Jak deodorizovat lednici? 6 snadnými způsoby!

Nyní, když jsou prázdniny u konce, byste chtěli vědět, jak deodorizovat ledničku, a dobrá věc je, že existují levné a zdravé prostředky, které mohou zbavit pachů, které zůstaly na chladničce, kromě těchto deodorizačních činidel.

V tomto příspěvku poskytneme seznam možností, které vás nebudou tolik stát. V kuchyni dokonce najdete věci, které budete potřebovat.

Takže pokaždé, když vám lednice zapáchá, můžete ji okamžitě dezodorovat, aniž byste museli běžet do obchodů s potravinami pro umělé prostředky.

Jak začít?

První věc, kterou musíte udělat, je určit zdroj zápachu a zbavit se ho. Pamatujte, že tím problém nevyřešíte. Špatný zápach zůstane, pokud ho nebudete deodorovat.

Co musíte udělat, je prohlédnout si ledničku a odnést všechny potraviny, kterým vypršela platnost, nebo zbytky, které byly uloženy déle než týden.

Zbavte se čehokoli plísní nebo zápachu. Zkontrolujte také zásuvku na produkci, zda na ní nehnije zelenina a ovoce.

Čištění a dezinfekce lednice

Poté, co jste z lednice vyhodili všechny zdroje špatného zápachu, musíte se zápachem něco udělat, abyste se jich také zbavili. Mějte na paměti, že nepříjemný zápach se může šířit celou chladničkou. Některé zbytky jídla mohou také uvíznout na policích a zásuvkách. Budete je muset odstranit a vyčistit.

Při čištění nejprve vyjměte všechny potraviny z lednice a vložte je do chladiče s ledem. Další věc, kterou byste měli udělat, je vydrhnout všechny police pomocí horké vody a mýdlového roztoku. Poté je dezinfikujte pomocí chlorového bělidla smíchaného s vodou. Stejně tak musíte také vyčistit a vydezinfikovat stěny, podlahu a strop chladničky.

Poté vysušte vnitřek chladničky čistým ručníkem a vraťte zpět police a zásuvky a také potraviny, které jste dříve vyndali. Některé chladničky mají vestavěnou kazetu s deodorantem.

V takovém případě jej také vyčistěte, protože by mohl absorbovat nepříjemné pachy. Poté vyjměte kazetu a namočte ji do teplé vody. Než jej vrátíte zpět, ujistěte se, že jej úplně vysušíte asi na osm hodin. Jak tedy deodorizovat lednici?

Způsoby deodorizace lednice

Pamatujte však, že to nemusí stačit, abyste se zbavili nepříjemného zápachu. Pokud lednice stále zapáchá, můžete je odstranit některým z následujících deodorizačních prostředků.

Způsob č. 1. Pomocí jedlé sody

Položte krabici jedlé sody na plech a vložte ji do chladničky. Nechejte jej tam zůstat 24 hodin nebo déle, aniž byste jej otevřeli, aby se zápach úplně rozptýlil. Poté si vezměte jedlou sodu a vyhoďte ji.

Jedlá soda je velmi účinná při odstraňování jakéhokoli zápachu. Vždy ji můžete dát do lednice, abyste se vyhnuli zápachu. Můžete jej také smíchat s vodou a použít k čištění interiéru chladničky.

Způsob č. 2. Použití aktivního uhlí

Do plechu na pečení nebo mělké mísy vložte nějaké aktivní uhlí a vložte jej do chladničky. Nastavte chladničku na nízkou teplotu a několik dní ji držte zavřenou. Po několika dnech si všimnete, že zápach zmizel.

Způsob č. 3. Použití kávové sedliny

Deodorizace kávovou sedlinou probíhá jako aktivní uhlí. Na každou polici dejte misku nebo plech s kávovou sedlinou. Bude také trvat několik dní, než se zápach rozptýlí. Stejně tak by pomohlo, kdybyste jej také nechali zavřený při deodorizaci.

Způsob č. 4. Použití ovsa

Dalším způsobem, jak deodorizovat lednici, je použití ovsa. To bude nasávat nebo absorbovat zápach. Vše, co musíte udělat, je dát trochu ovsa do misky a dát je na několik dní do lednice, dokud se vůně nerozpustí. Jakmile zápach zmizí, už se můžete ovesu zbavit.

Způsob č. 5. Pomocí citronů

Navlhčete vatový tampon v citronové šťávě a vložte jej do chladničky. Nechte ho tam několik hodin, aby zápach zmizel.

Způsob č. 6. Použití octa

Můžete také použít bílý ocet k neutralizaci nepříjemných pachů ve vaší lednici. Stačí do lednice umístit šálek nebo misku, která obsahuje ocet, a nechat ji tam, dokud vůně nezmizí. Můžete jej také smíchat s vodou a použít roztok při čištění chladničky.

Je to zábal!

Není pochyb o tom, že hlavním zdrojem zápachu v chladničce jsou zkažené potraviny. Ale nebojte se, protože některý z výše uvedených způsobů, jak deodorizovat lednici, může fungovat při odstraňování nepříjemného zápachu.

Mějte na paměti, že absence řádného servisu a údržby může také vést k zápachu vaší chladničky.

V takovém případě nemůžete sami vyřešit problém se zápachem, proto je dobré zavolat odborníka a nechat si opravit jednotku.