Jak často byste měli ledničku čistit? 3 nejlepší tipy!

Pokud se pokoušíte položit si otázku „Jak často byste měli čistit ledničku?“ pak nikam nechoďte. Tento článek bude místo toho diskutovat o odpovědi na vaši otázku.

Chladničky můžete pro své pohodlí obvykle kdykoli vyčistit; nicméně je nejlepší je pravidelně čistit, aby se bakterie a plísně nedostaly. Díky tomu jsou lednice i dveře čisté každý týden a každý den. U těžko dostupných povrchů je můžete čistit podle potřeby: měsíčně nebo týdně.

Vím, že tento článek očekáváte. Dokonalý domácí kámoš nikdy nechce ve svých zařízeních, zejména v chladničkách, prach a špínu. Díky tomu se nyní můžete posouvat a číst níže uvedený článek.

Čištění lednice, abych udržel nepřátele pryč!

Nyní jste se dostali do sekce, která bude diskutovat o otázce „Jak často byste měli čistit ledničku?“ Jak naznačuje otázka, je lepší vyčistit ledničku, aby se zabránilo všem bakteriím a plísním. Zásuvky vaší chladničky lze čistit každý týden společně s povrchy a podnosy uvnitř, které jste umístili. V mém případě, při každém nákupu potravin v mé rodině, je lednice vyčištěna dezinfekčními prostředky, aby se odstranily bakterie z rozlití.

Také tím, že každý týden vyčistíte vnitřek chladničky, se můžete vyhnout zápachu a zápachu. Stejně tak musíte každý týden odstranit všechny prošlé a hnijící potraviny uvnitř chladničky.

Můžete také čistit dveře a kliky vaší chladničky každý týden a každý den, kdykoli budete volní a pohodlní. Tyto povrchy jsou nejzranitelnější vůči chorobám zvenčí chladničky. Od doby, kdy začala pandemie COVID-19, doma čistím kliky každý den.

Na druhou stranu můžete zaprášené části lednice vyleštit, kdykoli vám to bude vyhovovat. Nejvyšší část samotné chladničky je úkryt pro hmyz a prach, které mohou být pro váš domov nebezpečné. Povrchy pod vaší ledničkou bylo nutné občas vyčistit. Jelikož je povrch umístěn níže, možná budete potřebovat pomoc při odstraňování prachu a nečistot. Stejně tak vaše těsnění dveří skrývají místa pro plísně a bakterie.

V mém případě je čistím jednou za dva měsíce hadříkem ve směsi mýdlové vody. Všechno uvnitř i vně vaší chladničky je třeba vyčistit. Takže domácí kámoš jako ty by to měl udělat. Čistá lednička znamená neposkvrněnou domácnost a zdravější rodinu!

Tipy pro udržování My Lovely Fridge Squeaky Clean

Nyní, když víte, že je ideální čas na čištění vaší lednice, možná budete potřebovat poradit s její údržbou. Mám zde tipy, které jsem nedávno objevil jako domácí kamarád, které vám mohou pomoci!

Tip č. 1. Organizace je klíčová

Je uspořádána čistá lednice. Například možná nebudete chtít, aby se míchala vajíčka a mléko. Stejně tak byste měli oddělovat ovoce a zeleninu v zásuvkách vlhkosti, aby nehnily.

Pro domácího kamaráda, jako jste vy, je skvělé používat organizační boxy k ukládání potravin do vaší chladničky. Podnos na vajíčka, ovoce a nápoje je pro vaši ledničku radost.

Tip č. 2. Soda na pečení

Mít doma jedlou sodu je jako mít kryptonit. Krabice sody na pečení je ideální pro absorbování zápachů, které mohou poškodit potraviny uvnitř vaší chladničky. Stejně tak ponechání jedlé sody v krabici a otevření uvnitř chladničky bude fungovat velmi dobře.

Jedlá soda je nejen přísadou bojující proti zápachu, ale také čistící velmocí. Jedlou sodu můžete v chladničce smíchat se svými čisticími roztoky, abyste bojovali se všemi otravnými bakteriemi a plísněmi, které se skrývají. Jedlá soda má navíc jedinečné vlastnosti, které z vás činí nevyhnutelného nepřítele bakterií a chorob.

Tip č. 3. Chraňte všechny povrchy

Pokud se v chladničce objevuje časté rozlití, které je postupem času nepostřehnutelné, měli byste použít ochranu proti polití. Můžete použít jednoduchý stůl nebo plastovou podložku a nakrájet je na kousky, které jsou vhodné pro povrchy naší lednice. V mém případě jsem použil nějaké sáčky z recyklovaného papíru a noviny, abych zakryl ovoce a zeleninu. Zabraňuje jejich hnilobě a udržuje je dostatečně křupavé pro vaření.

Také můžete použít některé recyklované podnosy z vašich potravin k organizaci a ochraně povrchů před rozlitím jídla uvnitř vaší lednice. Díky tomu je vaše chladnička nyní čistší a příjemnější pro oči vaší rodiny.

Úklid věcí!

Dobrá práce! Už jste se dozvěděli: „Jak často byste měli čistit ledničku?“ čtením výše uvedeného článku. Samotné informace jsou dostatečné k tomu, abyste se naučili všechny základy čištění chladničky.

Chladničky je obvykle nutné pravidelně čistit, aby byly nemoci pod kontrolou a aby byla zajištěna bezpečnost vaší rodiny. Podnosy, povrchy a zásuvky v chladničce můžete čistit každý týden nebo den. Stejně tak musíte měsíčně udržovat těžko přístupné povrchy, jako jsou těsnění, horní a spodní části vaší chladničky.

Máte zájem o více informací? Pak si možná budete chtít přečíst, jak často byste měli matraci čistit a proč. Bez ohledu na to doufám, že vám výše uvedený článek pomohl při řešení problému čištění ledniček. Můžete to sdílet s kýmkoli, komu chcete pomoci s tímto článkem.