Hlučnost lednice při zavřených dveřích: 9 nejlepších důvodů!

Máte strach, že by vaše lednice při zavřených dveřích vydávala hluk? Je to pravděpodobně způsobeno nefunkční součástí nebo pouze typickým hlukem chladničky. S tím vám dnes pomůžeme!

Kdy by vás měl vystrašit zvuk lednice, nebo ji nechat být? Držte krok, protože věci mohou být matoucí. Pokud vaše chladnička vydává hluk, buď funguje skvěle, nebo se chystá přestat fungovat.

Jsou v nich drobné rozdíly, ale špatné znamení obvykle způsobí nepříjemnější pípnutí. Zatímco měkké a jemné víření je jen stroj, který pracuje na dodávání studeného vzduchu do vašich potravin.

Chladničky, zejména novější modely, se mohou zkomplikovat. Pokud jste v hovoru o spotřebiči nováčkem, těžko rozeznáte součásti a rušivý hluk vám může dělat starosti, protože nevíte, co to znamená.

Existuje mnoho dalších věcí, které byste měli vědět. Takže bez dalších okolků začněme!

Důvody, proč vaše chladnička vydává hluk, když jsou dveře zavřené

Pokud vaše chladnička vydává hluk, když jsou zavřená dvířka, nedělejte si starosti. Jen pochopte, proč k této situaci dochází, abyste mohli problém vyřešit hračkou. Hluk může být způsoben následujícími důvody:

Důvod č. 1. Rozbitý ventilátor výparníku

Výrobci vytvořili ventilátory výparníku, aby spolupracovaly s kondenzátorem při regulaci teplotního cyklu v chladničce a mimo ni. Kondenzátor nasává teplo a umožňuje výparníku transportovat studenou vodu. Pokud je ventilátor výparníku rozbitý, má bohužel potíže s otáčením, což způsobilo hlasitý a nepříjemný zvuk. Obvykle to zní jako klapání, protože klapky se neotáčejí hladce.

Výměna ventilátorů výparníku je obtížná a můžete se o to pokusit sami. Na internetu je k dispozici řada pokynů. Je však upřednostňováno poradit se s technikem před opravou nebo nechat odborníka převzít.

Pokud tomu tak je, bude pravděpodobně nutné vyměnit ventilátor a znovu jej připojit. Pokud však model vyřazuje a díly již nejsou k dispozici, musíte si koupit novější model chladničky.

Důvod č. 2. Přerůstání ledu

Tvorba ledu je v extrémních podmínkách, jako jsou ledničky, poměrně častá. Pokud je nastavení teploty příliš nízké, může ve stěnách stroje a v horších situacích i v součástech spotřebiče růst led! Mráz uvízlý v součásti jí může bránit v efektivním pohybu.

Když k tomu dojde, rozmrazte zařízení. Vypněte vše a nechte uschnout.

Můžete jej také ručně vysušit čistým hadříkem. Jakmile jsou voda a vlhkost odstraněny, restartujte gadget. To nezajistí pevný produkt. I přes odmrazování už voda možná zničila nějaký vnitřní hardware.

Restartujte chladničku a vyzkoušejte, zda vše funguje dobře. Pokud ano, dobré pro vás! Pokud ne, zkuste se zeptat odborníka nebo identifikovat poškození, abyste navrhli možná řešení. Zajímá vás, jak často byste měli odmrazovat ledničku?

Důvod č. 3. Blokovaný výparník ventilátoru

Jak již bylo zmíněno, výparníky propouštějí studený vzduch, což přispívá k extrémnímu počasí uvnitř chladničky. Existují možnosti zablokování ventilátoru předmětem, který vytváří zvuk. Ten zvuk je docela podobný rozbitému ventilátoru.

Chcete -li zjistit, zda tomu tak je, zkontrolujte u ventilátoru známky ucpání. Odstraňte jakýkoli nežádoucí předmět, který mu může bránit v rychlém pohybu. Hromadění prachu může také vést k zablokování. Udržujte v ledničce pravidelný úklid a důkladně ji oprašte. Prach nejen zabrání jeho hladkému pohybu, ale také kontaminuje vaše jídlo.

Důvod č. 4. Volný odtok

Volné odtoky vytvářejí dráždivé zvuky, ale je mnohem lepší se do nich dostat než rozbitá část. Pokud uslyšíte slabý zvuk, jako by do něčeho narazil předmět, pravděpodobně je to proto, že váš odtok nebyl pevně připojen k vašemu spotřebiči. Vezměte uvolněnou věc a upravte ji přímo u struktury. Pevně ​​jej připevněte a trochu s ním pohněte, abyste zjistili, zda je stabilní.

Důvod č. 5. Špinavý kondenzátor

Znečištěný kondenzátor je možnou odpovědí na dotazy, které způsobují, že vaše chladnička vydává hluk, když jsou dveře zavřené. Tvorba prachu ve ventilátoru kondenzátoru může způsobit problémy podobné problémům výparníku. K odstranění nečistot stačí jen rychlý prach. Abyste se vyhnuli takovým situacím a poškození svého počítače, naplánujte si pravidelné čištění.

Důvod č. 6. Zcela nový

Pokud jste s ledničkami noví, je naprosto normální tuto chybu udělat. Zcela nové chladničky mají tendenci vydávat vrčivý zvuk, protože díly jsou nové a čerstvé. Nebyly dostatečně namazány nebo upraveny k pravidelnému používání. Tyto zvuky však nejsou nepříjemné. Jsou to jen něžná a měkká hučení a postupem času budou dokonce snižovat svůj objem.

Důvod č. 7. Nízká teplota

Příliš nízké teploty mohou také přispět k hluku, proto se snažte nesnížit chladničku na extrémně nízké nastavení. Kromě toho mrazivé teploty zničí také vaše jídlo.

Je důležité zvolit konkrétní teplotu, která vašemu jídlu dokonale vyhovuje. Nepřehánějte to.

Lednice může vydávat zvuky, které signalizují, že nemůže nést zátěž. Vypněte termostat.

Důvod č. 8. Rozbité dveře nebo těsnění

Máte problémy s vydáváním hluku v chladničce, když jsou dveře zavřené? To musí být dveře. Existují případy rozbitých dveří, které způsobují klapavý zvuk poškozených částí. Těsnění, podšívka na obrysu dveří, může být uvolněné a při zavírání vytváří klapavý zvuk.

Rozbité dveře, zvláště vážně zničené, je nutné okamžitě vyměnit. Mohou představovat nebezpečí, kdykoli někdo otevře chladničku. Uvolněná těsnění je třeba znovu pevně připevnit. Těsnění lze provést sami, zatímco rozbité dveře vyžadují komplikované postupy, které mohou provádět pouze elektrikáři.

Důvod č. 9. Vaše lednička právě funguje

Chladničky mají pohyblivé části, takže není divné, že při práci vydává zvuk. Jemný, bzučivý zvuk vám má dokázat, že vaše lednice dělá svou práci.

Závěr

Nepropadejte panice, že vaše lednička vydává hluk, když jsou dveře zavřené. Může to být pozitivní znamení! Pokud ne, přečetli jste si indikace a co dělat. Naštěstí je to ten první!