Vydává pračka při odstřeďování hlasitý zvuk? 7 konečný možný důvod!

Proč si myslíte, že pračka vydává hlasitý zvuk při odstřeďování? Je to kvůli možným příčinám, jako jsou opotřebovaná ložiska, bouchání, uvolněné betonové desky a vadné hnací motory. Pokud je zvládnete sami, udělejte si DIY přístup.

Neopravujte jej však sami, protože pračku poškodí pouze v případě, že ji nemůžete vrátit. Neztrácejte čas šroubováním a odšroubováním součástí stroje, ale na opravu spotřebiče si najměte odborníka.

Ušetřete si stres a potíže, které přináší oprava pračky, která při odstřeďování vydává hlasitý zvuk.

Pračka vydává hlasitý zvuk při odstřeďování

Zde jsou možné příčiny, proč pračka vydává hlasitý zvuk při odstřeďování:

#1. Drnivé nebo skřípavé zvuky způsobené opotřebenými ložisk

Pračka, která vytváří zvuk valení nebo broušení, má problém s ložiskem. Tato část je malá & kruhová součást obsahující obrovské a malé kovové koule, jako jsou ty umístěné na dráze. Začnou se pohybovat, jakmile začne cyklus odstřeďování. Ložiska se nečekaně zlomí, zatímco kovové kuličky uvnitř tančí a vytvářejí skřípavý zvuk. Může být užitečné přečíst si, že pračka LG při popíjení vydává hlasitý zvuk.

Nemazání ložiska je jeden problém, který způsobuje pískavý zvuk z podložky. Naneste na jeho součást nějakou formu mechanického maziva. Otevřete dvířka pračky, pokud máte model s předním plněním, a otočte buben rukama.

Je lepší hledat takový, jako je zvuk drhnutí a buben, který se točí nerovnoměrně. Pokud zjistíte některý z těchto dvou, znamená to, že musíte vyměnit vadné ložisko. Opotřebované ložisko v tomto případě vyžaduje opravu pračky nebo investici do nového spotřebiče.

#2. Zvuk při vzletu letadla způsobený uvolněnými betonovými bloky

Vaše myčka může být těžká, stejně jako auto, kvůli betonovým blokům uvnitř. Úlohou těchto bloků je vážit buben nebo prolétat víkem spotřebiče při každém cyklu odstřeďování. Dnes mají pračky uvnitř dvě bubnová závaží. První blok je v horní části bubnu, zatímco druhý blok je někde nebo pod ním.

Oba váží kolem dvaceti pěti kilogramů, což vyvažuje výkonný a těžký motor. Pračka, která začíná vydávat hlasitý hluk letadla, je způsobena tím, že jsou uvolněné betonové bloky.

Jde o to, že spotřebič nesundá. Vyhodnoťte stav závaží při odpojování pračky a sejmutí její horní části. Podívejte se pozorně na vnější buben a hledejte první blok. Upevněte jej a zkontrolujte přední část; pokud je uvolněný, utáhněte jej.

#3. Vibrační zvuky způsobené vadným hnacím motorem

Pohonný motor ostřikovače má jedinečnou funkci, která závisí na tom, zda se jedná o myčku s předním nebo horním plněním. Motor pracuje přes převodovku, čerpadlo, & odstředivý koš v pračce s horním plněním. Tato část také ovládá řemen pro ovládání kladky mycího koše, pokud používá myčku s předním plněním.

Navíc uslyšíte bzučivý zvuk, protože motor začne selhávat, což je doprovázeno slabým zápachem spáleniny, protože tato část je tepelně přetížena.

Motor se vypne, protože podmínka eliminuje energii z jeho vinutí. Jakmile se pračka přestane otáčet, vyměňte ji. Ale pokud to stále funguje se stejnými problémy, podívejte se pozorně na mechanické součásti a startovací kondenzátor. Může být také dobré vědět, jak opravit cyklus odstřeďování na pračce.

#4. Bouchavé zvuky způsobené odpojeným tlumič

em
Tlumič je jeden prvek, který drží kovovou komoru v pračce. Komora zajišťuje vanu spotřebiče, aby se součást mohla volně pohybovat v cyklu odstřeďování. Když uslyšíte takové bouchání, tlumič se odpojí. Tato funkce vypadá jako klíč s připevněnými pružinami. Zkontrolujte tedy tlumič a sejměte přední panel ostřikovače.

#5. Hluk způsobený opotřebovanými pásy při protáčení vany

Pokud má pračka opotřebované řemeny, může při otáčení vany vytvářet hluk. Vyměňte jej okamžitě a efektivně. Není potřeba najímat technika.

#6. Hlasitý zvuk z čerpadla vypuštěného kvůli vodě

Vypouštěcí čerpadlo vypouští vodu z pračky. Pokud ji ucpete nebo poškodíte, uslyšíte při otáčení vany hlasitý zvuk. Vyřešte tento problém tím, že odstraníte vypouštěcí čerpadlo a odstraníte nečistoty a nečistoty, které jej ucpávají. Doporučuji si přečíst o způsobech, jak vyčistit ucpané odpadní potrubí.

#7. Silný hluk způsobený poškozeným tlumičem

Centrální částí vany je tlumič nárazů, když se točí a je připojen k vnější vaně. Pokud dojde k poškození tlumiče, uslyšíte hlasitý zvuk. Pokud nemůžete určit hlavní příčinu problému, požádejte o pomoc servisní společnost. Může být užitečné vědět, jak provést opravu tlumiče.

#8. Silný hluk způsobený vadnou hnací kladkou

Pračka, která při otáčení vydává hlasitý zvuk, je také způsobena vadnou hnací řemenicí. Kladka pochází z použití plastu nebo kovu, který se může uvolnit nebo poškodit. Před zakoupením si nejprve zkontrolujte stav. Demontujte pračku a zkontrolujte její stav.

Najměte si profesionála!

Manipulace s opravou pračky je ošemetná věc. Najměte si místo toho profesionála, který nabídne řešení složitého problému. Bez ohledu na značku nebo model mohou provést výměnu a práci. Ušetří vám peníze a čas, který je potřeba s nákupem nové pračky!

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, proč pračka vydává hlasitý zvuk při odstřeďování. Pokud uslyšíte náhlý hlasitý zvuk, okamžitě to opravte. Nebo pokud to není snadné vyřešit, najměte si pouze profesionální opraváře. Určitě můžete pokračovat v používání pračky rychle a pohodlně!