkuje méně energie, doba sušení může být třikrát delší. Dále k provozu sušičky nepoužívejte prodlužovací kabel. Množství energie spotřebované sušičkou přesahuje kapacitu standardního prodlužovacího kabelu.

#2. Sušička přetížená

Kdykoli je sušička kompletní, bylo popsáno, že je přetížená. Při přetížení sušičky dochází k omezení bubnování, protože horký vzduch nemůže správně cirkulovat, což brání bubnování. Když k tomu dojde, sušení velkého množství prádla bude trvat dva cykly.

Obecně naplňte sušičku z ⅔, aby byla zajištěna správná cirkulace horkého vzduchu. Přesné pokyny pro náplň vaší značkové sušičky najdete v příručce k použití a údržbě.

#3. Příliš mokré oděvy

Pokud jsou vaše oděvy po vyprání vlhké, může být na vině pračka. Když se prádlo pere bez odstředění a s nedostatečným odstřeďováním, je příliš lepkavé, než aby šlo do sušičky. Výsledkem je, že typický sušící cyklus nestačí k sušení těchto produktů. Je také možné, že chyba praní způsobí, že oděv je po vyprání nadměrně vlhký. Při spuštění pracího cyklu znovu zkontrolujte, zda vaše nastavení zahrnuje vhodný cyklus odstřeďování. Pokud je vaše oblečení po vyprání stále příliš vlhké, bude možná potřeba provést servis pračky.

#4. Špinavá síto na vlákna

S každým sušícím cyklem naše oblečení pouští drobné úlomky textilních nití. Ohřátý vzduch sušičky vhání tyto nitě dovnitř síta na vlákna. Když je síto ucpané vlákny, může bránit dostatečné cirkulaci horkého vzduchu, což má za následek prodloužené doby schnutí. Po každém cyklu sušení vyčistěte filtr na vlákna, abyste zlepšili proudění vzduchu. Zvedněte obrazovku, očistěte vlákna kartáčem nebo ručníkem a poté ji znovu nainstalujte. Zde je návod, jak odstranit vlákna ze sušičky.

#5. Ucpaný průduch

Typickou příčinou toho, že sušení trvá věčnost, je hromadění vláken nebo nečistot ve výfukových otvorech. Ucpané větrací otvory sušičky mohou také snížit proudění vzduchu a prodloužit dobu sušení a také způsobit smrtící požáry sušičky. Pokud pravidelně nevyjímáte filtr na vlákna nebo nečistíte ventilační potrubí sušičky jednou ročně, může se ucpat. Může být užitečné přečíst si o tom, jak čistit ventilační hadici sušičky.

#6. Selhání dílů

Pokud máte po těchto opravách stále problémy s prodlouženými dobami sušení, je možné, že došlo k selhání některé části sušičky. Zdrojem problému může být vadné topné těleso v elektrické sušičce. Cívky plynových trysek v propanových sušičkách se také nemusí zavřít nebo otevřít, což umožňuje průchod plynu směrem k hořákům sušičky, což má za následek tepelné ztráty.

Jak zkrátit cyklus sušení?

Čas sušení můžete ušetřit použitím mnoha velkých sušiček pro praní velkého množství prádla najednou. Kromě toho hledejte prádelnu s moderními, efektivními sušičkami a před spuštěním náplně se ujistěte, že je filtr na vlákna v sušičce čistý. A konečně, pamatujte, že pokud několik kusů prádla není dehydrováno, jakmile je dostanete domů, není to konec. svět! Když se vrátíte domů, pověste je, aby přirozeně uschly.

Pokud jde o suché oblečení, je třeba vzít v úvahu mnoho prvků: množství náplně, produkty, druhy látek, atmosférická vlhkost, výkon sušičky, frekvence sušičky, design a délka ventilační trubice atd. na.

Je to obal!

Víme, že jste se dozvěděli vše o tom, jak dlouho trvá sušení prádla v sušičce. Nyní můžete rychle vyřešit problémy, pokud sušení vaší sušičky trvá příliš dlouho, ale snažte se nedělat nic, co by se stalo důvodem dlouhého sušení. Děkuji vám, moji drazí přátelé, že jste s námi! Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak odpojit sušičku plynu a proč moje sušička tak dlouho suší.