Funguje ohřívač vody při výpadku proudu? 4 úžasné typy!

Zajímá vás, zda funguje ohřívač vody při výpadku proudu? Přestaňte se divit a čtěte dále. Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, pokud jde o to, zda ohřívač vody funguje, když je vypnutý proud.

Většina ohřívačů vody na přírodní benzín používá k ohřevu vody pilotní světlo, i když je vypnutý proud. A protože plynové ohřívače vody ohřívají vodu téměř dvakrát rychleji než elektrické verze, jejich použití ke sprchování při výpadku proudu je stále nákladově efektivní.

Přiznejte si to nebo ne, v domech je mnoho typů ohřívačů a většina majitelů domů nezná rozdíly mezi jednotlivými modely. Když dojde ke ztrátě napájení, různé modely se chovají odlišně. Některé budou nadále fungovat a poskytovat teplou vodu, zatímco některé ne. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Ohřívač vody, který funguje i při výpadku proudu

Kontrolka plynu na pilotně řízeném plynovém ohřívači bude nadále fungovat bez napájení. Když dojde ke ztrátě výkonu, nádrž na vodu zůstane po krátkou dobu horká v benzínových ohřívačích s elektrickým zapalovačem. Po vychladnutí jej však nebudete moci znovu zahřát, dokud se znovu nezapne elektřina. Plynové ohřívače s pilotním ovládáním jsou užitečné, protože jsou spolehlivé. Měla by tam být použita kontrolka plynu, která byla nepřerušovaná. Kontrolka bude ohřívat vodu bez ohledu na to, zda máte elektřinu.

Díky tomu je vždy k dispozici teplá voda. Vzhledem k tomu, že se jedná o přesná plynová topidla, jsou to zajímavá plynová topidla s elektronickým ovládáním zapalování. Voda je ohřívána plynem. Používají však energii ke spuštění topného systému. Některé plynové ohřívače mají nádrže, jak můžete vidět. Z větší části připomínají standardní elektrické ohřívače. Vodu však ohřívají kontrolkou. Pokud máte elektrický plynový ohřívač s nádrží, nádrž na vodu může zůstat horká několik hodin.

Bez napájení jej však nebudete moci znovu zahřát. Pokud váš ohřívač ovládá kontrolka, bude nadále fungovat, i když se vypne napájení. I přes výpadek si stále můžete dát teplou sprchu.

Nemusíte čekat, až se voda ohřeje, protože nemají zásobník. Topný systém rychle ohřívá vodu. V důsledku toho se uživatelé používající ohřívače bez nádrží mohou sprchovat, kdykoli se jim to líbí. Pokud se však na beztankovém ohřívači něco pokazí a přestane fungovat, nebudete mít v následujících několika hodinách žádnou teplou vodu. Tyto typy plynových ohřívačů na vyžádání mají elektronickou ovládací desku. Jinak řečeno, nemohou fungovat během výpadku. Na druhou stranu beztankový ohřívač nenabízí stejnou výhodu. Beztankové ohřívače jsou na jednu stranu šikovné. Jsou malé a snadno se instalují. Obecně nepotřebují tolik údržby a údržby jako standardní plynové ohřívače.

Typy ohřívačů vody a jejich zdroj paliva

Každý dům je odkázán na neustálý přísun ohřáté vody z kohoutku. Ale pokud vypadne elektřina, budete moci přijímat teplou vodu? To je specifické pro typ ohřívače vody, který uživatelé mají, a typ paliva. Tento článek vám pomůže určit, zda by dodávka teplé vody zůstala konstantní během výpadku proudu. To také pomáhá pochopit, zda ohřívač vody funguje, když je vypnutý proud.

#1. Plynový ohřívač vody zásobníkového typu

Vzhledem k tomu, že plynové ohřívače nevyžadují elektřinu jako zdroj paliva, mnoho majitelů domů věří, že budou fungovat v případě výpadku proudu. To závisí na typu plynového ohřívače vody, který máte. V případě výpadku proudu, pokud váš plynový ohřívač vody využívá trvalé plynové zapalovací světlo, je pravděpodobné, že bude nadále pravidelně fungovat. Vzhledem k tomu, že nejsou závislé na elektrické síti, mohou benzínové ohřívače vody s elektrickým osvětlením plamene nadále fungovat. Když vidíte napájecí kabel zapojený do zásuvky a připojený k plynovému ohřívači vody, je pravděpodobné, že je napájen z hlavního přívodu a bude poskytovat teplou vodu pouze několik dní, pokud dojde k výpadku proudu.

#2. Elektrický ohřívač vody zásobníkového typu

Ať už máte elektrický zásobníkový ohřívač, ohřívač vody může přestat ohřívat vodu, pokud dojde k výpadku proudu. Nicméně voda, která již byla ohřátá do bodu, kdy dojde k výpadku proudu, zůstane horká v izolované nádobě po delší dobu. Chcete-li uchovat zbylou horkou vodu co nejteplejší, když je napájení vypnuté, vypněte přívod vody a napájení ohřívače nádrže. Tato dodávka teplé vody může trvat jen několik nocí.

#3. Beztankový plynový ohřívač vody

Plynové ohřívače vody bez nádrže by nepotřebovaly elektřinu k ohřevu vody; „mozkové buňky“ ohřívače vody jsou běžně poháněny elektrickou energií. Při ztrátě energie by nefungoval ani beztankový ohřívač vody. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak to funguje bez ohřívačů vody v celém domě.

#4. Beztankový elektrický ohřívač vody

Protože elektrický ohřívač vody na vyžádání vyžaduje energii k ohřevu vody v místě pro okamžité použití, elektrický ohřívač vody na požádání by během výpadku proudu neprodukoval žádnou teplou vodu.

Je to obal!

Jsme potěšeni, že jste se dozvěděli, že ohřívač vody funguje i při výpadku proudu. Zvažovali jsme různé typy ohřívačů vody a jejich zdroje paliva, podle kterých určujeme, který ohřívač vody může fungovat při výpadku proudu. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jaký je nejlepší ohřívač vody bez nádrže a jak ohřívač vody zlikvidovat. Děkuji vám, přátelé, že jste tento článek dočetli až do konce.