Kroky, jak opravit kartu poškozenou vodou: Podrobný průvodce

Zjevně jste zde, abyste se naučili kroky, jak opravit kartu poškozenou vodou. Poskytneme vám však více informací, abyste tento článek mohli považovat za nejlepšího průvodce poškozenými kartami!

Jak opravit kartu poškozenou vodou

Sběratelské předměty jsou náchylné na tekutiny. Vždy dbejte na to, aby byly vaše karty v bezpečí před vodou nebo jinými kapalinami.

Pokud by se vaše karty namočily, můžete si je uchovat. Prospěšné budou knihy, hladký papír s plastovými přihrádkami, ale i obálky a pořadače.

Začnete tím, že je vysušíte a poté budete pracovat na jejich obnově.

V tomto článku si probereme, co dělat, když se vám karty namočí. Probereme také, co nedělat s vlhkými kartami.

Pokud si dáte čas a použijete správný postup, můžete ušetřit nějaké podmáčené karty. Pokračujte ve čtení a zjistěte, co funguje a co ne.

Problém s vysycháním karet

Sušení vlhkých karet již neodkládejte. Karty, které jsou ponechány vlhké po delší dobu, se s větší pravděpodobností poškodí, odře nebo plesniví.

Žádnou z těchto forem poškození nemůžete napravit. Jakmile zjistíte, že vaše karty byly zničeny vodou, pusťte se do jejich opravy.

Většina z nás bude předpokládat, že vysušení vlhkých karet je dobrý nápad. Bude to úspěšné? Nepochybně vyschnou.

Budou však ve špatném stavu. Karty, které schnou na vzduchu, zatímco leží na jakékoli ploše, se pravděpodobně zkroutí a pomačkají.

Lepší alternativa

Tady je lepší řešení. Jedna vlhká karta by měla být umístěna mezi lesklé stránky vysoce kvalitní knihy.

Ujistěte se, že nepoužíváte novinový papír. Přenos inkoustu je problém s novinovým papírem. Na kartách byste nakonec měli fráze nebo fotografie z novinového papíru.

Zamkněte knihu s kartou uvnitř a položte na ni něco těžkého. To umožňuje stránkám absorbovat vlhkost z mokré karty jejich přitlačením k sobě těsněji kolem ní.

Nechte ho sedět asi 10 minut. Poté jej přeneste na novou sadu suchého papíru. Pokračujte v tomto postupu, dokud karta zcela nevyschne.

Velké množství mokrých karet

Přiblížení knihy může trvat příliš dlouho, než uschne velký balík vlhkých karet. Pořiďte si pouzdro na karty s odnímatelným víkem z plastu.

Mezi každou z mokrých karet položte kus hladkého papíru, který prosákne, aniž by se rozbil. Postačí například karton.

Musíte zajistit, aby byl obal na kartu zcela naplněn. Nemělo by tam zůstat žádné místo. Pokud je v pouzdře díra, protože není dostatek mokrých karet, vyplňte ji suchými kartami.

Pouzdro zavřete a po naplnění bezpečně zamkněte gumičkou, provázkem nebo čímkoli jiným, čím ho můžete svázat. Pak na to položte něco pořádného.

Nechte pouzdro 10 minut vychladnout. Absorpční papír budete muset vyměnit každých 10 minut, dokud nebudou karty zcela suché.

Pokud je pouzdro dostatečně naplněno, nemělo by docházet k deformaci karty.

Obnova karet poškozených vodou

Mokré karty se dějí neustále a my si to ani neuvědomujeme. Jindy používáme techniky sušení karet, které se nedoporučují.

Když se to stane, karty poškozené vodou s deformací, ohnutím a vrásněním jsou běžné. Jaké jsou tedy naše možnosti?

Nejlepší možností je použití penny sleeves a pevných knih. Naplňte rukávy svými otlučenými kartami.

Poté je zastrčte mezi stránky knihy. Položte na knihu něco těžkého a zavřete ji.

Karty tam držte tak dlouho, jak je potřeba, aby se vyrovnaly.

Stejným způsobem se používají 9-kapsové pořadače. Vložte zkroucené karty do přihrádek pořadače.

Zavřete dvířka a zakryjte celý pořadač něčím hustým. Nechte závaží odpočívat nahoře tak dlouho, jak je potřeba, aby se vyhladily všechny nerovnosti nebo vrásky.

Co nedělat s kartami poškozenými vodou

Některé věci se zdají být prospěšné, ale nejsou. Chcete-li karty sušit rychleji, nepoužívejte fén.

Zatímco to urychlí proces sušení, karty se v důsledku toho zkroutí a zdeformují.

Nevykládejte karty jen tak na otevřeném prostranství. Nejlepší je nechat karty pomalu zaschnout.

Během fáze sušení však musí být udržovány rovné, aby se zabránilo deformaci. To je důvod, proč jsou tlusté knihy s nákladem navrchu tak efektivní.

Pokud se stane, že byly karty napadeny plísní, přečtěte si tento článek o základních krocích, jak snadno odstranit plíseň z poškození vodou

Pokud je vaším problémem podmáčený karton, přečtěte si tento článek o tom, jak roztrhnout vodou poškozený karton.

Závěr

Naučíte-li se kroky, jak opravit kartu poškozenou vodou, ušetří vám to plýtvání penězi na placení jiným lidem. Díky těmto DIY krokům nebudete utrácet peníze!